İspanya’dan Mutlaka Almanız Gereken 6 İlgi Çekici Hediye

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

Hola amigos! 
Sizce bir yolculuktan geriye kalan en güzel şey nedir?
Anılar…” dediğinizi duyar gibiyiz. Aslında bu yüzden, çoğu zaman bizler o anları kendimize hatırlatmak için ufak tefek eşyalar alırız. Bunlar genelde anahtarlık, magnet, bardak gibi hediyelik eşyalar..
Bu sefer size alışılmışın dışında; baktığınızda, tattığınızda, kullandığınızda buram buram İspanyol havasını solutacak yerel hediyelikleri tanıtacağız. İşte İspanya’dan mutlaka almanız gereken 7 ilgi çekici hediye!
1. Espadrilles
Dünyaca bilinen espadrillerin en güzellerini Gothic Quarter’daki La Manuel Alpargatera’da
bulabilirsiniz. Yaz aylarında hem kullanışlı hem de rahat olan bu espadrilleri giydikçe İspanya’yı hatırlayacağınıza şüphe yok. 
2. Lladro
Katalan kültürüne ait dünyaca bilinen Lladro isimli porselen biblolar. Evinize ufak İspanyolar esintileri katabilecek bu güzel biblolar İspanya’dan dönerken mutlaka almanız gerekenlerden.
3. Porron 
İspanya’nın birçok bölgesinde kullanılan geleneksel şarap sürahisi Porron. Şarabınızı kadehten içmekten sıkıldıysanız, alternatif bir çözüm olabilir. 
4. Azulejo
Arapça “cilalanmış taş” anlamına gelen az-zulayj kelimesinden türetilen Azulejo, İspanyolların ünlü el yapımı seramikleridir. Bu küçük seramiklerden bir tanesini evinizin güzel bir köşesinde dekoratif olarak değerlendirebilirsiniz.
5. Turron
İspanya’da genellikle Noel zamanında tüketilen “Turron” isimli badem ve baldan yapılan bu leziz helvadan dönerken mutlaka bir kutu yanınızda getirin. Sevdiklerinize de muhteşem bir hediye olacaktır. 
6. Manchego
Değişik tatları denemekten keyif alan peynir severler için %100 koyun sütünden üretilen ve 60 gün ile 2 yıl arasında yaşlandırılan İspanya’ya has Manchego peyniri kesinlikle alınması gerekenler arasında.
İspanya maceranızda şimdiden iyi eğlenceler 🙂
Kategoriler: Gündem, Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version