Instagram, Türkiye’den Gelen Onaylı Hesap Taleplerini Kabul Etmeye Başladı

Philippe Dumas

Philippe Dumas

Yeni nesil iş insanı

Instagram, Temmuz ayında Avustralya’daki kullanıcıları için onaylı hesap talep etme özelliğini aktif etmiş ve taleplerden bazılarını kabul ederek doğru profillere o profillerin onaylı hesap olduğunu gösteren mavi tiki eklemişti.

Dün uygulamaya gelen güncelleme ile birlikte Instagram, Türkiye’deki kullanıcılardan gelen onaylı hesap taleplerini kabul edecek. Şimdilik yalnızca iOS işletim sistemli cihazlara açılmış olan bu güncelleme, Android cihaza sahip kullanıcılar tarafından kullanılamıyor. Android’e ne zaman geleceğiyle ilgili bir açıklama da henüz yapılmadı.


Peki uygulama üzerinden bu talebi nasıl gerçekleştiriyoruz?

Öncelikle Instagram’a giriş yappıp Ayarlar sekmesine ulaşın. Sonrasında son güncelleme ile eklenen ‘Doğrulama Talebi’ sekmesine tıklayın. Karşınıza çıkan bölüme kimliğinizde bulunan ad ve soyadınızı aynen yazmanız gerekiyor. Bu aşamayı da tamamlamanızın ardından, Dosya Ekle yazan kısıma, devlet kurumları tarafından verilmiş olan bir kimliği yüklemeniz talep ediliyor. Bu TC kimliğiniz olabileceği gibi pasaport veya ehliyet gibi belgeleriniz de olabilir.
Eğer işletme hesabıysanız ve firmanızın Instagram sayfası için onaylı hesaba sahip olmak istiyorsanız; bu bölüme tescil belgesi, vergi levhası, fatura ya da şirket kuruluş belgesi gibi gerçekliğinizi kanıtlayan belgeler yüklemeniz gerekiyor.
Bu aşamadan sonra da ‘Gönder’ butonuna basınız. Ekranda şu yazıyı göreceksiniz:

“Doğrulanmış simgenle ilgili isteğini gözden geçirdikten sonra sana haber vereceğiz.”

Instagram 30 gün içerisinde size geri dönüş yapacak ve yanıtını e-posta yoluyla size iletecek. Olur da olumsuz dönüş alırsanız üzülmeyin çünkü hesabınızı ve belgelerinizi tekrar gözden geçirerek tekrar başvuruda bulunabiliyorsunuz.
Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/