Dünyanın En Zengin 7 İsmi Hangi Üniversitelerden Mezun?

UniverList

UniverList

Hayalinizdeki Üniversiteyi Bulun!

Milyar dolarlık servetleriyle dünyanın en zengin 7 ismi hangi üniversitelerden ve bölümlerden mezun? Gelin birlikte bakalım.

1) Jeff Bezos

Dünya’nın en zengin insanı ve Amazo’un sahibi olan girişimci, yatırımcı, hayırsever ve film yapımcısı Jeff Bezos, Princeton Üniversitesi Elektrik Mühendisliği mezunu.2) Bill Gates

Belki de bu listede uzun yıllardır bulunan nadir isimlerden biri olan yazılımcı, girişimci ve hayırsever Bill Gates yılan hikayesine dönse de 30 yılın sonunda Harvard’tan mezun olmayı başardı.

3) Warren Buffett

Dünya tarihinin en önemli hisse senedi yatırımcısı olarak adlandırılan, yaptığı yatırımlarla her zaman olay yaratan iş adamı Warren Buffett, Nebraska Lincoln Üniversitesi’nde öğrenime başlamış ve işletme mezunu olmuştur. Ardından uzman olmak istediğini söyleyip bir de Columbia Business School’da yüksek lisans yapmıştır.4) Mark Zuckerberg

Son yılların belki de en fazla konuşulan isimlerinden biri olan Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg, Harvard eğitimini yarıda bırakmış olsa da Facebook’un sistematik olarak düzene oturduğu süreçte bilgisayar programcılığı eğitimini tamamlayarak diplomasını almıştır.

5) Amancio Ortega

Zara markasını da bünyesinde bulunduran İspanyol giyim holdingi Inditex’in kurucu başkanı Amancio Ortega Gaona İspanya’da bir köyünde doğup büyümüştür. Birgün annesi ile birlikte okuldan çıkmış evlerine dönerken bir mağazaya uğramışlar. Annesi mağazadan veresiye bir şeyler almak istemiş fakat aldığı cevap olumsuzmuş. Bunu duyan Amancio Ortega kendisini çok aşağılanmış hissetmiş ve bir daha asla okula gitmemeye karar vermiş.
Fakat başarılı olduktan sonra dil eğitimine önem verdi ve bu alanda bireysel eğitimler aldı.6) Carlos Slim

28 Ocak 1940, Meksika doğumlu olan Carlos Slim Helu, adını telekomünikasyon sektöründe duyurmuş başarılı bir iş adamı ve yatırımcı. Telmex, Telcel ve America Mowil şirketlerinin CEO’su, aynı zamanda yönetim kurulu başkanı. Universidad Nacional Autonoma de Mexico (UNAM)’da okuduğu biliniyor. Slim, inşaat mühendisliği bölümü okuduğu bu üniversiteden 1961 yılında mezun olmuş.

7) Bernard Arnault

İnşaat firması sahibi bir babanın girişimci oğlu olan Bernard Arnault, babasını ikna edip tüm inşaat sektöründe faaliyet durdurmayı sağlamış ve ardından da gelen teklif doğrultusunda lüks giyim markası Louis Vuitton’u satın almıştır. École Polytechnique’de mühendislik okudu ve 1971’de mezun oldu.

This post is also available in: English

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/