Her Gün 5 Dakikalık Zihinsel Egzersiz Neyi Değiştirebilir ki

1. Öyleymiş Gibi Davranın
Araştırmalar gösteriyor ki olmak istediğiniz kişiymiş gibi davranmanızı tavsiye ediyor. Davranışlarınızı değiştirdiğinizde düşünce ve duygularınız da onu takip ediyor. Üzülünce omuzların aşağı düşer, depresif bir hissiyata kapılırsın. Bunun yerine omuzlarını geriye at, gülümsemeye çalış böylece ruh halindeki pozitif değişimi hızlı bir şekilde fark edeceksin. 

2. Şu Ana Odaklanın
Davranışlarımızı değiştirebileceğimiz tek zamanımız var, içinde bulunduğumuz şuan dır. Kendini hisset, etrafındaki seslere odaklan, yeni sesler fark ettiğini göreceksin. Bulunduğun mekanı incele, neler var etrafında. Bunları gün içinde yapmak hayatın hızlı akışının bize yarattığı stresi, kaygıyı azaltmayı sağlayacak. 

3. Minnet Duymalı Arttırmalıyız
Öncelikle birkaç şükran duyacağınız şeyler fark edin, belirleyin. Mesela güneşin teninizi ısıtması, belki hafif bir esintinin verdiği rahatlama hissi, internetin yeterince hızlı olması gibi, herhangi bir şey olabilir. Minnet duymanın çok ciddi seviyelerde psikolojik sağlığınıza etkileri olacaktır.
Bu anlatılanları alışkanlık haline getirirseniz, beyinsel sağlığınızdan sindirim sisteminize kadar her şey değişime uğrayacak, istenilen verimi almanın bunları her gün yapmanız, zaten belirli bir süre sonra sizin ikinci doğanız gibi olacak.

Sonuç; sen tamamiyle değişeceksin hem fiziksel hem zihinsel olarak. Bu çevrendeki insanlara da yansıyarak onlarda değişecek. Devamında ise etrafındaki hayatı değiştirdiğini fark etmeye başlayacaksın. Bunların hepsini küçücük 5 dakikalık egzersizle başaracaksın.
Kategoriler: Gelişim

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version