Amazon’un Gizli Planı Ortaya Çıktı: 2019’a Kadar Evlerimizde Birer Robot Olacak

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Amazon’un bir sonraki büyük hamlesi evlerimize robot koymak olabilir ve bu tahmin ettiğimizden çok daha kısa bir sürede gerçekleşebilir.

Bloomberg’in haberine göre Amazon uzun yıllardır “Vesta” kod adına sahip bir proje üzerine çalışıyor. Bu projenin de evin içerisinde sizinle yaşayan bir robot ile ilgili olduğu söylentiler arasında.
Bloomberg’e göre Amazon’un yıl sonuna kadar test robotlarını çalışanlarının evlerinde test etmesi ve 2019 sonuna kadar da herkesin kullanıma sunması şeklinde bir planı var.
“Vesta” projesinin arkasındaki ekip söylenilenlere göre Amazon’un Lab 126 ekibi. Amazon’un oldukça popüler Echo serisi, Fire TV ve Fire Stick ürünlerini yapan da aynı ekip. Hal böyle olunca Vesta’yı tek başına yeni bir ürün olarak düşünmek yerine, Echo ailesinin yeni bir üyesi olarak beklemek pek de şaşırtıcı olmayacaktır.
Açık konuşmak gerekirse, Amazon’un yeni “robot” projesi hepimizde heyecan uyandırsa da Jetgiller’deki Rosie gibi bir ürün beklememekteyiz.
Lab 126’nın daha önce yarattığı ürünlere bakıldığında, Vesta’nın tekerleklere sahip bir Echo olabileceğini söyleyebiliriz. Bloomberg’deki rapora göre “Projeden haberi olan insanlar Vesta robotunun bir tür mobil Alexa olabileceğini ve evde Echo cihazlarının bulunmadığı bölümlerinde eşlik edebileceğini düşünüyor.”

Yorumlar (0) Yorum Yap

/