2021’de Mobil Oyunlar güncellemeleri desteği

Mobile Cheats the Russian front, Almanya ve Rusya arasındaki 2. Dünya Savaşı ihtilafını kapsayan bir Gerçek zamanlı strateji oyunudur. Oyun, sanki savaş alanındaki bir uçaktan aşağıya bakar gibi yukarıdan aşağıya bir perspektiften oynanır. Close Combat savaş oyunları serisi, diğer gerçek zamanlı strateji oyunlarından tamamen farklıdır. Örneğin, Command and Conquer serileri, görünüş veya oynanış açısından hiçbir benzerlik göstermez. Oyun, eyleme tamamen daha yavaş, daha düşünceli ve gerçekçi bir yaklaşım getiriyor. Sadece bir grup araç ve birlik seçip onları düşmana ateşli silahlarla göndermiyorsunuz. Ayrıca bu tamamen bir savaş oyunudur, oyunda kaynak yönetimi yoktur.
Savaş ve etkileri, ister bir piyade biriminin parçası, ister bir tank mürettebatı, yarı palet veya sahra silahı olsun, tek tek askere kadar modelleniyor. Örneğin bir tankta bir asker yaralanır veya öldürülürse, o aracın yetenekleri uygun şekilde azalır. Askerler de ateş altında korkarlar ve emir almayı reddederler, hatta onlar için kıllı hale gelirse kaçarlar.
Yakınlarda bir komuta birimini bulundurmak, moral ve cesaretin veya askerlerinizin emirlerinizi yerine getirmeye devam etmelerine yardımcı olur.
Oyuna her türlü silah dahildir. Piyadelerde Alman Mauser gibi tüfekler, çeşitli markalı hafif ve ağır makineli tüfekler, MP40 gibi alt makineli tüfekler, el bombaları ve tanksavar silahları var. Tanklar, güçlü Alman Tiger 1 ve King Tiger ağır tankları, Panther orta tankı, çeşitli varyantlarda Panzer 4 gibi klasikleri ve saldırı silahları ve tank avcıları da dahil olmak üzere diğerleri içerir. Ruslar, mükemmel taarruz topları ve ağır KV serisi tanklarla birlikte benzersiz T34 ve T34 85’e sahipler.
Savaşın sonlarında Ruslar, bir King Tiger’la bile karşılaşmaktan çok, olağanüstü güçlü Josef Stalin ağır tanklarını da sahaya çıkarabilirler.
https://www.youtube.com/watch?v=6P5zFKVCPPk&t=28s
Diğer birimler arasında harç birimleri, saha silahları ve statik tank taretleri bulunur. Tüm Close Combat oyunlarında eksikliğinden fark edilen bir özellik hava gücüdür. Oyunda herhangi bir şekilde hava birimi yoktur. Topçu saldırısı da yapamazsınız. Üzerinizde herhangi bir komuta sahip olduğunuz tek dolaylı ateş, kendi harç birimleriniz ve yarı yol taşıyan Alman roketidir. 

Haritalar, serideki önceki oyunlardan daha büyük. Kaplanan araziler arasında fabrikalar, köyler, çamurlu tarlalar, karla kaplı tepeler ve ormanlar ve çok daha fazlası bulunmaktadır. Arazi, birimlerin hareketini ve siperini etkiler. Örneğin çamurlu koşullarda tanklarınız sıkışır ve yavaşlar, donmuş buzlu haritalarda araçlar donabilir. binalar ve kraterler, piyade birimlerine daha iyi koruma sağlar ve böylece hayatta kalma kabiliyetlerini artırır. Üniteleri binalarda örtmek ve gizlemek için barındırabilirsiniz. Bir binaya tanksavar silahı yerleştirmek ve düşman zırhını pusuya düşürmek iyi bir yöntemdir.

