2017’de Satışa Çıkması Beklenen 15 Teknolojik Ürün

Berk Tezkoşar

Berk Tezkoşar

Calibration Engineer, Tech Editor, DJ

Yılın sonuna yaklaştık ve çıkabilecek tüm teknolojik ürünlerin tanıtılmasıyla teknoloji dünyasında bir durgunluk başladı. Olumlu tarafından bakarsak hemen hemen tüm büyük markalar ürünlerini tanıttığı için tatillerde alınabilecek hediye seçeneklerimiz de arttı.

Ancak 2017’ye çok az kaldı ve bir dizi yeni harika ürün bekliyoruz. Aşağıda, önümüzdeki yıl piyasaya çıkacak en önemli ürünleri bulacaksınız. Lütfen bunun kapsamlı bir liste olmadığını ve 2017’de muhtemelen göreceğimiz sürprizlerin hesaba katılmadığını unutmayın.


1) Samsung Galaxy S8maxresdefault

Galaxy Note 7’deki çöküşü kurtarmak için Samsung’un ilk fırsatı diyebiliriz. 2017 baharında tanıtacağı yeni amiral gemisi telefonu Galaxy S8’in piyasaya çıkmasıyla birlikte kaybettiği güveni geri kazanabilecek mi göreceğiz.

Aygıt hakkında fazla bir bilgimiz yokken, Samsung, Samsung’un bu yılın başlarında satın aldığı yapay zeka asistanı Viv’in desteklediği yeni bir dijital asistanın bulunduğunu açıkladı. (Viv, Siri’yi kuran insanlar tarafından kurulan yapay zeka asistanı.) Ayırca Note 7’deki gibi retina tarayıcıya ve önceki modellerindeki gibi kavisli ekran bulunacağı kesin gözüyle bakılıyor.


2) Samsung’un Katlanabilen Telefonuproject-valley-samsung-foldable

Uzun zamandır katlanabilen ekran üzerinde çalışan Samsung kısa bir süre önce katlanabilir ekranlı bir cihaz için bir patent hazırladı. Patentten sonra akıllı telefonlarında bu teknoloji kullanacak mı spekülasyonları başladı. 2017’de ilk katlanır ekranlı bir akıllı telefon görecek miyiz bakalım.


 

3) Galaxy Note 8maxresdefault-1

Samsung’un Note telefonlarının geleceği, bu yıl Galaxy Note 7’nin eşi benzeri görülmemiş bir şekilde geri çağırılmasının, ardından üretim ve satışlarının durdurulmasından sonra belirsizliğini korumaya devam ediyor.

Samsung’un 2017’de Note’u tamamen terk edebileceğini gösteren bazı raporlar var. Ancak Note geri dönüş yapacaksa, sonbahar gibi görmeyi bekliyoruz.

 


4) Yeni iPad’lerphpmsydfz

 Bloomberg’de çalışan Mark Gurman’a göre 2017 ilkbaharında iPad serisini yenilemesi bekleniyor.

Yeni iPad modellerinin, Apple Pencil kalemi ve ekran boyutlarındaki iyileştirmelerle birlikte Pro serisine odaklanacağı tahmin ediliyor.

 


5) Yeni iMacimacs

 Son yıllarda iMac yeni, yüksek çözünürlüklü ekranlarla güncellenmesine rağmen, Apple uzun zamandır bilgisayarlarında önemli bir güncelleme yapmadı.

Bloomberg’den Gurman, Apple’ın yeni USB-C bağlantı noktasını iMac serisine eklemeyi düşündüğünü ve bunun şirketin diğer bilgisayarları da yeni standardı benimsediğinden mantıklı olduğunu bildirdi.

Bununla birlikte, yeni bir iMac’in zamanlamasina dair kesin bir bilgi bulunmamaktadir. Ancak Microsoft’un Surface Studio’yu duyurmasının ardından çok uzun bir süre beklemeyeceğimizi söylemek doğru olur.


6) iPhone 8iphone-8

 Çeşitli raporlara ve söylentilere göre, bir sonraki iPhone’da önemli bir yenileme olacak.

Sözde iPhone 8, daha iyi görüntü sağlayacak OLED ekran, ekrana entegre Home Tuşu ve sensörler, metal çerçeve ve cam arka panel ile birlikte geleceği söyleniyor. Ayrıca Apple’ın arttırılmış gerçeklik ile ilgili çalışmalarını kamerasına entegre etmeye çalıştıklarını da bildirdik.

2017, iPhone’un onuncu doğum günü olacağından Apple’ın inovatif yeniliklerle gelmesi bekleniyor.


7) Google Pixel’e Güncellemegoogle-pixel-1000x562

 Google, bu yıl ilk kez piyasaya sürdüğü telefonu Pixel’in sevincini yaşıyor.

