Netflix Animasyon Filmleri: Yalnız Başınıza ya da Çocuğunuzla İzleyebileceğiniz 25 Film

Netfleaks

Netfleaks

İzlemelere doyamadığım benim ❤️

En iyi animasyon filmleri dendiği anda akıllara elbette Disney geliyor. Disney+ üyesiyseniz bu yapımlara kolayca ulaşabilirsiniz. Fakat değilseniz merak etmeyin, Netflix animasyon filmleri imdadınıza yetişiyor.
Netflix Animasyon Filmleri
Peki en iyi Netflix animasyon filmleri hangileri? İster çocuğunuzla, ister yalnız başınıza, isterseniz arkadaşlarınızla izleyebileceğiniz Netflix animasyon filmleri sizler için listelendi. Netflix’te bulabileceğiniz hem klasik yapımları, hem Netflix orijinal yapımlarını hem de en yeni animasyonları bir araya getirdik.
Eğer çocuğunuz ile izleyecekseniz hangi filmin hangi yaş aralığına uygun olduğunu da belirttik. Ayrıca filmleri IMDb puanlarına göre sıraladık.

En İyi Netflix Animasyon Filmleri 2020


1) Klaus: Sihirli Plan (2019) | IMDb: 8,2

Jesper posta akademisinin en kötü postacısı olması yüzünden en kötü yere, Kuzey Kutbunda donmuş bir adaya gönderilir. Ancak adada huzur yoktur, herkes birbiriyle kavgalı ve birbiriyle konuşmamaktadır. Adada kimse mektup yazmadığı için burada Jasper’ın yapabileceği bir şey yoktur. Jesper umudunu yitirmek üzereyken öğretmen Alva ile yolları kesişir. Sonrasında tek başına yaşayan Klaus ile aradaş olur. Bu dostluklarının gücüyle ada tekrar neşe dolu bir yer haline gelecektir. Netflix animasyon filmleri arasında Klaus önemli bir yere sahip.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 36 dk
Eleştirmen Yorumu: Sergio Pablos’un filmi aslında kendine has ve canlandırıcı anlatım biçimi için bir metafor – Steven Scaife (Slant Magazine)
2) Ejderhanı Nasıl Eğitirsin? (2010) | IMDb: 8,1

Animasyon filmi Cressida Cowell’ın romanından uyarlanmıştır. Efsanevi Viking dünyasında Hıçkıdık adlı bir genç kabilesinin geleneği olan ejderha avcılığına uyma çabasındadır. Vikingler geceleri ejderhaların saldırdığı Berk adasında yaşarlar ve geçimlerini avcılık ve balıkçılık ile sağlarlar. Ejderhalar geceleri adaya saldırır ve insanların yiyeceklerini çalarlar aynı zamanda da bazen insanları öldürürler. Vikingler ise pes etmeden ejderhalar ile savaşmaya devam ederek o adada yaşamaya devam ederler. Hikaye adada, Hıçkıdık ve Gecenin Öfkesi adlı bir ejderhanın ilişkisini anlatıyor.
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 36 dk
Eleştirmen Yorumu: “Avatar” gibi maksimum etki biçimini kullanan, yüksek tempolu bir animasyon eğlencesi! – Mike Clark (The Washington Post)

3) Lego Filmi (2014) | IMDb: 7,7

Legolar evrenini konu alan filmde, sıradan, tüm kurallara uyan bir LEGO minifigürü olan Emmet’ın beklenmedik bir anda dünyayı kurtarma şansını yakalamasını anlatıyor. Legoların dünyası kötülük dolu bir lego tarafından tehdit altındadır. Bu tehlikeyi önleyecek kişi ise Emmet olur fakat aslında MasterBuilder ile karıştırılmıştır. Emmet bu yanlış anlaşılmayı ortaya çıkarmak yerine kahraman olmayı seçer ve dört kişilik bir ekip oluşturur. Görevleri parçalanan evrenlerini birleştirerek eski haline döndürmektir. Sizce bütün lego parçaları yerini bulacak mı?
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 40 dk
Eleştirmen Yorumu: Lego Filmi eğlendiriyor ve izleyiciyi – özellikle yetişkinleri – herşeyin çılgınca cesaretinde biraz göz kamaştırdı. – Roger Moore (McClatchy-Tribune News Service)


