Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı

160b3p - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Eğer henüz yolun başında bir girişimciyseniz, bütçenin ne demek olduğunu çok iyi bilirsiniz. Ve muhtemelen iş fikrinizi gerçekleştirmek için doğru kitleye doğru zamanda ulaşmanız gerektiğini de bilirsiniz. Bunu yapmanızı sağlayacak ve her girişimcinin bilmesi gereken 10 ücretsiz pazarlama aracını Entrepreneur listelemiş. Ben de birkaç ekleme yaparak Türkçe’ye çevirip paylaşmak istedim.

1) Chattypeople

ulcak4 - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Chatbot’lar pazarlama dünyasına bu yıl damgasını vurdu. Birçok insan Chatbot’un sadece bir müşteri ilişkileri aracı olduğuna inanırken birçoğu da bunun pazarlama stratejilerinde yer alması gereken bir teknoloji olduğunu söylüyor. Chatbot teknolojisi son on yılda önemli bir gelişme gösterdi ve pazarlamacılar herhangi bir kodlama bilgisi olmaksızın botlar oluşturabiliyorlar. Chattypeople, hızlı bir şekilde Messenger Chatbot’u oluşturmak isteyenler için mükemmel bir araç.

2) MailChimp

z2enpt - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
E-posta pazarlaması, herhangi bir işletmenin pazarlama stratejisinin önemli bir parçasıdır. MailChimp ile daha yüksek bir kontrol seviyesinde kitlenizi satış kanalınız aracılığıyla daha etkili bir şekilde aksiyona sürükleyebilirsiniz. MailChimp ile e-posta kampanyalarınızı doğrudan web sitenize bağlayarak pazarlama stratejiniz üzerine inşa edebilir, girişiminizi daha da büyütmek için daha kişiselleştirilmiş e-postalar oluşturabilirsiniz. MailChimp’i yeni aboneler bulmak ya da mevcut olan abonelerle yeniden bağlantı kurmak için Facebook vb. birçok dijital platform ile entegre edebilirsiniz.

3) PromoRepublic

o3v6ji - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
PromoRepublic, ücretsiz denemeli bir sosyal medya içerik üretici ve gönderme aracıdır. Kullanıcılara çarpıcı Facebook, Instagram, Twitter ve LinkedIn yayınları için 100.000’den fazla fikir, şablon ve görsel sunar. Tüm sosyal medya şablonları profesyonel tasarımcılardan ve metin yazarlarından oluşan bir ekip tarafından oluşturulmuştur. Kullanıcılar şablonları yerleşik bir grafik düzenleyiciyle kolayca özelleştirebilirler.

4) Hotjar

b4r1g7 - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Hotjar, web sitenizin performansını analiz etmenize yardımcı olacak güçlü bir araçtır. Ziyaretçilerin zamanlarını web sitenizde nasıl harcadığı ile ilgili her şeyi anlatır. Araç öncelikle, her sayfada ve en popüler olan sayfanın bölümlerinde oluşan tıklamalar hakkında size bilgi veren ısı haritaları vasıtasıyla çalışır. Ayrıca kullanıcılarınızın internet sitenizdeki hareketlerini tek tek izleyerek önemli çıkarımlarda da bulunabiliyorsunuz.

5) Buffer & Hootsuite

kde1i9 - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Sosyal medya, herhangi bir pazarlama stratejisinin en önemli ve güçlü bölümlerinden biri olmaya devam ediyor. Fakat sosyal medya yönetimi kendi içinde tam zamanlı bir iştir ve kendi işinize başlıyorsanız, büyük bir ihtimalle haftanın tamamını Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest ve diğer tüm platformlarda harcayacaksınız. Bu bir süre sonra çok fazla zamanınızı almaya başlayacak. Sosyal medya yönetim araçları olan Buffer ve Hootsuite, her platformda yayınları önceden planlamanıza izin vererek zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur.

6) Canva

dhmld7 - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Maalesef, tüm tasarım çalışmalarınız için bir grafik tasarımcı ile çalışmak pahalı olabilir. Ancak Canva gibi bir araçla para ve zamandan tasarruf edebilirsiniz. Canva, illüstrasyonlar, afişler ve infografik çalışmalar gibi neredeyse her şeyi kolaylıkla tasarlamanıza yardımcı olur.

7) Yoast

f0uyy5 - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Yoast, web sitenizin her alanını tam olarak optimize etmek için gerekli araçları sağlamanızla ilgili. Arama motoru pazarlaması (SEO) noktasında yüksek verim gösteren Yoast temelde bir WordPress eklentisi aracılığıyla çalışır. Organik pazarlama hakkında bilmeniz gereken her şeyi anlatır.

8) Hello Bar

ssaj74 - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Hello Bar; müşterilerinize en önemli içeriğinizi, ürünlerinizi, hizmetlerinizi ve mesajlarınızı vurgulayan bannerlar oluşturarak ziyaretçilerinizi müşterilere dönüştürmenize yardımcı olacak basit bir araçtır. Tek yapmanız gereken, giriş yaparak bir hedef seçmek.

9) SumoMe

o395fs - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
SumoMe, işiniz için daha geniş bir kitle oluşturmakla ilgili bir araç. SumoMe ile e-posta listenizde daha fazla müşteri bulabilir ve daha etkili sosyal medya paylaşım butonları oluşturabilirsiniz.

10) Majestic

fhaecf - Her Girişimcinin Kullanabileceği 10 Ücretsiz Pazarlama Aracı
Majestic, en geniş backlink verilerine sahip ticari backlink endeksidir. Majestic, link oluşturma ve oluşturulan linkleri takip etmenizi sağlar. Ana hatlarıyla link analiz etme aracı olmasının yanında kullanıcıya; backlink sayısı ve kalitesi dahil olmak üzere ölçümler, çok sayıda geri backlink ve alan karşılaştırma aracı, sıralama faktörlerine sahip bir arama motoru sunar.

Görüş Bildirin!

Daha iyi bir kullanıcı deneyimi için
görüşlerinizi bekliyoruz