Elon Musk Mars’ın Yörüngesine Göndereceği Tesla’nın Fotoğrafını Yayınladı

Elon Musk Twitter’da bir süre önce, Mars’ın yörüngesine gönderecekleri ilk Falcon Heavy roketinin içine kiraz rengi Tesla Roadster koyacağını ve arabayı içerisinde David Bowie’nin ünlü Space Oddity şarkısı çalarken milyonlarca yıl boyunca Mars’ın yörüngesinde döneceğini söylemişti. Sonrasında attığı Tweet’lerle ve yaptığı röportajlarla bunun şaka olduğunu ima eden Musk, paylaştığı fotoğraflarla ciddi gibi.
Musk, dün Instagram’ında Mars’ın yörüngesine göndereceği Tesla’nın Falcon Heavy roketlerine yüklenmiş halde fotoğraflarını paylaştı. O paylaşımın altına da tarihe geçecek şeyler yazdı:

“Kırmızı gezegen için kırmızı bir araba

Yeni roketler genelde yük ile yapılan test uçuşlarında içerisinde beton ya da çelik bloklar içerir. Fakat bu çok sıkıcı görünüyor. Tabii ki de sıkıcı görünen şeyler özellikle de şirketler için berbattır. Biz de bu yüzden alışılmadık bir şey yapmak istedik, bizi hissettiren bir şey.

Space X çalışanları test uçuşunda bir roketin içine böyle bir yük koymanın patlamayla sonuçlanabileceğini söylemişlerdi. Bu yüzden arabanın sahte bir versiyonunu koymak niyetindeydiler. Fakat Musk’ın açıklamasından sonra gerçek bir Tesla gönderilecek gibi. Eğer her şey Musk’ın planladığı gibi giderse Tesla, Mars’ın yörüngesinde arabası olan evrendeki ilk otomobil markası olacak.
Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version