4) Çılgın Hırsız (2010) | IMDb: 7,6

Filmde, Gru’yu kafası karışık ve kötü yürekli olarak görüyoruz ve Gru’nun tek bir hayali vardır: o da Dünya’nın uydusu Ay’ı ele geçirmektir. Yaşadığı yerdeki güleryüzlü, huzurlu ve mutlu semtte, Gru’nun çok farklı mir imajı vardır ve onun bu hırslı hali bu huzuru bozacak niteliktedir. Kötü emelleri olan Gru, küçük ve tatlı minyonlardan oluşturduğu ekibiyle başarıya ulaşabilecek mi diye düşünürken üç küçük yetim Margo, Edith ve Agnes hikayenin ortasına dalıverirler. Bu üç küçük yetimin fark ettiği bir durum vardır o da Gru onlar için potansiyel bir baba adayıdır. Gru Ay’ı çalmaktan vazgeçip bu kız çocuklarına baba olabilecek mi merak ediyorsanız izlemelisiniz.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 35 dk
Eleştirmen Yorumu: Herkes kötü adamların genellikle herhangi bir filmdeki en ilginç karakterler olduğunu bilir. Bu yüzden Despicable Me yapımcıları kovalamacayı kesmek ve megolaman Gru’yu (Carell tarafından seslendirilen) bu animasyon filminin ana karakteri haline getirmek akıllıcaydı. – Marjorie Baumgarten (The Austin Chronicle)
5) Kung Fu Panda (2008) | IMDb: 7,5

Po, kung fu hayranı bir pandadır. Ailesiyle beraber bir makarna restoranında çalışır ve sporla ilgili bir panda gibi de görünmüyordur. Beklenmedik bir anda eski bir kehanet için görevlendirilen Po, hayallerine yaklaşıyordur. Efsanevi Korkusuz Beşli ekibine katılarak kung fu dünyasına girer. Kung fu ustas Shifu Po’ya bu amaçta rehber olacaktır. Tai Lung’un cezaevinden kaçması ve Barış Vadisi halkını bekleyen tehlike karşısında cesur bir Po olacaktır. Efsane Beşli’nin içindeki Kaplan, Turna, Mantis, Engerek Yılanı ve Maymuna göre daha kilolu ve beceriksiz duran Po’nun bir kahramana dönüşmesini gülümseyerek ve zaman zaman duygulanarak izleyeceksiniz.
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 35 dk
Eleştirmen Yorumu: Hafif ve şaşkın, ancak filmin kalbi olan dövüş sahneleri, süratle çılgın eğlencelidir. – Owen Gleiberman (Entertainment Weekly)

6) Wallace ve Gromit Yaramaz Tavşana Karşı (2005) | IMDb: 7,4

Wallace ve sadık köpeği Gromit bu kez yaşadıkları evin bahçesine dadanan tavşanlara karşı savaş ilan ederler. Bu savaşa hazırlanırken de Anti-Pesto isminde bir takım kurarlar. Her yıl düzenlenen Sebze Yarışması’na kısacık bir zaman kalmıştır dolayısıyla işler yolunda gitmektedir. Fakat bu şehri saran ve sebzeleri affetmeyen ilginç canlının peşine düşerler. Ve macera başlar!
8 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 25 dk
Eleştirmen Yorumu: Hepsinden önemlisi, Wallace & Gromit, her şeyi bu kadar keyifli hale getiren akıllı, benzersiz bir duyarlılığı koruyor. – Dana Stevens (The New York Times)


