Uber, Yeni Trafik Servisi Movement’ı Tanıttı

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Taksi deneyimini baştan tanımlayan Uber, yeni Movement servisi ile başka bir ilke daha imza atmayı planlıyor.

Dünyanın en popüler araç çağırma servislerinden Uber, yeni Movement servisi ile şehir içi trafik verilerinin detaylı bir analizini sunarak, gitmek istediğiniz yere en hızlı şekilde ulaşabileceğiniz saatleri görmenizi sağlayacak!

Günün herhangi bir saati için trafik bilgisi verebilen Movement, kullanıcılarının saat, gün, hafta ve bölge ayarı yaparak yolların en boş olduğu zamanları tespit etmenize olanak sağlıyor.Özellikle İstanbul gibi trafik yoğunluğunun çok fazla olduğu şehirlerde hayatı çok kolaylaştıracak olan Uber Movement yerel yönetimler için büyük bir fırsat. Yeni Movement servisi sayesinde şehir yönetimleri ile bir nevi barış imzalayacak olan Uber, kentsel trafik ve hareketlilik verilerine başta sürücüler olmak üzere herkesin ulaşmasını sağlayacak. Daha önceleri verilerini paylaşmaya yanaşmayan Uber’in bu hamlesi, gücü trafik ölçümleri yapmaya yetmeyecek yerel belediyelerle ve yerel yönetimlerle arasını düzeltme çalışması olarak yorumlanabilir.

Maalesef şu an için sadece Boston, Manila, Sydney ve Washington DC’de kullanılmaya başlanan Movement, kısa zaman içerisinde Uber’in kullanımda olduğu tüm şehirler için sunulacak.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/