YAKINDAKİ FİLM FESTİVALLERİ// 2018-EYLÜL

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

Birçoğumuzun haberi bile olmadığı çok kaliteli ve bol kazandıran festivaller, yarışmalar oluyor ülkemizde ve yurtdışında. İlgilenenler için eylül 2018’e kadar olan festivalleri , yarışmaları sizlerle paylaşacağım. Bu sene değil belki ama seneye bende bu kısa film yarışmalarından birine cesaretimi toplayıp katılmayı düşünüyorum , bence eğer sizin de böyle bir ilginiz varsa katılın. 

29.İSTANBUL ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ 

(31 TEMMUZ)

Bu festival Türkiyenin en uzun soluklu ve deneyimli festivallerinden biridir. Kayıtlar FilmFreeway üzerinden yapılıyor. İlk önce filminizi FilmFreeway’e kaydetmeniz gerekiyor bundan sonra dünyanın her yerindeki festivallere kolaylıkla katılabilirsiniz. Filminiz kurmaca, canlandırma , belgesel ve deneysel dallarında olmalıdır. 20 dakikayı geçmemesi gerek. 
www.istanbulfilmfestival.com
[email protected]

Festival hakkındaki ayrıntılı bilgileri festivalin web sayfasından öğrenebilirsiniz 

ULUSLARARASI İZMİT FİLM FESTİVALİ 

(son başvuru: 1 HAZİRAN )

Festival Marmara depremi için farkındalık oluşturmak amacıyla yapılmıştır. Sadece 14-24 yaş arası katılabilir. Festival genç film yapımcıları, kurgu/animasyon ve belgesel kategorilerinde gerçekleştirilecektir. 10 dakikayı geçmemelidir.

SEATTLE TÜRK FİLM FESTİVALİ 5.KISA FİLM YARIŞMASI (son başvuru: 15 HAZİRAN)

A.B.D’nin Seattle eyaletinde yapılan Türk Film Festivali (STFF)’de gerçekleştirilen kısa film yarışmasının ilk başvurusu 1 Mart tarihinden itibaren başladı. 

www.stff.org 

18. ULUSLARARASI FRANKFURT TÜRK FİLM FESTİVALİ (son başvuru: 24 HAZİRAN)

TÜRSAK  vakfı işbirliğiyle yapılan kısa film festivali 14-19 Ekim 2018 tarihlerinde olacaktır. “10. Türk-Alman Üniversite Öğrencileri Arası Kısa Film Yarışması” için başvurular başladı. 

www.birgun.net 

4. MARMARİS ULUSLARARASI KISA FİLM FESTİVALİ (son başvuru: 20 TEMMUZ)

Marmaris Uluslararası Kısa Film Festivali “MarmarisSANart” sanat topluluğunun projesidir. Bu topluluk tamamen gönüllülük esasına dayanır. www.marmarisfilmfest.com

Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/