7) Efsane Beşli (2012) | IMDb: 7,3

Noel Baba, diş perisi, paskalya tavşanı ve uyku perisi dünyadaki bütün çocukların mutluluğu ve huzuru için hizmet ederler. Jack Frost bu hikâyede bütün çocuklar için kışı yöneten normal birisidir. Çocukların mutluluğu ise Pitch Black olarak bilinen kötü bir karakter tarafından tehdit altındadır, Kara onların mutluluğunu ve inançlarını yok ederek dünyayı ele geçirmeyi planlıyordur. Jack bu efsanevi ekibin içine seçilir, aslında onlara yardım etmek için de kuşkuları vardır fakat çocukların mutsuz olma ihtimaline karşı kayıtsız kalamaz. Böylece Efsane Beşli olurlar ve Pitch Black’ i durdurmak için harekete geçerler. Milyonlarca çocuğun umut, inanç ve hayalleri bu ekibin elindedir.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 37 dk
Eleştirmen Yorumu: Bu film, bağımsız bir macera olarak eğlencelidir. Fakat çığır açan bir animasyon değildir. – James Berardinelli (ReelViews)
8) Tenten’in Maceraları (2011) | IMDb: 7,3

Küçük bir çocukken izlemekten en çok keyif aldığım çizgi film karakterlerinden biriydi Ten Ten. Büyüdüm hala izlemekten fazlasıyla keyif alıyorum. Ten Ten kim midir? Maceradan maceraya koşan Ten Ten, asla yanından ayrılmayan sadık dostu Milou ile her şeyin üstesinden gelebilen biridir. Ancak bu sefer işler biraz daha zorlu.Ten Ten eski bir gemi alıyor ama o geminin sırlarla dolu bir gemi olduğundan haberi yok. O sırlar için gemiyi isteyen Sakharine ise Ten Ten ve Milou’nun peşine düşüyor. Ten Ten’in bitmek tükenmek bilmeyen maceralarından biri başlıyor.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 47 dk
Eleştirmen Yorumu: Belçikalı sanatçı Herge’nin efsanevi çizgi roman serisinin görsel olarak göz kamaştırıcı bir uyarlaması. – Jordan Mintzer (The Hollywood Reporter)

9) Megamind (2010) | IMDb: 7,2

Megamind, dünyadaki en zeki ve en kötü süper kahramandır aynı zamanda da en başarısız olanı. Seneler boyunca bütün yolları deneyip Metro City’i ele geçirmeye çalışır. Fakat pelerinli süper kahramanımız Metroman karşısında başarısız olur. Bir gün, Megamind’ın kötü planlarıyla mücadele ederken ölür. Bunun sonucunda Megamind artık amaçsız kalmıştır çünkü süper kahraman olmadan kötü plan yapmanın bir anlamı kalmamıştır. Planlarına doymayan Megamind mücadeleyi kızıştırmak için kendine rakip bir süper kahraman yaratır; bu kahraman Metroman’den daha güçlü ve daha büyük olacaktır. Titan adındaki yeni rakibi Megamind’ı şaşırtarak dünyayı kurtarmak yerine yok etmek için uğraşır. Megamind kendi yarattığı bu beladan kurtulabilir mi dersiniz?
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 35 dk
Eleştirmen Yorumu: Görsel olarak Megamind tertemiz şık ve 3-B ile zarif bir şekilde geliştirildi. Hans Zimmer ve Lorne Balfe’nin puanı bir aksiyon komedisi için canlandırıcı. -Stephen Holden (The New York Times)


10) Rango (2011) | IMDb: 7,2

Rango, kendini kanunsuzlar ve suçlularla dolu Toprak kasabasında bulur. Onların arasında dikkat çeken Rango, kasabanın yıllardır beklediği ve heyecanla karşılanan Şerif Rango olarak yeni rolüne uyum sağlamak zorunda kalır. Fakat tehlikeli durumlarla karşı karşıya kalması çok da uzun sürmez. Önceden olmaya çalıştığı kahraman olan Rango, kasabaya heyecan verici bir boyut katıyor. Birden fazla kişiliği olan kahramanımız Rango gerçekten de kahraman olabilecek mi dersiniz?
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 47 dk
Eleştirmen Yorumu: Happy Meal’ın fikri ilk önce gelmiş gibi görünmeyen bir animasyon filmi görmek canlandırıcı.- Bill Goodykoontz (Arizona Republic)
11) Otel Transilvanya (2012) | IMDb: 7,1

