Üniversite Öğrencilerinin Mutlaka Ziyaret Etmek İsteyeceği 13 İnternet Sitesi

Kardelen Sepetçi

Kardelen Sepetçi

İAL13'/ YTÜ / #biryenipalmiye

Dersler, sosyal yaşam, kariyer derken üniversite hayatının karmaşıklığında size kurtarıcı olabilecek ve kişisel gelişiminize katkıda bulunabilecek bazı kaynakları bir araya getirdik.

1) XMind⇒

Bir fikir düzenleme, beyin fırtınası,zihin haritalama sitesi olan xmind, karışık bilgileri sadeleştirmenize, açığa çıkarmanıza, daha düzenli hale getirmenize yardımcı olur.


2) UNIGO⇒

Yurtdışındaki okulların olanakları hakkında ayrıntılı bilgi almak, doğru okulu seçmenize yardımcı olmak veya yurt dışı burs olanakları hakkında bilgi alabilmeniz için harika bir site.


3) StudentRate⇒

Kıyafetler,seyahat, moda,okula dönüş, ders kitapları, elektronik eşyalar, seyahat vb. pek çok kategoride öğrencilere özel tüm kampanya ve indirimleri bulabileceğiniz bir sitedir.


4) UCampus⇒

Yurtdışında okuduğunuz veya okuyacağınız üniversiteyi, şehrini, ülkesini ve çevresini tüm yönüyle keşfetmenizi sağlar.


5) SelfControl⇒

SelfControl ‘de girmek istemediğiniz sitelerin listesini hazırladıktan sonra süreyi başlattığınız andan itibaren bu sitelere girmenize imkan yok. Eğer süre dolana kadar sabredemezseniz, o sitelere girebilmek için uygulamayı silmek ya da bilgisayarınızı yeniden başlatmak zorunda kalırsınız.


6) edX⇒

Dünyadaki en iyi üniversitelerden, yer veya zaman önemli olmaksızın en iyi ücretsiz online kursları alabileceğiniz; kar amacı gütmeyen açık kaynaklı bir site.


7) Flovto⇒

Dinlemeniz gereken kayıtlı bir dersiniz var ama oturup izleyecek vaktiniz yoksa Flyto sayesinde videoyu bir medya dosyasına dönüştürebilir ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz. Bunun dışında da medya dosyalarını dönüştürebileceğiniz güvenli bir site.


8) WolframAlpha⇒

Matematik, spor, teknoloji, sanat, bilim, mühendislik, sağlık ve daha pek çok konuda  ihtiyacınız olan hesaplama ve araştırmayı yapabileceğiniz çevrimiçi bir bilgi motorudur.


9) ToDoIst⇒

Mobil cihazlardan, web tarayıcılardan, gelen kutularından ve çok daha fazlasından ulaşabileceğiniz uygulama ile dikkat dağınıklığını engelleyen tasarımıyla da birlikte görevler ve projelerinizi her yerden yönetebilirsiniz.


10) Sleepyti⇒

Uyandığınız saate bağlı olarak uyku ihtiyacınızı karşılayacak olan en doğru saati söyleyen, sağlığınız çok faydalı bir uygulamadır.


 11) UnplugTv⇒

Televizyon izlemekten sıkılanlar için, ilginç konularda pek çok videoyu izlemenizi sağlayan, oldukça eğlenceli bir site.


 12) Chegg.com⇒

Her türlü özgeçmişe sahip insanlara çeşitli burslar sunan bir kaynak arıyorsanız, yalnızca bir e-mail adresi ile hesap oluşturarak girdiğinizde binlerce çeşit burs ile karşılaşacaksınız.


13) Sworkit⇒

Spor salonuna gitmek istemeyen veya vakti olmayanlar için önceden hazırlanmış egzersizi seçerek ya da kendi egzersizinizi oluşturarak vücudunuzun istediğiniz bölümünü çalıştırabileceğiniz bir uygulama.


Sizin de sıkça kullandığınız ve eklemek istediğiniz başka kaynaklar varsa aşağıdaki yorumlar kısmından belirtebilirsiniz.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Başarı

Yorumlar (0) Yorum Yap

/