Instagram Şifre Kırma

Son zamanlarda instagram kullanıcıları arasında popüler olarak sorulan sorulardan olan instagram şifre kırma 2021 olayının nasıl yapıldığını bu haber içeriğinde sizlere anlatarak nasıl önlem almanız gerektiği konusunda bilgilere yer verdik.

 
Instagram kullanıcılarının en çok sordukları instagram şifresi nasıl kırılır sorusuna bir cevap niteliğinde hazırladığımız haber içeriğinde Instagmram şifresi kırma işleminin nasıl yapıldığının mantığını anlayarak instagram çalma işlemine karşı hesabınızın önlemini almış olacaksınız.

Instagram Şifresi Nasıl Kırılır?

Instagram şifre kırma termux programı ve instagram şifre kırma python üzerinden yapılan işlemler sayesinde instagram şifresini ele geçirme mümkün olmaktadır. Bu programlar 3. parti bir uygulama sayesinde yapılmakta olup cihazınıza bu programlar yüklendiği takdirde şifreniz başkasının eline geçmiş olacaktır. Öncelikle şunu belirtmemiz gerekiyor. Bir kişinin normal şartlarda Instagram şifresini ele geçirmesi pek de mümkün değil. Özellikle de şahsi kullanımdaki hesabınızı. Yani normal şartlarda sağlam bir şifre belirlediğinizde, hesabınızın çalınma riski de ters orantılı olarak düşmüş oluyor. Eğer ki sizde şifre kırma için internet üzerinde yayınlanan 3. parti bir uygulama yüklemek için araştırma yapmaya karar verdiyseniz bu işleme başlamadan etraflıca tekrar yeniden düşünmeniz gerekir. Aksi takdirde instagram hesabınız başkasının eline geçeceği gibi cihazınıza da kalıcı zararlar verebilirsiniz. 
Termux Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

 
Öncelikle, Termux programı nedir açıklayalım Termu; Android telefonlarda doğrudan Linux işletim sistemi koşullarını sağlayan bir terminal emülatör olup cihazlarda “root” atılması gerekmeden kullanılabilen bir programdır. Termux ile birçok hesabın şifresinin kırıldığı belirtilmekte olup termux instagram şifre kırma işleminin de yapıldığı belirtiliyor. Yine yukarıda bahsettiğimiz gibi bu işlemlerin kesin olduğu bilinmemekte olup söylentilerden ibarettir siz güvenilir bir şifre belirlediğiniz sürece instagram şifreniz kesinlikle başkalarının eline geçmeyecektir.

Instagram Şifre Güvenliği Güçlü Mü?

 
Instagram şifre güvenliği için şifre uzunluğu güvenlik açısından önemli bir ölçüttür. Güvenli şifre oluşturulması için yönergelerde minimum 8 karakter kullanılması önerilirken maksimum karakter sayısının 64’e çıkarılması tavsiye edilmektedir. Son zamanlarda küçük, büyük harfler, sayılar ve noktalama işaretlerinden oluşan kombinasyonlar yerine tahmin edilmesi daha zor olan rastgele kelime dizilerinin kullanılması önerilmektedir. Bu yöntem de kelime veya cümlenin seçilip içindeki harflerin sayılarla ya da özel karakterlerle değiştirilip karıştırılması gibi yöntemlerle kullanıcı için özel bir bilginin şifre haline getirilmesi sağlanabilir.
 
Güçlü bir instagram şifresi önerileri; 
Kolay hatırlayabileceğiniz bir cümle veya deyim için özel bir kısaltma oluşturun 
Bazı harfleri bir başka harf ya da sembolle değiştirin 
Hecelerin yerlerini değiştirerek parolayı karmaşıklaştırın 
Kategoriler: Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/