Bir babanın küçük kızı için bir doğum günü partisi düzenlemesi ne kadar da sevimli değil mi? Transilvanya Oteli’nde baba Kont Drakula küçük kızının 112. yaş günü için kocaman bir parti düzenler. Bu partiye dünyanın her yanından canavarlar katılır. Oldukça kalabalık bir gelen listesi vardır. Ancak gelenler arasında bir de normal insan vardır. Onca canavırın arasında normal bir insan… Drakula partinin mahvolmaması için normal insanın varlığından kimseye söz etmez. Ancak kendisi çok zorlanır. Komedi arayışında olanlar bu filmi izlemelisiniz.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 32 dk
Eleştirmen Yorumu: Hotel Transylvania, animasyon veya komedi için çıtayı yükseltmiyor, ancak bir kereliğine “boo” şakaları yapmak için farklı bir nedene sahip olmak güzel. – Steve Persall (Tampa Bay Times)

12) Madagascar (2005) | IMDb: 6,9

Bazen yaşadığınız ortamdan kurtulmak, uzaklaşmak, dış dünyada neler olduğunu görmek istediğiniz oluyor mu? Evet dediğinizi duyar gibiyim. Peki, bunun için hiç adım attınız mı? Bir zebra olan Marty yaşadığı hayvanat bahçesinin dışındaki hayatı merak eder, ama merak etmekle kalmaz. Kaçar. Arkadaşları aslan, su aygırı ve zürafa ise onu bulup geri döndürmek için peşinden giderler. Sonuç olarak hepsi yaşadıkları yerin dışına çıkmış, dış dünyayı görmeye başlamıştır. Doğal yaşama hiç uygun değillerdir ama yolları Madagaskar’a düşmüştür bir kere. Artık maceralar onları bekliyor.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 26 dk
Eleştirmen Yorumu: Bu harika görünümlü, eğlenceli ve bol kahkahalı hayatta kalma masalının potansiyelinin altında kaldığını görmek sinir bozucu. – Michael Rechtshaffen (The Hollywood Reporter)


13) Köfte Yağmuru (2009) | IMDb: 6,9

Flint Lockwood hevesli ama bir o kadar da beceriksiz bir mucittir. Ürettiği tuhaf cihazlar dahice olsa bile hiçbir fayda sağlamamıştır. Flint ise azimlidir ve sprey ayakkabılar, maymun düşüncesi çevirmeni gibi değişik icatları olsa da insanları mutlu edecek bir icat etmek peşindedir. Başarısız denemelerinden sonra suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine icat eden Flint, yanlışlıkla bu makineyi roket gibi bulutlara doğru fırlatır. Tam mucitlik kariyerinin bittiğini düşünürken, gökten hamburgerler yağmaya başlar. Makine gerçekten de başarılı olmuştur. Hava durumu sunucusu Sam Sparks ise yemekli hava durumunu incelemeye gelir ve Flint ile arkadaş olurlar. Fakat ters giden bir şeylerin olması kaçınılmazdır çünkü insanlar daha çok yemek istedikleri için makine garipleşir ve makarna kasırgaları başlar ve dev köfteler kasabayı sarar. Kasabanın kaderi Flint ve Sam’in elindedir. Bakalım dev köftelerle kahramanlarımız baş edebilecek mi?
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 30 dk
Eleştirmen Yorumu: Manzaraları, Bay T., Neil Patrick Harris ve Benjamin Bratt’in eğlenceli ses çalışmaları dahil, sesleri ustaca ve etkileyici bir biçimde 3 boyutlu olarak sunuyor. – Kimberley Jones (The Austin Chronicles)

