Şahsiyet Dizisinin Jenerik Filmi ABD’nin En Büyük Film ve Teknoloji Festivallerinden SXSW’de Finalde

Emre Ülkem

Emre Ülkem

Boğaziçi Uni.

Geçtiğimiz yılın başarılı internet dizisi Şahsiyet, izleyenlerin oldukça beğendiği bir yapım oldu. Senaryosunu Hakan Günday’ın yazdığını dizenin baş rollerini Haluk Bilginer, Cansu Dere, Şebnem Bozoklu ve İbrahim Selim gibi ünlü oyuncular paylaştı.

Dizi sadece senaryosuyla ve oyunculuklarıyla değil, jeneriği ve müzikleriyle de izleyenler tarafından çok beğenildi.


Dizinin jenerik videosu sadece izleyenler tarafında beğenilmekle kalmadı ve SXSW Title Design Competition’da finalistler arasına girmeyi başardı.

SXSW, ABD’de 1987’den beri düzenlenen film, müzik ve interaktif festivali. Festivaldeki her alan kendi hedef kitlesi için büyük değer taşıyor. Müzik festivali yeni ve farklı isimleri keşfetmek için evrensel bir sahne iken interaktif tarafı teknoloji çevresindeki güncel inovasyonları duyuruyor. Film festivali ise özellikle Kuzey Amerika pazarı için ciddi bir sahne olma özelliğine sahip. 2017 yılında da Ceylan Özgün Özçelik’in yazıp yönettiği Kaygı filmi Kuzey Amerika prömiyerini SXSW’te yapmıştı.

Dizinin Jenerik videosunu yaratan isimler tasarımcı ve yönetmen Ethem Cem ve Enes Özenbaş.

Açılış videosunu yaratan Ethem Cem ve Enes Özenbaş eserleriyle bu yıl gösterimi yapılacak yönetmenler arasına girdiler. 11 Mart günü Türkiye saatiyle 22:30’da gerçekleşecek olan gösterim için Ethem Cem ABD’ye gitti. Jenerik videosu insan vücudu ve sinir sistemiyle açılıyor, daha sonrasında çeşitli mekanlara ve objelere geçiş yapılıyor. Dijital canlandırma ve hareketlendirme teknikleriyle yaratılan jenerik videosu farklı konseptleri birleştirerek akıcı bir dille sunuluyor.

Jenerik filmini buradan izleyebilirsiniz:

Kategoriler: Gündem, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/