Emrinizdeki birimlere çeşitli emirler verebilirsiniz. Hızlı hareket sırası, ünitenin hedefine mümkün olan en iyi hızda hareket etmesine neden olacaktır. Bir piyade müfrezesine uygulandığında askerler hedeflerine koşacaklar. Ayrıca, hareket ettirirken gizlice seçeneğini seçerek de taramalarını sağlayabilirsiniz. Asker yorgunluğu oyun tarafından modellenir, bir birim ne kadar çok koşar veya sürünürse o kadar yorgun ve daha az etkili olur. Bu nedenle, mümkün olduğunda dinlenme birimlerine ödeme yapar.
Diğer emirler savunma ve pusu içerir. Bu emirler, birimin düşmana ateş açacağı menzili etkiler. Oyunun bir eleştirisi de zırhlı birliklerin hakimiyetidir. Elbette savaşta tanklar bir piyade birimi için korkunç bir tehditti, ancak yakın dövüşte piyadelere karşı çok güçlüdürler. Savaşta piyade düşman tanklarını pusuya düşürebilir ve onları yok etmek için patlayıcılar yerleştirebilirdi. Bu, bir piyade ekibinin tanklarına yakın destek sağlaması ihtiyacına yol açar. Oyunda piyadeler tankları ‘yok edip etkisiz hale getirebilse de, genellikle daha fazlasını yapamadan makineli tüfekle vurulurlar.
Bu, savaş gücünüzden isteyeceğiniz tek şeyin zırh olduğu bir oyuna götürür. Havan ateşine karşı savunmasız olduklarından yarım izler bile pek işe yaramaz.
Oyunun bir başka kötü yanı, özellikle tankların yol bulmasıdır. Onları istediğiniz zaman istediğiniz yere götürmek genellikle sinir bozucu bir iştir.
Oyunda grafikler iyi işlenmiştir. Savaş alanları iyi çoğaltılmış ağaçlar, siperler, kabuk delikleri, demiryolu rayları vb. İle gerçekçi görünüyor. Birimler ayrıca harika görünüyor. Tanklar ve askerler gölgeler yaratır ve parçaya bakar Bunların hepsi süslü bir grafik kartına gerek kalmadan yapılır. Oyunda ses mükemmel bir şekilde yapılır. Silahların kendine özgü sesleri vardır, bir Tiger’daki 88 mm’lik ana silah özellikle kulağa hoş geliyor (88’in savaş alanındaki ses müttefik kuvvetleri dehşete düşürmüş olmalı). Küçük silahların ateşi de aynı rolü oynar.
Askerleri İngilizce ya da ana dillerinde konuşma seçeneğine sahipsiniz, ister Almanca ister Rusça, bu harika bir dokunuş. Yukarıda belirtilen rahatsızlıklara rağmen oyun genel olarak iyi oynuyor. Ayrıca, savaşan güçleri seçtiğiniz özel savaşlar da düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak, özellikle bir köy haritasında çok eğlenceli olan piyade ve piyade savaşlarına sahip olmanızı veya örneğin Tiger ve Josef Stalin tankları arasında dövüştüğünüz tanklarla yapılan düelloları yapmanızı sağlar. Bu özel savaş seçeneğini kullanarak üretebileceğiniz neredeyse sonsuz senaryolardır. Düşmana piyade ve kendi kuvvetlerinize sadece bir tank vermeyi deneyin ve nasıl başa çıktığınızı görün ve tam tersini deneyin, çok eğlenceli.
Yavaş ve düşünülmüş bir strateji oyunu istiyorsanız, bu oyun bilgisayarınızda olmalıdır. Askeri tarihle ilgileniyorsanız, bu harika bilgisayar oyunundan da memnuniyet duyacaksınız. Mobil Oyunlar, tüm zamanların en popüler bilgisayar oyunlarından birinin devamı niteliğindedir. Oyun, ilk C & C’nin hayali alternatif tarihini sürdürüyor; Red Alert, yani ‘Bay H’ hiç olmadı ve Ruslar batıya karşı silahlandı. Tek oyunculu oyun her iki taraftan da oynanabilir. Rus kuvvetlerine komuta etmek, sizi güçlü zihin kontrol birimlerinden, zorlu Tesla birliklerinden, yavaş ama yıkıcı hava gemilerinden sorumlu kılar. Batı güçlerinin komutasını almak size GI’lar (binaları kazabilen ve güçlendirebilen piyadeler), Prism tankları ve taretleri gibi lazer teknolojisi birimleri, hareketsiz haldeyken ağaç gibi görünen kamuflajlı Mirage tankları (evet gerçekten) ve bol miktarda kontrol sağlar. daha fazlası. 
Tek oyunculu oyun sizi her iki tarafta da yaklaşık 15 görevden geçirir. Bunları oynamak çok eğlenceli ve beklediğiniz gibi giderek zorlaşıyor. Görevler birbirinden farklı ve taze görünüyordu. Bir tür sıkışmış plak çalar gibi aynı oyunu defalarca oynuyormuş gibi hissetmiyorsunuz (bunları hatırlayın!). Bu, diğer birçok gerçek zamanlı strateji oyununun bu tekrarlayan bataklığa düştüğü için iyidir.
Daha sonraki bir görev, etrafını saran Elit Muhafızları yok etme emriyle Kremlin’in yakınına gelecek. Kuvvetlerinizin konumunuza Kronosferiyle (ışınlanarak) başlamasıyla başlarsınız ve kısa bir süre sonra sürekli baskı altında kalırsınız. Bu zor bir görev (nasıl olsa benim için!)
Bazı sivil binalar, bunlar oyunda birlikleriniz tarafından garnize edilebilir. Bunun gibi binalar birlikleriniz (veya düşmanlar) tarafından işgal edilebilir. Sağdaki hastane bir mühendis tarafından ele geçirilebilir ve piyade birimlerinizi iyileştirmek için kullanılabilir.
Düşman üssüne şimşek fırtınası saldırısı 
Şimşek fırtınası saldırısı. Bu süper silah son derece güçlüdür ve hedef bölgeye büyük hasar verir. Nükleer donanımlı silolar gibi başka süper silahlar da var.
Tek oyunculu seferleri bitirdiğinizde (ya da bitirmediğinde) hala Çatışma modu var. Bu, Mobil Oyunlara tonlarca tekrar oynanabilirlik katar. Yerleşik şehirlerden adalara ve açık ülkelere kadar Çatışma savaşlarını oynamak için çok sayıda iyi tasarlanmış harita var. Ayrıca savaşmak için rastgele bir harita da oluşturabilirsiniz. AI size Brutal seviyesinde iyi bir darbe verebilir, eğer birkaç bilgisayar rakibine karşı oynuyorsanız, aynı zamanda size karşı gelme alışkanlığı da vardır.
Çatışma modunda oynarken, her biri özel bir birimi olan farklı ülkeler arasından seçim yapabilirsiniz. Örneğin, Amerika olarak oynarsanız, bir hava üssü inşa ettikten sonra her birkaç dakikada bir ücretsiz Paraşütçü yükü alırsınız. İngilizler olarak oynarsanız, uzun mesafeden tek atışta piyade ve köpekleri indiren keskin nişancıları eğitebilirsiniz. Oyunda kendi özel birimleri olan birçok başka millet var.
Bir düşman üssüne saldıran saldırganlar
RTS oyunlarının çoğunun aksine, Mobil Oyunlar her taraf için çoğunlukla farklı birimlere sahiptir. Bu, bir tarafın diğerine göre büyük bir avantaja sahip olduğu kötü dengelenmiş bir oyuna yol açabilirdi. Neyse ki Westwood stüdyoları üniteleri dikkatlice tasarladılar, böylece iki taraf da diğerinden daha güçlü olamaz. Bu, oyuna uzun vadede çok daha fazla ilgi sağlar.
Örneğin Ruslar, büyük menzilli V3 füze rampalarına sahipken, Batılı güçlerin Prism tankları var. V3, Prism tankını geride bırakıyor ancak çok zayıf zırhlıdır ve minimum menzile sahiptir. West’in Prism tankı daha kısa menzile sahip (hala uzun olsa da), ancak boş noktada vurabilir, daha hızlı ve daha serttir.
Prism tankları, Mirage tankları ve APC birimleriyle bir üssün imhasını bitirmek. 

