Telefonu Havada Şarj Eden Kablosuz Şarj Cihazı [video]

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Kablosuz şarj teknolojisi aslında çok yeni sayılmaz. Hatta halihazırda piyasada birçok farklı kablosuz şarj cihazı bile bulunuyor. Farklı özellikler sunan cihazlar bulunsa da temelde hep aynı işlevi gören ve tasarım olarak da benzer cihazlarla karşılaşıyoruz. Fakat birazdan bahsedeceğimiz kablosuz şarj cihazı ise telefonu havadayken şarj etmesiyle rakiplerini geride bırakıyor.

OvRcharge adlı şarj aleti sıradan şarj cihazlarından farklı görünmese de aradaki fark, şarj cihazının kullanılmaya başlamasıyla ortaya çıkıyor. Telefona önce özel bir ince kılıf takılıyor. Sonrasında ise şarj platformunun üzerine koyuluyor. Kılıfta bulunan manyetik sayesinde cihaz havada dönerken elektrik alıcısı sayesinde bir yandan da şarj oluyor. Telefonun havada durması belki teknik olarak bir avantaj sağlamıyor ancak oldukça havalı göründüğü su götürmez bir gerçek. Pek çok telefonla uyumlu olan şarj cihazının tabletlerle de kullanılabildiği belirtiliyor.

Kickstarter’da 209 dolar gibi pek de ucuz olmayan bir fiyata sahip olan ve 40 bin dolar hedefini tutturmayı amaçlayan OvRcharge‘ı satın alanların aralık ayında cihazlarına kavuşacağı belirtiliyor.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, Kreatif, Teknoloji, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/