Mıcrosoft LınkedIn’ı 26 Mılyar Dolara Satın Alıyor

Alperhan Bay

Alperhan Bay

Editör @CEOtudent

Günün büyük gelişmesi:  Microsoft,  26 Milyar Dolar  profesyoneller için sosyal ağ  LinkedIn‘ i satın alıyor.

Apple’ın WWDC 2016 etkinliğine saatler kala gelen açıklamaya göre Microsoft, şu anda yaklaşık 17 milyar dolar borsa değerine sahip olan LinkedIn’i tamamen satın aldı. Tamamı nakit olarak yapılan anlaşmaya göre Jeff Weiner LinkedIn’in CEO’su olmayı sürdürecek ve Satya Nadella’ya raporlama yapacak.

LinkedIn’in kurucu ortaklarından olan ve şu anda şirket başkanlığını yürüten Reid Hoffman‘ın da satın almaya olur verdiği paylaşılıyor ve anlaşmanın bu yıl sonunda resmi olarak tamamlanması bekleniyor.

Dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn’in hisseleri bir yıl önce 269 doları görecek kadar uçsa da bu yıl başında 100 dolar seviyesine kadar düşmüştü. Bu satın alma haberi üzerine Twitter hisselerinin yüzde 5 kadar yükselmesi ise işin diğer bir boyutu.

“LinkedIn ekibi dünyanın uzmanları bağlayan merkezli bir fantastik iş büyüdü,” Nadella bir açıklamada. “Biz gezegendeki her kişi ve kuruluşa güçlendirmek aramak gibi Birlikte LinkedIn yanı sıra Microsoft Office 365 ve Dynamics büyümesini hızlandırabilir.”

Gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Kaynak

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Dijital, Gündem, Teknoloji

Yorumlar (0) Yorum Yap

/