Rus tarafındaki diğer birimler arasında, hava hedeflerini ve yer hedeflerini vurabilen ve kendini iyileştiren devasta edici bir araç olan Apocalypse tankı yer alıyor. Dezavantajları yavaş hız ve yüksek maliyettir.
Uçaksavar pisti, hava karşıtı iyi koruma sağlayan ve piyade taşımacılığı görevi gören hızlı bir saldırı aracıdır. Düşman zırhına karşı işe yaramaz.
Batı için Chrono askeri var. Bu garip ve orijinal birim, savaş alanının çevresine ışınlanır ve düşman birimleri ve binaları var olanlardan siler.
Sonra Batı’nın tek kişilik APC’si var, bu araç gerçek zamanlı strateji oyunlarında orijinal bir konsept. Savaş Fabrikasının hemen dışında inşa edildiği gibi, etkili bir anti hava kabiliyetine sahip, hafif zırhlı, çok hızlı bir füze dokuma aracıdır. Bununla birlikte, tek bir piyade birimi ile yükleyebilirsiniz, bu, aracı bir onarım aracına (bir mühendis ile yüklenmişse), bir makineli tüfek aracına (GI), bir kronosfer aracına (Chronosphere askeri) veya bir piyade keskin nişancı aracına (Tanya birimi ).
Bunların dışında daha birçok harika birim var. Oyun bazı harika süper silahlar içeriyor. Batı’nın, bir düşman üssünü sakat bırakabilecek güçlü bir şimşek fırtınasını serbest bırakan hava durumu kontrol cihazı var, ardından yıkıcı bir nükleer füze fırlatan Rus Nükleer silosu var. Ruslar ayrıca tanklarını kısa süreler için hasar görmez hale getirmek için Demir perdeli cihazlar inşa edebilirken, Batı birimleri anında haritadaki herhangi bir noktaya ışınlayan Kronosferler inşa edebilir. Bu daha sonra süper silah sadece dost birim taşımacılığı için değil, aynı zamanda düşman birimlerini denize (veya deniz birimlerini karaya) ışınlayarak onları yok ederek saldırı aracı olarak da kullanılabilir. Çok oyunculu yetenek iyi desteklenmektedir. Bu, Skirmish moduna benzer ancak Land Rush, Mega Wealth ve Meat Grinder gibi oyun türleri eklenmiştir. Çatışma oyunlarında olduğu gibi, özel birlikle tamamlanmış bir milliyet seçebilirsiniz.
 Mobil Oyunlar o kadar harika, zengin özelliklere sahip bir oyundur ki bu inceleme sadece yüzeyi çizer. Eski teknolojiye sahip 2D izometrik grafiklere sahip olabilir ve bir grafik hızlandırıcı gerektirmeyebilir, ancak yine de herhangi bir RTS hayranının keyif alacağı güzel görünümlü cilalı bir oyun. Dahası, üzerinde çalışmak için çok güçlü bir bilgisayar gerektirmez.

https://www.youtube.com/watch?v=6P5zFKVCPPk

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/