Facebook’tan Liselilere Özel Uygulama: Lıfestage

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Kullanıcı yaş ortalaması her geçen gün daha da artan ve genç kullanıcılarla olan erişimini kaybeden Facebook bir süredir Snapchat’i satın almaya çalışıyordu. Başarısızlıkla sonuçlanan satın alma süreçlerinden sonra Facebook, Instagram Stories hamlesi ile Snapchat’e savaş açmaya başladı.

Şimdi de tamamen genç nüfusa yönelik tasarlanan yeni bir uygulama yayınladı. Uygulama Facebook’un en genç ürün yöneticisi tarafından geliştirildi. 19 yaşındaki Michael Sayman’ın fikri ile üretilen Lifestage, lise öğrencileri arasında sosyal ağ kurma amacı güdüyor. Lifestage sayesinde genç nesil, okul arkadaşları ile gruplar oluşturabiliyor ya da herkes ile ayrı ayrı iletişim kurabiliyor.Snapchat’e benzerliği ile de bir hayli dikkat çeken Lifestage’i kullanabilmek için; gençlerin eğitim gördükleri lisede en az 20 kişinin bu uygulamayı kullanıyor olması gerekiyor.

22 yaş ve üstü kullanıcılar teknik olarak uygulamayı indirebilseler de, uygulamanın amacı kullanıcıların sınıf arkadaşlarını eklemesi. Bu anlamda güvenlik ve gizlilik de dikkate alınmış, kullanıcılar tanımadığı kişileri hemen bloklayıp rapor ederek şikayet edebiliyor.

Şimdilik sadece iOS’ta bulunan ve Amerika’daki liseleri kapsayan Lifestage’e Facebook hesabı ile giriş yapılıyor.

Facebook en başında üniversite öğrencilerini hedefleyen ve onları bir araya getiren bir platformdu. Lifestage ise oldukça benzer bir şekilde sadece lise çağında bulunan gençlerin birbirlerini görebileceği bir platform. İlerleyen günlerde neler olacak hep birlikte göreceğiz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/