14) Leylekler (2016) | IMDb: 6,8

Bir zamanlar bebekleri ailelerine leylekler getiriyormuş. Fakat bu dönem artık kapanmış ve günümüz dünyasında leylekler bir teslimat firması için çalışmaktadır. Film, bebek teslimatı devrinin bitmesine sebep olan ve üzücü şekilde ailesine teslim edilemediği için leylekler ile birlikte bu şirkette büyütülmüş olan 18 yaşındaki genç kız Tulip ve şirket içinde yükselen, terfi almak üzere olan leylek Juinor üzerinden ilerliyor. Juinor bir hata sonucu yılladır çalışmayan Bebek Yapma Makinesi’ni çalıştırır. Ve dünyaya tatlı bir bebek gelir. Juinor ve Tulip bu dünyalar tatlısı bebeği ailelerine teslim etmek için yola koyulurlar.
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 27 dk
Eleştirmen Yorumu: Leylekler, bir çocuğun animasyon filminden beklediğinin çok daha fazlasını sunuyor. – Alonso Duralde (The Austin Chronicles)

15) Canavar Ev (2006) | IMDb: 6,6

Küçükken olmayan şeyleri varmış gibi kabul edenlerden miydiniz? Mesela hayaletlere inanır mıydınız? DJ Walters 12 yaşında bir çocuktur. O da bir evde tuhaf şeyler olduğunu kafasına takmıştır. Bahçeye attıkları toplar kayboluyordu. Ne olduğuna dair hiçbir fikirleri yoktur. Yine bir gün topları bu gizemli evin bahçesine kaçar. Gizemli olaylar, yaratıklarla dolu bir serüvene adım attıklarının farkında olmadan bahçeye girerler ve macera vakti başlar.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 31 dk
Eleştirmen Yorumu: Uzun bir süre sonra Hollywood’dan iyi bir bilgisayar animasyonu geldi! Hem en iyilerden biri hem de en tuhaflardan biri. – Steven Rea (The Austin Chronicles)
16) Kutup Ekspresi (2004) | IMDb: 6,6

Küçükken olmayan şeyleri varmış gibi kabul edenlerden miydiniz? Mesela hayaletlere inanır mıydınız? DJ Walters 12 yaşında bir çocuktur. O da bir evde tuhaf şeyler olduğunu kafasına takmıştır. Bahçeye attıkları toplar kayboluyordu. Ne olduğuna dair hiçbir fikirleri yoktur. Yine bir gün topları bu gizemli evin bahçesine kaçar. Gizemli olaylar, yaratıklarla dolu bir serüvene adım attıklarının farkında olmadan bahçeye girerler ve macera vakti başlar. Netflix animasyon filmleri listemizin unutulmaz yapımlarından biri.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 31 dk
Eleştirmen Yorumu: Uzun bir süre sonra Hollywood’dan iyi bir bilgisayar animasyonu geldi! Hem en iyilerden biri hem de en tuhaflardan biri. – Steven Rea (The Austin Chronicles)

17) Çizmeli Kedi (2011) | IMDb: 6,6

Sevimli ama bir o kadar da cesur, cingöz bir kediyle karşı karşıyayız. Film, bu çılgın kedinin altın yumurtlayan, paha biçilemeyen bir kazı çalmak için atıldığı macerayı konu ediniyor. Ün ve zenginlik peşinde olan dokuz canlı bu kedinin hırsızlık macerası ve beraberinde yaşanan komik olaylar anlatılıyor. Humpy Dumpy ve sokakların kraliçesi olarak adlandırılan Kitty Softpaws’u planına dahil eden Çizmeli Kedi ve maceralarını izliyoruz.
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 30 dk
Eleştirmen Yorumu: Şaşırtıcı derecede keyifli bir macera karmaşası. – Bill Goodykoontz (Azcentral)


18) Fare Şehri (2006) | IMDb: 6,6

Kendinizi Fare Şehri’nin kanalizasyon kanallarında bulmaya hazır olun… Lüks bir yaşama sahip sosyetik fare Roddy, günlerden birgün sıradan bir fare olan lağım faresi Sid tarafından oyuna getirilir. Kendini Fare Şehri’nin kanalizasyon kanallarında bulur. O güne dek yaşadığı büyülü hayat bi randa sona ermiştir. Lağım faresi olan Sid, bu lüks hayatı yaşamak için sıranın kendisinde olduğunu düşünmektedir. Roddy’nin hayatını alt üst edecektir.
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 30 dk
Eleştirmen Yorumu: Böyle bulaşıcı bir coşkuyla karşılaşmak harika! – A.O. Scott (The New York Times)

