Grant Cardone’dan Motivasyonunuzu Zirveye Çıkaracak 15 Alıntı

Dilara Avlupınar

Dilara Avlupınar

Boğaziçi Ekonomi

Kelimeler bazen çok güçlüdür. Bazen bir cümle duymak, vereceğimiz bir kararı kökten değiştirebilir. 21 yaşında büyük borç içindeyken Otuzlarında milyoner haline gelen girişimci ve motivasyon konuşmacısı Grant Cardone’dan sizi motive edecek alıntıları derledik.

1) Sadece şunu hatırlayın: ‘Düşlerinizi gerçekleştirmeniz imkansızdır’ diyenler, zaten kendi düşlerinden vazgeçmiş insanlardır.

2) Eğer etrafınızdakiler size yavaşlamanızı ya da ağırdan almanızı söylüyorsa yanlış insanlarla kuşatılmışsınız demektir.

3) Ya istediğini alırsın ya da başkaları istediğini alsın diye kullanılırsın.

4) Tek büyük finansal hatam yeterince büyük düşünmemekti. Dünyada para kıtlığı yok sadece insanlar yeterince büyük düşünemiyor.

6) Hangi günde olduğunu biliyorsan yeterince meşgul değilsindir.

7) Başarılı insanlar konfor değil başarı ararlar ve en rahatsız olanı yapmaya isteklidirler. Ancak dünyanın büyük bir kısmı, insanları sıradanlığa sürükleyen konforu ve aşinalığı arar.

8) Kimse evine gelip hayallerini gerçekleştirmeyecek.

9) Kendini kısıtlamadığın sürece hayatta limitleri olan çok az şey vardır.

10) Gerçekçi düşünce başkalarının mümkün olduğunu düşündüğü şeylere dayanır. Ancak sen onlar değilsin ve onlar senin potansiyelini ve amaçlarını bilmiyorlar.

11) Hedefini asla küçültme. Onun yerine çabanı arttır. Hedeflerini tekrar düşünmeye başlayıp bahaneler ürettiğinde hayallerinden vazgeçersin.

12) Başarılı ve başarısız insanlar arasındaki en büyük fark başarısız kişiler problemlerden kaçarken başarılı olanların problemlere çözüm aramasıdır.

14) Çoğu kişinin yapmıyor olması senin yapamayacağın anlamına gelmez.

15) Başarı senin görevin, zorunluluğun ve sorumluluğundur.

This post is also available in: English

Kategoriler: Alıntılar, Girişimcilik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version