Çiftlik Bank’ın Deli Gibi Bitcoin Madenciliği Yaptığını Gösteren Video

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın suç duyurusunda bulunması ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nın hakkında inceleme başlattığı Çiftlik Bank’ın CEO’su şirketteki hisselerini gizlice devretmişti. Bu gelişmelerin ardından Çiftlik Bank’a para yatıran binlerce kullanıcı paniğe kapılmıştı. Krizi yönetebilmek adına Çiftlik Bank yöneticileri bir video yayınladılar.
Çiftlik Bank yetkilileri videodaki tavuk çiftliğinin, gerçek bir Bitcoin madenciliği merkezine dönüştürüldüğü anlatıyor. Videoda üzerinde Çiftlik Bank’ın logosunun yer aldığı bir binaya giriş yapılıyor ve güvenlik görevlilerinin konakladığı odaya giriliyor. Sonrasında ise kripto para madenciliği olarak da bilinen kazıma işlemini yapan yüzlerce bilgisayarın yan yana çalıştığı görülüyor.
İddialara göre şirketin Balıkesir bölge sorumlusu, üyelerine “Paralarınız güvende. Çalışmalarımız devam ediyor” şeklinde bir mesaj gönderiyor.
Videonun yanı sıra yetkililer bir de yazılı açıklamada bulundular:
“Arkadaşlar iyi geceler. Şirketimizin güzel ülkemizde 18 ayda elde ettiği kazanımları biliyorsunuz tarım ve hayvancılıkta değerlendirmektedir. Yine bildiğiniz üzere bu süreç içinde yurt dışında bir çok ülkede serverlar açmıştır. Sadece ve sadece yurt dışı serverlardan ülkemize gelen dövizlerle şirket yönetim kurulumuzun kararıyla 15 aydır dünyadaki yeni trend olan ve ivmesini her geçen gün çoğaltan Bitcoin yani kripto para madeninin üretimi noktasında yatırım yapmıştır.”
“Bundan 15 ay önce 15 milyon dolar kaynakla yapılan bu yatırımdan şuana kadar 150 milyon dolar gelir elde edilmiştir. Tarım ve Hayvancılık faaliyetlerimizden elde ettiğimiz gelirlere dokunmadan Çiftlik Bank üyelerinin gelirlerinin büyük çoğunluğu bu gelirden karşılanmıştır. Şirketimiz ayakları yere sağlam basarak yürümeye devam etmektedir. Kullanıcıların paralarının yeni üyelerden karşılandığını iddia edenlere cevap niteliğindeki bu gelişmeyi sizlerle paylaşmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Biz Çiftlikbank ailesi olarak ülkemize tarım ve hayvancılık sektöründe büyük işlere imza atmak için gelişen teknolojinin tüm imkanlarını seferber eden bir beyin takımımız olduğunu gururla bildirir iyi geceler dilerim.”
Kategoriler: Gündem, Legal

Yorumlar (0) Yorum Yap

/