Birkaç Basit Soruyla Adınızı Bulabilen Bir İnternet Sitesi: Oilsjt Analytica

Cyaffel Gusto

Cyaffel Gusto

Üretemediğim her günü yaşanmamış sayarım.

1 Nisan 2018

Son zamanlarda yaşanan veri skandalları sonrası dünya genelinde insanlar dijitalde kendini güvende hissetmemeye başladı. Belçikalı birkaç hacker tarafından kurulan internet sitesi Oilsjt Analytica ise bu güvensizliği daha fazla yaşamamıza sebep oluyor.
Siteye giriş yaptığınızda sizi bir bot karşılıyor. Size sorular sormaya başlıyor. Bu sorular doğum tarihiniz, doğum yeriniz, ebeveynlerinizin isimleri gibi ciddi sorular değil. Daha çok “Şu an hangi meyveyi yemek isterdin?”, “Genelde Pazar günleri kaçta uyanırsın?” gibi daha sosyal sorular soruluyor. Programın elbette yanıldığı noktalar oluyor, fakat birkaç denemeden sonra adınızı mutlaka bulmayı başarıyor.
Burada akıllara bir soru geliyor: “Sosyal medya ve e-posta hesaplarımın açık olduğu bir tarayıcıda bunu bulması gayet normal değil mi?”
İşte burada bir nebze de olsa haklısınız. İnternet sitesi gizli sekmede ve korumalı eklentilerle denendiğinde çoğu zaman başarısız oluyor.
Hemen denemek isterseniz sizi şöyle alalım: Oilsjt Analytica
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (1) Yorum Yap

1 nisan:)