MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır?

Pandemi döneminde eğitime uzaktan devam edilmesi nedeniyle, durumu olmayan öğrenci ve velilerin en çok ihtiyacı olarak karşılarına çıkan tablet sorunu devlet tarafından karşılanmaya devam ediyor. Bu dönemde öğrenci ve veliler devletin verdiği ücretsiz bedava tablet için başvuruların nereye ve nasıl yapılacağı konusunda araştırma yapmaya devam etmekte. Bu nedenle öğrenci ve veliler tarafından en çok aranan sorular olan; Meb milli eğitim bakanlığı tablet başvurusu formu doldurma 2021, devlet tablet dağıtımı 2020-2021 başvuru formu doldur, eba, meb bedava tablet başvurusu 2021 için başvurusu formu nasıl doldurulur, e-devlet tablet başvurusu linki var mı, e-devlet tablet başvurusu nasıl yapılır, meb.gov.tr ücretsiz tablet cihaz başvurusu, belediye tablet başvurusu, meb resmi internet sitesi olan meb.gov.tr üzerinden ücretsiz tablet başvuru formu var mı, başvuru linki 2021, nasıl doldurulur, e-okul ve eba tablet başvurusu formu, devletin verdiği tablet sorularının cevaplarını yazımızda bulabilecekler. Devlet destekli tablet başvurusu ve dağıtımı” hakkında araştırma yaptığımız içeriğimizde tüm merak edilen konuların detayları bulunmaktadır.

MEB Ücretsiz Tablet Dağıtımı 2021 Devam Ediyor

Uzaktan eğitim sürecinde öğrencilerin eğitimine devam etmesi için tablet yardımı sürüyor. Bedava tablet devlet yardımından yararlanmak isteyenler tarafından tablet başvuruların nasıl yapılacağı araştırılmaya başlandı. Devletin bu yardımından, meb tablet başvurusu yapacak olan ihtiyaç sahibi ailelerin okuyan çocuklarına yapılacak, ailelerin gelir durumu, ailedeki çocuk sayısı ve özel eğitime devam etmesi gibi durumlar göz önünde bulundurularak ihtiyaç sahibi ailelerin tespit edilerek bu ailelerin çocuklarına adil bir dağıtım yapılması için çalışmalara başlandı. İlk etapta 500 bin cihazın verilme süreci başlamıştı, MEB ücretsiz tablet başvurusu ile ilgili açıklama yapıldığından  üzerinden tüm detayları öğrenebilirsiniz.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk; Aralık ayında başlatılan bedava tablet cihaz dağıtımlarının yapılmaya devam ettiğini ve, ihtiyaç sahibi ailelere Nisan ayında ücretsiz tabletlerin ulaştırıldığı konularında açıklamalarına devam ediyor. Eğitimde Kontrollü Normalleşme” döneminde öğrenciler, koşullar doğrultusunda okullarına kavuşurken tablet bilgisayar seti dağıtımları da artarak devam ediyor.

MEB tarafından öğrencilere ulaştırılacak olan tablet bilgisayarlarda, öğrencilerin uzaktan eğitim için ihtiyaç duyduğu 25 GB kotalı internet paketi de var. Tablet desteği de yine başvuru gerekmeksizin ailenin gelir düzeyi, eğitim çağındaki kardeş sayısı ve öğrencinin akademik başarısı gibi kriterler çerçevesinde gerçekleştirilecek. STK ve kamu özel kurumlar tarafından sunulan bilgisayar destekleri ihtiyaç sahiplerine hızla ulaşabilmesi için hazırlanan bu adil bir dağıtım stratejisi üzerinden dağıtımların gerçekleştirileceği bildirildi.

2021 MEB tablet başvurusu için önemli detaylar! İşte, ücretsiz tablet başvurusu nereden, nasıl yapılır? hangi marka tablet dağıtılacak, başvuru için hangi numara aranacak, bu zamana kadar ne kadar tablet dağıtıldı, tabletlerin yanında verilen internet paketi olan 25 GB internet’in detayları ve tüm merak ettiklerinizi içeriğimizde bulabilirsiniz.

