Parfüm orjinal barkod sorgulama

Parfüm barkod sorgulama işlemi ile satın aldığınız veya hediye gelen parfümün orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda, Parfüm Barkod Sorgulama işlemi nasıl yapıldığını, parfüm barkodu nerede yazar konularını, Orijinallik kodu sorgulama nasıl yapılır, GTIN sorgulama işlemleri, kozmetik ürün orijinallik sorgulama nasıl yapılır, Checkcosmetic parfüm sorgulama, Orjinal parfüm batch sorgulama, GS1 barkod sorgulama, Parfüm üretim tarihi sorgulama ile ilgili tüm merak edilenler hakkında detayları yazımızda inceleyebilirsiniz.

Parfüm Barkodu Nerede Yazar?

Piyasada sahte parfümlerin her gün artmasıyla birlikte insanlar almış oldukları parfümlerin orijinal olup olmadığını kimi zaman merak ediyor. Barkod sorgulama işlemi ile satın alınan parfümün orijinalliği öğrenilebiliyor. Orijinal parfüm sorgulama işlemi özellikle de sağlığını düşünen insanların yapmasını istediğimiz bir işlemdir. Çünkü sahte parfümler hem cebinize hem de sağlınıza zarar verir. İnternetten, marketten veya kozmetikçilerden satın aldığınız parfümleri sorgularsanız orijinal olup olmadığını öğrenebilirsiniz. Böylelikle satın alınan parfümün orijinalliği aklınızı karıştırmamış olur. Orijinal olmayan parfümleri kullandığınız zaman cildinizde kötü sonuçlar ortaya çıkabilir. Parfümün orijinal olmasına dikkat edin!

Parfüm Barkod Nedir?

Bir çok üründe olduğu gibi parfümlerinde üzerinde barkod numarası yazar. Barkod numarası ürün hakkında detaylı bilgilere yer verir. Parfümün orijinal olup olmadığını anlamanız içinde üzerinde yazan seri no ile sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Tester parfümlerde de barkod numarası bulunur. Fakat parfümün orijinal yani gerçek parfüm olup olmadığını anlamanız için barkod sorgulama işlemi yapmanızı tavsiye ediyoruz. Parfüm Barkod Sorgulama yapmanız için GS1’in resmi internet sitesi olan gepir.org.tr adresini kullanabilirsiniz. Bu site size en doğru ve en güvenilir sonucu verecektir.

Parfüm Barkod Sorgulama Nasıl Yapılır?

Parfüm Barkod Sorgulama işlemi çok kolay. Parfüm Barkod Sorgulama yapmak isteyenler Orjinal Parfüm barkod sorgulama sitelerinden birisi de checkcosmetic.net. sitesine giriş yaparak hemen parfümün gerçekliğini öğrenebilirler Parfüm Barkod Sorgulama işlemini üzerinden de parfümüm orijinalliği öğrenmek için yapmanız gerekenler ise;

    Öncelikle checkcosmetic.net sitesine giriş yapınız,

    Sol menüde yer alan ”Select brand” yazan kısımda marka seçimini yapın,

    Quick brand search bölümünü boş bırakın,

    “Enter Code” yazan yere ise parfümün barkod numarasını yazın,

    Calculate butonuna tıkladıktan sonra orijinal parfüm sorgulama işleminiz gerçekleşecektir.

    Açılan sayfada parfüm üretim tarihi, son kullanım tarihi gibi bilgiler yer alacaktır. Yeşil ok çıktığı durumda ise ürünün güvenilir olduğunu anlayabilirsiniz. Kırmızı çarpı göründüğü zaman ise son kullanma tarihinin geçtiği anlamına gelir.

Checkcosmetic parfüm sorgulama işlemi ile ayrıca parfümün raf ömrünü de hemen bu siteden sorgulayabilirsiniz.

Yukarıdaki parfüm barkod siteleri üzerinden sorgulama yaptığınız zaman karşınıza hiçbir şey çıkmıyorsa parfüm sahte olabilir. Çünkü orijinal parfümler bu listelerde yer aldığından dolayı karşınıza çıkması gerekmektedir. Diğer bir durum ise almış olduğunuz parfümün barkod numarası bu iki sorgulama sitesine eklenmemiş olabilir.

Orjinallik Kodu Sorgulama

Orijinal ürün sorgulama işlemlerini https://www.bufflabsturkiye.com/orjinal-urun-sorgula.html kopyalayıp sitesye giriş yaparak ya da hemen buradan gerçekleştirebilirsiniz. Bir ürüne ait orijinal ürün kodu en fazla 3 defa sorgulanabilmektedir. Orijinal ürün sorgulama işlemlerini yapabileceğini bir başka site buradan da işleminizi gerçekleştirebiliştiniz.