Google’ın 2017 Pixel telefonunu planladığı hakkında herhangi bir bilgi  henüz bulunmamakla birlikte, şirketin donanım ile ilgili hedefleri yeni başlıyor. 2017 sonbaharında Google’dan başka bir mükemmel Pixel telefon beklemek mümkün.


8) Google’ın Android’in Özel Bir Sürümünü Çalıştıran Yeni Dizüstü Bilgisayarı chromebook-pixel

Google, birçok cihazla uyumlu çalışmak üzere Chrome ve Android işletim sistemlerinde büyük çaplı bir revizyon planlıyor.

Android Police’e göre Andromeda OS, Google tarafından inşa edilen yeni bir dizüstü bilgisayara da güç verecek.

Bilgisayarın 2017 sonbaharında piyasaya çıkması ve Google’ın geleceğin Chromebook’larının vizyonunu göstermesi bekleniyor. Cihazın hem tablet hem de geleneksel dizüstü bilgisayar olarak çalıştığı ve donanımsal olarak oldukça güçlü olduğu söyleniyor.


9) Google‘dan Akıllı Saata-smartwatch-made-by-google

Google, Android Wear için yaptığı büyük yazılım güncellemesini 2017 yılına kadar erteledi ve Android Police’e göre şirketin kendi saatini de tanıtması bekleniyor.

Google, yuvarlak ekranlı akıllı saatle şimdiye kadar Apple Watch’in hakim olduğu giyilebilir cihaz kategorisine yeni bir soluk getirebilecek mi göreceğiz.


10) Microsoft Surface Pro’nun Yeni Bir Sürümü surface-1-beauty-100622722-orig

2016 yılında yeni bir Surface Pro göremedik. Bu sene Surface Pro’nın başlangıcından bu yana yenilenmeden geçen ilk takvim yılı. Bu nedenle 2017’de Microsoft’dan bir tane beklemek oldukça makul.

https://core0.staticworld.net/images/article/2015/10/surface-1-beauty-100622722-orig.jpg


11) Microsoft Surface Book 2 7c4243c8158eea2ba6db22b88e32e4ab-970-80

Microsoft’un ilk dizüstü bilgisayarı Surface Book’un da 2017’de bir güncelleme görmesi gerekiyor. Bilgisayarın bu yıl biraz daha hızlı ve güçlü olmasına karşın, Microsoft’un yeteneklerini 2017’de daha da ileri götürüp götüremeyeceği görmek ilginç olacak.


12) Windows 10 ile Çalışan Yeni Sanal Gerçeklik Seti windows-10-vr-headset-2-100689932-small-3x2

Önümüzdeki yılın başlarında Windows 10’a gelecek yeni ve ücretsiz bir güncelleme, hemen hemen herkesin bilgisayarıyla bir VR seti takmasına izin verecek.

Kulaklıklar sadece 299 dolardan başlayacak ve Dell, Asus ve Lenovo gibi çeşitli şirketlerden gelecek. 599 $ ‘dan başlayan Oculus Rift ve diğer şirketlerin setlerine kıyasla oldukça ucuz.


13) Fitbit’in Yeni Cihazları simple-b-cssdisabled-jpg-hfa27c0bc759849cb3701b02fd3984a24

Fitbit, her sene yeni spor takip cihazlarını tanıtıor. Ancak 2017’de bir farklılık olabilir. Şirket son zamanlarda ürünleri için yeni form faktörlerini araştırdığını söyledi.

Bu ne anlama geliyor? Fitbit, bileğinize taktığınız spor izleyicilerinin ötesine geçilebileceğini düşünüyor.

 


14) Nintendo Switch nintendoswitch_hardware-0

Mart 2017, Nintendo hayranları için büyük bir ay olacak.

İkonik video oyun şirketi, televizyonlarda çalışan ve taşınabilir bir sistem olarak ikiye ayrılan yeni oyun konsolu Nintendo Switch’i piyasaya sürdü. Nintendo Switch’i bu sonbaharda üç dakikalık bir video ile tanıttı, ancak 12 Ocak 2017 tarihine kadar fiyatlandırma ve satışa sunum tarihi gibi ayrıntıları öğrenmeyeceğiz.


15) Xbox Project Scorpio scorpio-xbox-one-s

Microsoft Xbox’u güçlendirme peşinde.

Şirket şu anda, 4K TV’ler ve Oculus Rift gibi sanal gerçeklik setleri için tasarlanmış Xbox One’ın daha güçlü bir sürümü olan Proje Scorpio üzerinde çalışıyor.

Konsol, her şeyden önce performansa değer veren oyunculara yönelik olacak. 2017 sonbaharında piyasaya çıkması bekleniyor.


facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/