Binance operasyonlarını Malta Adasına taşıdı

Günlük 1.7 milyar dolarlık işlem hacmi ile dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, geçtiğimiz hafta merkez ofisini kripto paralara yatırımcılarına he zaman kucak açan Malta Adasına taşıdı.
Binance, bütün kaynaklarını ve merkez ofisini adaya taşımanın yanında 200 kişilik tam zamanlı çalışan bir ekipte istihdam ediyor. Milyar dolarlık bir finansal işletmenin merkez ofisini başka bir ülkeye taşımak hem finansal düzenleyiciler hem de şirket açısından pek kolay değil ancak Malta yetkililerinin kripto para taraftarı tutumları Binance’in bütün operasyonlarını adaya taşımasına ve bölgeyi kripto para gelişimi için odak noktası yapmayı başarmış.
Malta’nın finansal hizmetler, dijital ekonomi ve gelişim konusunda meclis sekreteri Silvio Schembri, Binance ekibi ile yaptığı bir konuşmada, kripto para ekosistemi ile ilgili yapılan çalışmalarda ülkenin kendisine güveninin tam olduğunu, Binance’in Malta Adasına merkez ofisini taşıyarak yaptığı hamlenin kripto para ekosistemindeki diğer şirketleri de bu konuda yüreklendireceğini ve Malta Adasını bir blockchain adası haline getirme hedeflerine daha da yaklaştırdığını belirtti.
Binance’den yapılan resmi bir açıklamada, Malta Adasının kripto para tarafratı yaklaşımı ve yasaları sebebi ile Avrupa’da yatırım yapmaya karar verdiklerini belirtildi. Şirket CEO’su Changpeng Zhao, ekibinin, Schembri’nin ve Malta adası yetkililerinin kripto paralar konusunda ileri görüşlülüğünden çok etkilendiğini de belirtti.
Yaptığı açıklamada Zhao, meclis sekreteri Schembri ile yaptıkları görüşmede onun ileri görüşlülüğü karşısında çok etkilendiklerini, konuyla ilgili yasa tasarısını gördükten sonra Malta Adasının blockchain konusunda gelişmelerin Avrupa kıtasında ana merkezi olacağına inandıklarını belirtti.
Yakın zaman da Güney Kore’nin çevrimiçi en büyük şirketlerinden olan Kakao (ülkede çevrimiçi mesajlaşma, ödeme, sosyal medya ve hatta taksi hizmetlerinin yüzde 90’ına sahip) blockchain girişimlerini ülke dışına taşıma kararlarını açıkladıktan sonra ülke tekrar yerel ICO’ları yasallaştırmayı konuşuyor.

Blockchain teknolojisi daha yeni yeni ayağa kalkmaya başlamışken bu alanda yeni girişimler ve milyar dolarlık işletmeler elbette sonunda Malta Adası gibi blockchain ve kripto para taraftarı ülkelere yatırımlarını ve varlıklarını kaydıracaklar. Malta Adasının kripto paralara karşı bu olumlu tutumu bölgede diğer ülkeleri de bu konuda etkileyecektir.

Kategoriler: Gündem, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version