Sıkılmaktan kurtul !

Mehmet Sait Işık

Mehmet Sait Işık

Girişimcilik/Yazılım/Tiyatro

Merhaba,günümüz de gençlerin %70’i sıkılmaktan şikayetçi.

Çoğu kişi sebepsiz yere sıkılıyorum neyim var bilmiyorum gibi söylemler de bulunsa bile genel de herkesin sıkılmak için bir sebebi var örneğin; işsizlikten,parasızlıktan,arkadaşsızlıktan,derslerden,asosyallikten ve çok sosyallikten…gibi gibi.
                                               ÇÖZÜM SİZSİNİZ
İlk olarak can sıkıntısına sebep olan şeylere ulaşmaya çalışın eğer can sıkıntısına sebep olan şeyleri bulabilirseniz çözümlemeniz kolay olabilir.
Gününüzü müziksiz bırakmayın. ( KADEBOSTANY yapıştırın gitsin)

Her hafta spor etkinliğiniz olsun; Erkekler,halısaha maçı dışında ki spor dallarına da elinizi uzatın. Kadınlar,makyaja verdiğiniz önemi spora da verirseniz müthiş olmaz mı ?
Kaygılarınızı ortadan kaldırmaya çalışın. Tabi kastettiğimiz şey umursamaz olun demek değildir. Kaygılarınıza sebep olan şeylere çözüm bulmak için uğraşın. Bu aslında gereksiz kaygılar da olabilir öncelikle bunu tespit edin. Gerekli bir kaygı ise onu çözüme kavuşturmaya çalışın ama gereksiz bir kaygı ise biraz rahat hissetmeye çalışın.
Hobileriniz olsun sıkılmaya zaman ayırmak yerine hobilerinize zaman ayırın 😀 Her insanın yapmaktan zevk aldığı bir şey vardır. Bunu tespit edin ve hobilerinize yönelin. İşinizin dışında bununla meşgul olun.

Her gün az da olsa mutlaka kitap okuyun. İnsanın yaşam şekli düşünce ve kişiliğiyle oluşur. Yani sizin sürekli canı sıkılan durgun bir insan olmanız aslında düşünce şekliniz ve kişiliğinizdir. Kitap okumak insan beynini ve kişiliğini geliştirir dolayısıyla kitap okuyarak sadece iyi düşünen bir birey olmanın yanı sıra daha mutlu ve nerde nasıl davranacağını bilen kişilikli bir insan olmanıza vesile olacaktır.
Hayatta bir idealiniz varsa küçük şeyleri dert etmez ve büyük düşünürsünüz. Hayalperest olmayın ama Kaf Dağının arkasını düşünürseniz ayağınıza takılan küçük çakıl taşlarını umursamazsınız.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/