NASA, Apollo 16 Astronotlarının Ayda Araç Sürerken Çekilen Videosunu Yayınladı

Bilim Hayvanı

Bilim Hayvanı

Bilim yolunda koşulmaz, ağır ağır ilerlenir.

26 Kasım 2017

Apollo 16, ABD’nin Apollo Uzay Programı’na ait görevlerinden birinin adıydı. 16 Nisan 1972 tarihinde, Thomas Mattingly ve Charles Duke ay üzerine iniş yaptılar. Yanlarında ise Lunar Roving araçları vardı.
Apollo 16, Ay’daki kısmen daha açık bölgeler olan “Ay dağlarına” iniş yapmıştı. Astronotların yanında getirdiği, en keyifli şeylerden biri de ayda yolculuk yapmak için tasarlanan “Lunar Roving” aracıydı. NASA geçtiğimiz günlerde ay yüzeyinde araçla gezen astronotlarının görüntülerini yayınladı.
Videoda astronot Komutan John Young arası sürüyor ve ekip arkadaşı Charles Duke kamera çekimlerini yapıyor. Çekilen video astronotların Apollo 16 kapsamındaki 10. görevinin bir parçasıydı. Göreve göre, Young ve Duke ay yüzeyinde toplam 71 saat boyunca 16.6 mil araç sürdü. Ay yüzeyin araç kullanmak yumuşak, sakin ve egzotik bir sürüş değil. Fakat unutulmamalı ki bu sürüş, Dünya manzaralı bir yolculuk.
Bu 3 araç bugün hala ay yüzeyinde duruyor.
Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yeni bir oyuna başladığımızda öğrenecek çok şeyimiz oluyor. Her oyun keşfettikçe haz aldığımız, engelleri aştıkça heyecanlandığımız, öğrendikçe harika hissetti...

Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları Kariyer Macera Dolu Bir Oyun: İşte Bunlar da Hile Kodları

Yorumlar (0) Yorum Yap