Parfüm Üretim Tarihi Sorgulama

Parfüm Üretim Tarihi Sorgulama işlemi de; parfümlerin orijinal, tester ve kullanılması sağlığa son derece zararlı olan sahte parfümlerde üretim tarihi yerine son kullanma tarihi yazmaktadır. Alacağınız ürünü son kullanma tarihine dikkat ederek alırsanız eğer, oluşabilecek cilt hastalıklarının ve sağlığınızı etkileyecek sorunların önüne geçebilirsiniz.

Parfüm Kodu Nerede Yazar

Parfüm Kodu Nerede Yazar merak ediliyor. Parfüm kodu şişenin en alt kısmında yazar. Parfümlerin seri kodları hem şişelere hem de kutusuna işlenir. 4-5 haneli olan bu kod mutlaka şişenin üzerinde yazmalıdır. Parfüm alırken dikkat etmeniz gereken unsurlardan bir tanesidir. Orijinal parfüm aldığınızı zannederken bazen doldurma yada merdiven altı olarak adlandırılan sahte parfüm almış olabilirsiniz. Parfüm kutunuzdaki ve şişenizin üzerindeki parfüm koduna mutlaka dikkat etmelisiniz.

GS1 gepir.org.tr ile Online Parfüm Sorgulama

GS1 gepir.org.tr ile Online Parfüm Sorgulama işlemlerini aşağıdaki adımları takip ederek kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

GS1 gepir.org.tr ile Online Parfüm Sorgulama nasıl yapacağınızı kısaca özetleyecek olursak;

    https://gepir.org.tr internet sitesine giderek sorgulama yapabilirsiniz.

    Açılan sayfada Barkod Numarası (GTIN) İle Arama butonuna tıklanır.

    GTIN Giriniz yazan kısma barkod numarasını yazarak parfüm sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

    Barkod Numarası (GTIN) İle Arama

    Lokasyon Numarası (GLN) İle Arama

    SSCC ile arama

    Firma adı ile arama yaparak sorgulama yapabilirsiniz..

Parfüm Kodu Nerede Yazar?

Parfüm Kodu Nerede Yazar? merak edenler için; Parfüm kodları kutunun alt bölümünde yazmaktadır. Soğuk baskı ile yazılan parfüm kodları yazmıyor ise veya başka şeyler yazıyorsa parfümün orijinalliği ve kalitesi kesin olmayabilir. Alacağınız parfümün alt kısmında 4 haneli parfüm kodu olmasına dikkat ediniz.

Orijinal Tester Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Üretilen tester parfümler, orijinaline göre daha sade yapılır. Çoğu zaman tester olarak üretilen parfümlerin sahte ürün olduğunu söyleyebiliriz. Güvenmediğiniz yerlerden ve marka olmayan kozmetikçilerden alacağınız parfüm sahte çıkabilir. Orijinal Tester Parfüm Nasıl Anlaşılır? sorusuna yanıt ise; Test parfüm şişelerinin üzerinde Tester yazar.

Parfümün orijinal olup olmadığını anlayabilmeniz için barkod sorgulama işlemi yapmanızı öneririz. Şişesi ve üstündeki yazıların ve hatta kokularının aynı olması parfümün orijinal olduğunu göstermez. Piyasada orijinal parfümler tester adı altında çok daha düşük fiyatlara satılıyor. Bu ürünlere güvenmemenizi hem sağlığınızı hem de cebinizdeki parayı riske atmamanızı öneriyoruz.

Orijinal Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orijinal parfüm nasıl anlaşılır; hemen inceleyelim.

    Gerçek parfüm kutularının ambalajlanma işlemi kusursuz yapılır. Sahte parfümlerin ambalajları bile kalitesizdir.

    Orijinal parfüm şişelerinin kırılmaması için özel kutulara yerleştirilir.

    Alacağınız parfümü internet sitelerinde yer alan orijinal şişesi ve kutusu ile kıyaslayarak iyice inceleyin.

    Orijinal ve sahte parfüm arasında renk farklı çoğu zaman oluyor. Renk farkı olup olmadığını dikkatli bir şekilde inceleyin.

    Gerçek parfümlerin seri numarası kutu ve şişe üzerinde yer alır. Eğer kutu ve şişe üzerinde yazan seri numarası aynı değilse parfüm muhtemelen sahtedir.

    Eğer alacağınız parfüm piyasa değerinin çok çok fazla altındaysa bu parfümün sahte olma olasılığı çok yüksektir.

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Orijinal parfümlerin seri numarası hem kutu üzerinde hem de parfüm şişesinin üzerine işlenmektedir. Alacağınız parfümün sahtemi orijinal mi olduğunu merak ediyorsanız eğer satın alırken seri numarasını kontrol edebilirsiniz. Seri numaralarında şaşırtma olarak iki tarafa da yazılabilir ancak bu numaralar birebir aynı değildir. Sizin kontrol ettiğiniz aşamada seri numaraların birebir aynı olması gerekmektedir.

Not: Almış olduğunuz parfüm piyasa değerinden daha düşüğe satılıyorsa, kolonya gibi kokan ve yoğun alkol içeren parfüm ise sahte olma olasılığı çok yüksektir.
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/