Kadınlar İçin İlham Kaynağı Olmayı Başarmış Michelle Obama’dan 18 Söz

Arzu Dokuzoğlu

Arzu Dokuzoğlu

İTÜ-Kimya Müh.

Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın eşi Michelle Obama, bir anne, bir yazar ve bir stil ikonu. Amerika Birleşik Devletleri’nin First Lady’si olarak görev yaptığı 8 yılda, tüm dünyadaki kadınlar için bir ilham kaynağı olmayı başardı.
Kadınlar için hak eşitliği, kız çocukları için eğitim hakkı ve sağlıklı yaşam için çalışmalar yaptı. Günümüzün devrimci kadınlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Ayrıca son birkaç yıl boyunca söylediği inanılmaz bilgelik ve motivasyon taşıyan sözleri ile tüm dünyadaki insanlara cesaret veriyor.

1) “Başarı, kazandığınız paranın miktarı ile ilgili değildir. Başarı, insanların hayatlarında yarattığınız farkla ilgilidir.”

2) “Korkma. Odaklan. Karar ver. Umutlu ol. Güçlen.”

3) “Kızlar eğitildiğinde ülkeleri daha güçlü ve daha başarılı hale geliyor.”

4) “Hiçbir ülke, kadınların potansiyelini keşfetmedikçe ve vatandaşlarının yarısının katkısından mahrum kalmaya devam ettikçe gerçekten gelişemez.”

5) “Başarınızın yüksekliğinin tek sınırı, hayallerinize ulaşmak için çok çalışmak ve çok çalışmak için de istekli olmaktır.”
6) “Kim olursanız olun, nereden geldiğiniz önemli değil, GÜZELSİNİZ.”

7) “Bozulmuş bir toplum ile gelişen bir toplum arasındaki fark, değer gösterilen kadınların varlığıdır.”

8) “Her zaman kendinize karşı dürüst olun ve asla birinin söylediklerinin sizi hedeflerinizden uzaklaştırmasına izin vermeyin.”

9) “Kadınlar olarak kendimiz için ayağa kalkmalıyız. Kadınlar olarak birbirimiz için ayağa kalkmalıyız. Kadınlar olarak herkes için, adalet için ayağa kalkmalıyız!”

10) “Yeni şeyler deneyin. Korkmayın. Konfor alanınızdan çıkın ve yükselin.”

11) “Yaşadığınız zorlukların ve başarısızlıkların cesaretinizi kırmasına veya tüketmesine izin vermek yerine, size ilham vermelerine izin verin.”

12) “Çalışmama en çok yardım eden şey, kendimden şüphe etmekti.”

13) “Korkuya ve ne olabileceği ihtimaline dayanarak karar alamazsınız. Umut ve olasılık temelinde kararlar verin.”

14) “Geleceğim sadece standart bir testteki performansımla belirlenseydi, burada olmazdım. Sana bunu garanti ediyorum.”

15) “Hayatlarının başlangıcından itibaren kızların etrafındaki insanlar tarafından sevilmesi ve onlardan beslenmesi durumunda neyin mümkün olduğuna bir örnek oluyorum. Hayatım boyunca, bana gücü ve saygınlığı öğreten olağanüstü kadınlar tarafından kuşatıldım.”

16) “Gerçekten güçlü olan insanlar, başkalarını güçlendirir. Gerçekten güçlü olan insanlar, başkalarını bir araya getirir.”

17) “İnançlarıma ve değerlerime bağlı kaldığım ve kendi ahlaki pusulamı takip ettiğim sürece yaşamam gereken tek beklentilerin “benim beklentilerim” olduğunu öğrendim.”

18) “Büyük resmin değiştirilmesi zaman alıyor. Ve yapılacak en iyi şey hayatımızda yapabileceğimiz şeylere odaklanmak. Bunların hepsini yapıyorsak, bu gerçek değişimin kolajı olur.”

Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/