Google’ın Muhtemelen Çok Sık Karşılaşmadığınız 15 Kullanışlı Uygulaması

Hatice Dirgen

Hatice Dirgen

Editör @ceotudent

Aklımıza takılan her soruda, ödev yaparken ,tez yazarken vb. her daim en iyi arkadaşımız olan Google’ın sahip olduğu tüm fonksiyonlardan haberiniz var mıydı?


1) Google Translate App: Şüphesiz Google’ın seyahat etmeyi seven kullanıcılarına yönelik yaptığı bir uygulama. İnternet sitesine girip bilmediğiniz kelimeleri yazmak yerine Google Translate App sayesinde kameranızı çevirmek istediğiniz kelimenin üstüne tutarak istediğiniz dilde çeviri yapabilirsiniz.


2) Gmailify: Bu uygulama sayesinde sahip olduğunuz tüm mail adreslerini (Outlook.com,Yahoo!,vb.) tek bir mail kutusunda toplayabilirsiniz.


3) Google Scholar (Akademik): Aslına bakarsanız Google Scholar bilimsel edebiyata özel hazırlanmış bir arama motoru gibi. Bu arama motorundan elde ettiğiniz sonuçlar bilimsel makalelerden,gazetelerden alıntılar içerecektir. Google ödev hazırlarken bize nasıl yardım edeceğini biliyor gibi. 🙂


4) Google Keep: Google tabiki de notlarını küçük renkli kağıtlara yazıp her yere yapıştıran nesili de düşünmüş ve her zaman yanlarında taşısınlar, unuttukları bir şey olmasın diye de bir uygulama yapmış. 🙂


5) Google Timer: İstediğiniz her zamana Google Timer ‘ı kurabilirsiniz. O nasılsa sizi zamanınız dolduğunda alarmıyla uyaracaktır.


6) Google Sky: Google Sky’ı kullanırken kendinizi çok güçlü bir teleskoptan bakıyormuş gibi hissedeceksiniz. Üstelik bu uygulama sayesinde Samanyolu Galaksisi’ni inceleyecek ve yapılan son çalışmalar hakkında bilgi sahibi de olabileceksiniz.


7) Google Fonts: Kararsız kaldığınız anda Google Fonts uygulamasıyla tezinizin başlığını farklı yazım şekillerinde deneyip en uygunu hangisi görebilirsiniz.


8) Google Arts & Culture: Eğer gerçek bir sanatseverim diyorsanız, ünlü sanatçıların eserlerinin en ince detaylarına kadar bulabileceğiniz bu uygulamayı kaçırmayın!


9) Think with Google: Yapılan son araştırmalardan elde edilen sonuçları, yeni tüketici trendlerini, pazarlama alanındaki en yeni görüşleri öğrenebileceğiniz bir platform.


10) Google Trends: Google Trends uygulaması hangi aramaların son zamanlarda en popüler arama olduğunu bulmanıza olanak sağlıyor.


11) Google Shopping: Google Shopping sayesinde hırdavattan, kozmetik ürünlerine kadar her şeyi alabilmeniz mümkün.


12) Panoramio: İnternet kullanıcıları tarafından dünyanın her yerinden çekilen fotoğrafları görme gibi bir merakınız varsa eğer Panoramio’yu kullanın!


13) Google Sound Search: Shazam’ın düzenli kullanıcılarına Google bir alternatif de kendisi sunmuş gibi gözüküyor.


14) Google Images: Bu liste içerisinde en aşina olduklarımızdan bir tanesi sanırım Google Images. Şimdilerde fotoğraf yükleyerek de arama yapabildiğinizi söylemeden geçmeyelim dedik.


15) Build with Chrome: Legolarıyla büyümüş bir nesil için düşünülebilecek en güzel uygulamalardan biri Build with Chrome 🙂 Lego ve Google iş birliği ile hazırlanan uygulama henüz deneme aşamasında olsa da eğlenceli sonuçlar almak mümkün. 🙂

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital

Yorumlar (0) Yorum Yap

/