Otomotivle İlgilenenler Buraya: 2 Büyük Yarışma, Nakit Para Ödülleri ve Dahası

Türkiye ekonomisinin bel kemiği, 12 yıldır üst üste ihracat şampiyonu otomotiv sektöründe katma değerli ürün ve teknolojilerin geliştirilmesini amaçlayan 7. Ar-Ge Proje Pazarı ve Komponent Tasarım Yarışması için geri sayım başladı. Bu 2 yarışma 22-23 Mart tarihleri arasında Özyeğin Üniversitesi‘nde gerçekleştirilecek.
Ekonomi Bakanlığı desteği ve Türkiye İhracatçılar Meclisi koordinatörlüğünde Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB) tarafından düzenlenecek olan etkinlik, geniş bir kitlenin yaratıcı fikirlerini ortaya koyması bakımından adeta mihenk taşı rolü üstleniyor.
Sektörde çalışan profesyonellerden araştırmacılara, akademisyenlerden ilgili dallarda eğitim gören öğrencilere yaratıcı fikri olan pek çok kişinin katılabileceği her iki yarışma için başvurular, 25 Şubat Cuma günü saat 17.00’a kadar sürecek.
Profesyonellerden öğrencilere geniş katılım ağı Türkiye otomotiv sektöründe 7. Ar-Ge Proje Pazarı; sektörde çalışan profesyoneller, araştırmacılar, akademisyenler ile ilgili dallarda eğitim alan yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tamamına açık durumda.
Bununla birlikte Ar-Ge Proje Pazarı, sektör açısından sıradan bir yarışmanın çok ötesinde bir anlama sahip. Ar-Ge Proje Pazarı, aynı zamanda tüm adayların sanayicilerle birebir görüşmelerine zemin hazırlaması bakımından da büyük değer taşıyor.
Türkiye otomotiv sektöründe 7. Komponent Tasarım Yarışması da endüstride katma değeri yüksek ürünlerin geliştirilmesi, endüstriyel tasarım etkinliklerinin yaygınlaştırılması ve özendirilmesi, bu sektörlerin ihracata yönelik rekabet gücünün artırılması için söz konusu sektörlerde yenilikçi projeleri ortaya çıkarmak ve desteklemek amacıyla düzenleniyor.
Komponent Tasarım Yarışması, profesyonel kategoride otomotiv komponent konusunda ilgisi bulunan tüm sektör profesyonellerinin, akademisyenlerin, serbest çalışanların, Ar-Ge merkezi ve Teknopark çalışanlarının katılımına açık bulunuyor.
Öğrenci kategorisinde ise yurt içinde ve yurt dışında eğitim veren otomotiv sektörü ile ilgili en az 2 yıllık ön lisans programları ile Mühendislik, Endüstriyel Tasarım, Eğitim ve Teknoloji Fakültelerinin otomotiv sektörü ile ilgili bölümlerinin lisans ve yüksek lisans programlarına kayıtlı öğrenciler katılım sağlayabiliyor.

Otomotiv Proje Pazarı için detaylı bilgi ve başvuru formuna buradan, Otomotiv Tasarım Yarışması için detaylı bilgi ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Etkinlik

Yorumlar (0) Yorum Yap

/