Çocuğunuzla Seyahat Etmenizi Kolaylaştıracak 5 İpucu!

Glocalzone

Glocalzone

"Nothing is out of reach"

 
 

Bazı insanlar hayatlarının ne kadar hızlı ilerlediğini fark edemez ve hayallerini gerçekleştirmeyi unutabilirler. Artık evlenip çoluk çocuğa karıştıklarında ise her şey için çok geç olduğunu düşünebilirler. Evet, çocuklarla seyahat etmenin birazcık zor olduğunu kabul edebiliriz ama imkansız değil! Ailenizle gerçekten unutulmaz bir macera yaşamak istiyorsanız sana vereceğimiz 5 ipucuyla hayallerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz!

1-Bavul Hazırlama

En zor ve önemli kısım bavul hazırlamak olabilir. Yanına gereksiz şeyler almamaya çok dikkat etmelisiniz. Şunu da unutmamalısınız; yanınıza almayı düşündüğünüz birçok şey (bebek bezi ve mamalar gibi), uygun fiyata her ülkede bulunabilir. Bebeğinizin vücudu ve midesi tahmin ettiğinizden çok daha güçlüdür bu yüzden bu konuda gerilmemelisiniz ama ufak bir köy ya da Afrika turu gibi bir seyahat hayal ediyorsan da ilk olarak bunları bavula koyman lazım. Tabi çocuğunuz bez ve mama dönemini geçtiyse tek ihtiyacınız olan şey çocuğunuzun en sevdiği oyuncak!
2-Doğru Havayolu Şirketi Seçimi 
Doğru havayolu şirketi seçimi de tüm seyahatini etkileyecek önemli bir adımdır. Bazı şirketler çocuğunuz için mükemmel rahatlık sağlayacak uygulamalara sahiptir. Hatta 24 saat önce arayıp bilgi verdiğiniz takdirde çocuğunuz için özel menü hazırlayabiliyorlar. Ayrıca, çocuk bileti aldığınız zaman daima uçaktaki en güvenli yere siz oturursunuz. 
3-Otel Seçimi 
Kötü bir otel tüm seyahatinizi derinden etkileyebilir. Otel seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli şey ulaşım. Otelinizin toplu taşıma araçlarına yakın olması aileniz için her zaman bir artıdır. Kiralık evler çocuklu bir seyahat için çok iyi bir seçenek olabilir, dilediğini pişirebilir ve dilediğin zaman yiyebilirsin.
 

4-Yanına Bebek Arabası ya da Ana Kucağı Almayı Unutma!

Bebek arabası ve ana kucağı çocuğuna seyahat ederken rahat bir yatak imkanı sunar. Eğer küçük bir bebeğiniz varsa onlar olmasan seyahate çıkmamalısınız! Bebek arabalarının pusetli olanlarını tercih edersen puseti uçakta da bebeğinizin rahatı için kullanabilirsin. Ana kucağı da yer kaplamadığı için çok iyi bir seçim.

5-Çocuğunuzu Seyahate Hazırlayın!

Eğer uzun bir seyahat planlıyorsan, asıl seyahatine çıkmadan önce ufak gezintiler düzenleyip çocuğunu seyahat fikrine alıştırabilir ve ihtiyaçlarını ölçebilirsin.
Umarım size verdiğimiz ipuçlarını beğenmişsinizdir, cesur ve sabırlı olun çocuğunuz da seyahat etmeyi sevecek! Birçok yeni ipucu ve seyahat ederken kazanmak için Glocalzone‘u ziyaret edin!
Üstelik kargo ücreti ve vergi olmadan yurtdışından alışveriş yapmanın tadını çıkarın!
 

Kategoriler: Seyahat, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version