İzleyenleri Hayrete Düşüren 3 Film

Bazı filmler vardır ki… İzledikçe izleyesiniz gelir ve izlerken hayrete düşersiniz. İşte bu yazımda sizlere izleyenleri hayrete düşüren 3 filmden bahsedeceğim. Hepsini bizzat kendim de izledim ve izlerken hayrete düştüğümü gönül rahatlığıyla söyleyebilirim. O halde başlayalım mı? Ama durun bir dakika! Ellerinizin Youtube’ye gider gibi olduğunu şimdiden hissediyorum. Youtube üzerinden filmlerin fragmanlarına göz atmayı unutmayın ki, bu yazı sizin için verimli olsun. İşte birinci filmimiz…

1- Akıl Oyunları

Matematik dahisi John Nash! Tabi ki onun sıradışı hayatının anlatıldığı bir yapım. Ünlü matematikçi ve dahi John Nash’ın hayatını filmde gözler önüne seren senaristimiz, bize film boyunca çok güzel jestler yapmayı ihmal etmiyor. Filmin birçok sahnesinde hayrete düşüp “demek bu yüzdenmiş!” diyebiliyorsunuz. Bu arada söylemeden geçmek olmaz! Hayatını 86 yaşında kaybeden ünlü matematikçi John Nash, aynı zamanda nobel ödüllü bir matematikçidir.

2- Para Avcısı

Bu filmi izlerken ekonomiye, borsaya ve hayatın maddi olan her penceresine çok farklı bakmaya başlayacaksınız. Aşırı iyi bir pazarlamacı olan karakterimizin borsada neler yapabildiğini gördüğünüzde gaza gelip, belki de o an filmi durduracak ve hemen borsalar hakkında araştırmalar yapmaya başlayacaksınız. Öyle ki film boyunca pazarlama yeteneği sayesinde borsada büyük cambazlıklar yapan karakterimiz sizi hayrete düşürecek ve belki de iyi ki izlemişim diyeceksiniz.

3- Sadece Sen

Boksör kahramanımız ve onun karşılaşıp aşık olduğu görme engelli bir kadın üzerine başlayan filmimiz, ilerleyen dakikalarda romantik ve hayret ettiren bir hal alıyor. Başlarda klasik bir film sanıyorsunuz. İzlemeye devam ettikçe romantizmin doruklarını görüyor; aynı zamanda hiç beklemediğiniz şeylerle karşı karşıya kalıyorsunuz. Bu film ters köşe ediyor diye iddalıyım. Tabii ki izleyip izlememek kararı yine size kalıyor. Fakat romantik filmleri seviyorsanız, boks sporuna biraz olsun ilginiz varsa ve ters köşe bir senaryo izlemek istiyorsanız, bu film sizi bekliyor!
Bugünkü yazım buraya kadar. Umarım faydalı bir yazı olmuştur sizler için. Sevgiyle kalın.
Merve Şahin
Kategoriler: Kültür

Yorumlar (0) Yorum Yap

/