19) Gelecek Jenerasyon (2018) | IMDb: 6,6

Yalnız bir kız olan Mai ve esrarengiz bir robot arasında oluşan muhteşem bir bağ… Beklenmedik bir şekilde gizli bir robotla tanışan Mai arkadaşlık kurmaya başlar. Oldukça sıkıcı bir yaşama sahip olduğu için yakınan Mai artık yalnız değildir. Kötü ve sinsi planlara sahip bir kahramanın planını öğrenen Mia ve esrarengiz robot birlikte aksiyon dolu bir maceraya atılırlar. Mai ve robot kötü robotlara, çılgın planlara sahip komplocu bir adama karşı birlikte savaşırlar. Mai ve robotun dostlukları işte burada daha da coşkulu bir hal alır.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 46 dk
Eleştirmen Yorumu: Bu Netflix animasyonu iddialı, görsel olarak etkileyici, bazen eğlenceli ama çoğu zaman yüksek tempolu bir macera filmi. Sadakatin, dostluğun, birinin anılarında olmanın önemini samimi ama basit mesajlarla veren film, zaman zaman harika komedilerle de eğlendirmeyi ihmal etmiyor. – Richard Roeper (Chicago Sun-Times)

20) Willoughby Ailesi (2020) | IMDb: 6,4

Aileleri tarafından terk edilmiş 4 çocuğun hikayesini izlemeye hazır olun… Bu hikaye çarpıcı bir o kadar da eğlence dolu. Dört Willoughby, aileleri tarafından terk edilince kendi başlarının çaresine bakmak ve güçlü kalmak zorunda olduğunu fark eder. Ailelerinin gitmesi sonrası başlarının çaresine bakmak zorundadırlar. Sorumsuz ebeveynlere sahip olmanın yanı sıra desteği kendi içlerinde aramak durumunda kalırlar. Ailenin önemini fark eden çocuklar birbirlerine daha da bağlanıcaklardır. Netflix animasyon filmleri arasındaki en yeni orijinal yapımlardan biri.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 46 dk
Eleştirmen Yorumu: Willoughby Ailesi çok orijinal bir yapım olmasa da, yeniliği ve hızlı kelime oyunlarını esprili bir senaryo ile bir araya iyi bir yapım. – Peter Debruge (Variety)
21) Şrek: Sonsuza Dek Mutlu (2010) | IMDb: 6,3

Şrek ve maceralarını biliyorsunuzdur. Koca yeşil dev, tek başına bir bataklıkta yaşıyordu. Ardından hayatının aşkı Fiona ile tanıştı ve tüm hayatı değişti. Artık eskisi kadar korkutucu bir dev değildi. Ancak belli bir süre sonra bu onu biraz rahatsız etmeye başlar. Eskisi gibi korkunç bir dev olmak ister. Rumpelstiltskin ile eski haline dönebilmek için bir anlaşma yapar. Ama anlaşma tahmin ettiği gibi sonuçlanmaz. Şrek Fiona’yı kaybeder ve onu tekrar kazanmak için çabalamaya başlar. Çünkü eskiden yaşadıklarını daha önce hiç yaşamamış gibidir. Tüm serüven başa döner ve macera başlar.
6 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 33 dk
Eleştirmen Yorumu: Her şeyiyle başarılı bir yapım fakat artık büyüsü kaçtı. Shrek artık dikkate alınması gereken devasa bir fenomen değil. – Lisa Schwarzbaum (Entertainment Weekly)

