Blog Dünyasına Giriş için +10 Fikir

Bildiğiniz gibi bloglar gün geçtikçe popülerleşiyor. Hatta blogger dediğimiz kişiler blog yazmayı kendilerine bir meslek olarak görüyorlar. Hatta blogları ile tanınan bir çok blogger artık youtuber aşamasına geçti diyebiliriz. Siz daha blogger olmadınız mı? 🙂
Blog açmak herkesin aklından bir kere geçmiştir sanırım. Ama nereden başlayacağımıza bir türlü karar veremeyiz. Acaba ne ile ilgili olsa, ne yazsam dediğinizi duyar gibiyim. Bu konuya bir el atmanın zamanı geldi sanırım. 

Oyun Blogları

Günümüzde oyunlar oldukça fazla ve oyunla ilgili bir başlık ya da bildiğiniz oyunlar ile ilgili bir link oluşturup içerik paylaşabilirsiniz. Hatta YouTube kanalı açıp daha fazla ziyaretçiye de ulaşabilirsiniz.

Moda Blogları

Moda takipçileri de günümüzde oldukça yaygın olduğundan moda başlığında bir blog oluşturabilirsiniz. Kaynak olarak gazetelerin magazin bölümlerinden de faydalanabilirsiniz.

Sanat Blogları

Sanat başlığında da sanatla ilgili görseller, haberler, tanınmamış sanatçılar ya da ilginç sanatlar ile ziyaretçileri karşılayabilirsiniz. Çok ilginç fikirlerin çıkacağından eminim.

Tasarım Blogları

Tasarım ile ilgilide çeşitli ilginç tasarımlar, güzel görseller oluşturarak başlık açmanız ziyaretçi toplayacaktır. Pinterest bu konuda sizin yol göstericiniz, bunu unutmayın.

Edebiyat Blogları

Bu başlık ile de şiirler, paylaşılan sözler, hoşa gidebilecek hikayeler, yazarların hayatı içerik olabilir.

Spor Blogları

Çeşitli spor aktiviteleri spor haberleri ya da ilginç sporlar ile güncel konuları takip edebilir, bu konudaki derlemelerinizi blogunuzda yazabilirsiniz.

Yemek Blogları

Yemek blogunuz ile çeşitli kültürler ve bu kültürlerde var olan mutfaklara misafir olabilir ve çeşitli yemekleri gün yüzüne çıkabilirsiniz. 

Araba Blogları

Bu durumda da blogunuzu araba meraklıları, yeni model arabalar ya da araba ile ilgili merak edilen içerikler yer alabilir.

Tarih Blogları

Tarihle ilgili merak edilenler, tarihsel olaylar, savaşlar bu tür paylaşımlar da oldukça ilgi görebilmektedir.

Psikoloji Blogları

En önemli ve çok gerek duyulan bir konu olarak karşımıza çıkacaktır ve hem faydalı hem ziyaretçisi bol bir başlık demek olacaktır.

Ekonomi, Finans Blogları

Ekonomi ile ilgili paylaşımlar, düşünceler, haberler bu blog altında yer alabilir. Bu blogun reklam yönünden kazancıda fazla olacaktır.
Not: Yukardaki blog içeriklerinden birine karar verdin ancak blogun içeriğini nasıl dolduracağın hakkında soruların varsa, blog konuları yazımı incelemeni öneririm.
Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/