Netflix’ten Yeni Bir Özellik: Top 10 Listesi

Dünyada en çok kullanılan dijital yayın platformu olan Netflix , bulunduğunuz ülkede en çok izlenen dizi ve filmleri görebileceğiniz Top 10 özelliğini sundu. Aslında Netflix son 6 aydır bu özelliği Meksika’da ve İngiltere’de deniyordu, kullanıcılardan olumlu dönüşler alınca sunmaya başladı. Her geçen gün daha da büyük bir kitleye sahip olan platform, kullanıcılarının deneyimlerini iyileştirme yolunda güzel adımlar atıyor. 

Top 10 listelerini görebilmeniz için “Diziler” , “Filmler” sekmesinde olmanız lazım. Çünkü anasayfanızda film ve dizi karışık olduğu için Netflix bu durumda size bir liste sağlayamıyor. Ayrıca Top 10 listesi Netflix tarafından üretilen içerikleri ayrı bir şekilde göstermiyor. Karışık bir sıralama ile gösteriyor. 
Diziler sekmesini açtığınız zaman aşağıya indiğinizde “Türkiye’de Bugünün Top 10 Dizi/Film Listesi” başlığı altında en çok izlenenden en az izlenene doğru bir liste gösteriliyor. Aynı durum film sekmesi için de geçerli. Ayriyetten bu liste her gün güncelleniyor ve görmüş olduğunuz sıralama gösteri ve filmlerin sizin için ne kadar alakalı olduğuna bağlı olarak değişiyor. 
Film veya dizi izlemek istediğiniz ama bir türlü ne izleyeceğinize karar veremediğiniz zamanlarda Top 10 listesi size kolaylık sağlayacak gibi duruyor. 
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/