22) Angry Birds (2016) | IMDb: 6,3

Uçma yetileri olmayan kuşlar ve cennet gibi bir ada… Barış rüzgarlarının estiği bu adada öfkesini yenemeyen Red isimli kuş, öfke kontrol terapisine gitme cezasıyla karşı karşıyadır. Bununla kalmaz diğer kuş arkadaşları tarafından dışlanır. Günlerden bir gün adaya domuzlar gelir. Adadaki kuşlara öyle dostça davranırlar ki ada halkının güvenini çoktan kazanmışlardır. Red ise çaresizce ada halkını uyarsa da ada halkı domuzlara güvenmekten vazgeçmez. Domuzlar bir gece ada halkının tüm yumurtalarını alır ve kaçar. Çaresiz bir şekilde Red’den yardım isteyen ada halkı Red’in yaklaşımı karşısında şaşkınlığa uğrar. Red içindeki tüm öfkeyi serbest bırakacaktır…
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 37 dk
Eleştirmen Yorumu: 3 boyutlu bu animasyon filmi, hem yeni nesil küçük seyirciler hem de daha sofistike ebeveynlerine yönelik, göz kırpan anlamlı şakaların ve ahlaki derslerin etkileyici bir karışımını sunuyor. – Leah Greenblatt (Entertainment Weekly)


23) Arı Filmi (2007) | IMDb: 6,1

Arılar yok olursa dünya nasıl olur? Bir arı tüm dünyanın kaderini değiştirebilir mi? Monoton bir hayat yaşamak istemeyen Arı Barry kovandan çıkıp dünyayı keşfetmek ister. Ancak kovandan çıkabilecek donanıma sahip değildir. Yine de gözünü karartır ve kovandan dışarı çıkar. Arıların çok önemli bir kuralı vardır: “İnsanlarla konuşmak yasak!” Barry bu kuralı ihlal eder. Kovanın dışında arıları sömürdüklerini görür ve buna bir son vermek ister. Arı Barry ve insan arkadaşı tüm dünyaya karşı bir mücadele başlatır. Amaçları arıların sömürülmesini engellemektir. Hedeflerine ulaştıklarını düşündükleri noktada aslında dünya için bir felaket yarattıklarını görürler. Bu sefer de dünyayı yenilemek için çabalarlar. Bol ballı, bol çiçekli bir serüven sizi bekliyor.
3 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 31 dk
Eleştirmen Yorumu: Kesinlikle zigzaglı bir eğlenceye sahip. – Owen Gleiberman (Entertainment Weekly)

24) Şirinler 3: Kayıp Köy (2017) | IMDb: 6,0

“Eğer iyi bir çocuk olursanız bir gün siz de Şirinleri görebilirsiniz.” Çocukken bunu duymayanınız yoktur eminim. Hatta gerçekten Şirinleri görebileceğini düşünenler de vardır aramızda eminim. Onlar çok şanslılar çünkü Şirinleri görebiliyoruz. İnsanlarla maceradan maceraya atlayan Şirinlerin azılı düşmanı yine Gargamel. Gargamel’in türlü oyunlarına maruz kalan Şirinler bu sefer yardımı insanlardan yardım alırken bir yandan da kötü insanlardan kaçmaya çalışırlar.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 30 dk
Eleştirmen Yorumu: Şirinler hayranı olanların hoşuna gidebilecek bir film. Ancak film boyunca her şeyin tahmin edilebilir olduğunu söylemeliyim. – Peter Bradshaw (The Guardian)
25) Köpekbalığı Hikayesi (2004) | IMDb: 6,0

Küçük balık Oscar’ın tek bir hayali vardır… Tanınmış ve saygıdeğer bir balık olmak. Bu hayaline ulaşmak için arkadaşı Lenyy ile iş birliğine gider. Bu ikilinin oldukça kurnaz planları vardır bununla kalmaz bir yandan aynı zamanda mafya babası olan Don Lino’nun oğlu Lenny’i öldürdü diyerek bir söylenti çıkarırlar. Zamanla bu söylenti her yere yayılmıştır. Herkes Oscar’dan korkmakta ve ne kadar kötü bir balık olduğunu düşünmektedir. Bu eğlenceli animasyonda her şey bu kadar masum ilerlemeyecektir. Çünkü Oscar denizaltının aranan suçlusu olmuştur.
7 yaş ve üzeri için uygundur.
Süre: 1 Saat 30 dk
Eleştirmen Yorumu: Aşırı derecede şakacı ve oldukça eğlenceli bir parodi! – David Ansen (The Hollywood Reporter)

Netflix Animasyon Filmleri listesi dışında aşağıdaki içerikler de ilginizi çekebilir:

This post is also available in: English

Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version