BEDAVA TABLET DAĞITIMI NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Tablet dağıtımı ne zaman yapılacak? en çok araştırılan konular arasında yer alıyor. MEB tarafından sağlanan bedava tabletlerin dağıtımı hakkında MEB tarafında faz şeklinde açıklamalar yapılıyor. Nisan ayında 12. faz çalışmaları tamamlandı. Şimdiye kadar dağıtılan tabletlerin Ziya Selçuk’ tarafından yapılan açıklamalarını içeriğimizde güncel haliyle sizler için paylaşmaya devam ediyoruz. Bakanlık tarafından bedava tablet dağıtım tarihleri hakkında açıklama yapıldığında içeriğimiz güncellenecektir. olarak bizi takip ederek bedava internet ve tablet dağıtım tarihlerini öğrenebilirsiniz.

MEB Uyardı! Ücretsiz Tablet Veriyor Dolandırıcılığına İnanmayın.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni dolandırıcılık sistemi ile ilgili sosyal medya hesaplarından uyarıda bulundu. Gelen mesajda bulunan linke TIKLAMAYIN.

MEB Bedava Tablet Dağıtımı 2021 Ne Zaman?

12’nci faz ücretsiz tablet dağıtımı ile ilgili açıklama yapan Bakan Selçuk 12-18 Nisan arası, 62 ildeki öğrencilere toplam 42 bin 873 tablet bilgisayar daha içlerinde 25 GB internet paketi ile birlikte öğrencilere dağıtıldığını aktardı. Nisan ayında 11. ve 10. faz tablet dağıtımları tamamlandı. Tabletler; Aralık- Ocak- Şubat- Mart- Nisan aylarından itibaren düzenli olarak MEB tarafından dağıtılmaya devam ediyor. Bu zamana kadar dağıtılan tabletlerin miktarları ise;

    Ocak ayı içerisinde 500 bin tabletin dağıtımının tamamlandığı MEB tarafından açıklandı.

    Şubat ayı içerisinde de 100 bin tabletin dağıtımı yapıldı.

    Mart ayında da 31 ilde 68 bin 241 tablet verilecek.

    Nisan ayında 11. ve 12 faz tablet dağıtımları da tamamlandı.

    Mayıs Ayında bedava tablet dağıtımı için MEB’den açıklama yapılması bekleniyor.

Bugüne Kadar Ne Kadar Tablet Dağıtıldı?

Peki bugüne kadar öğrencilere kaç adet tablet dağıtıldı? Milli Eğitim Bakanlığı bu konu hakkında önemli açıklamalarda bulunmaya devam ediyor.

Bugüne kadar MEB Ziya Selçuk tarafından yapılan bedava tablet dağıtımlarının miktarlarını ve ne kadar yapıldığını başlıklar halinde aşağıdan okuyabilirsiniz.

Nisan Ayında 12. Fazında İnternet Paketli 34.445 Ücretsiz Tablet Dağıtımı Yapıldı

12’nci faz ücretsiz tablet dağıtımı ile ilgili açıklama yapan Milli eğitim Bakanı Ziya Selçuk 12-18 Nisan arası, 62 ildeki öğrencilere toplam 42 bin 873 tablet bilgisayar daha içlerinde 25 GB internet paketi ile birlikte öğrencilere dağıtıldığını aktardı.

Ziya Selçuk, 62 ile gönderilen ücretsiz cihazların içinde öğrencilerin canlı dersler ve EBA platformundan yararlanabilmeleri için 25 GB internet paketi bulunduğunu belirterek, uzaktan eğitimdeki alternatif sistemleri ve kaynak destekleriyle her bir çocuğa ulaşmayı amaçladıklarını vurguladı.

Erişim konusunda ellerinden geleni yapacaklarını ve desteği devam ettireceklerini aktaran Selçuk, “500 bin tablet dağıtımı olarak koyduğumuz hedefi ocak ayında aşarak desteğimizi artırdık. 700 binin üzerinde tablet çocuklarımıza ulaştı. Bu hafta 42 bin 873 bilgisayarın daha sevkiyatını başlattık.” ifadesini kullandı.

Nisan Ayında 11. Fazında İnternet Paketli 34.445 Ücretsiz Tablet Dağıtımı yapıldı

Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı açıklamaya göre, 05-11 Nisan tarihleri arasında 29 ildeki 34 bin 445 tablet bilgisayar sevkiyatına başlandı. 11. fazında 25 GB internet paketli 34.445 tablet daha 29 ildeki öğrencilere ulaştırıldı. Ücretsiz tabletler, yaklaşık, 19 bin 524’ü yatılı bölge ortaokulu öğrencilerine ulaştırılacak. Yatılı bölge ortaokulu öğrencilerinin tamamı tabletlerine kavuşmuş oldu.

Nisan Ayında 10. fazında internet paketli 27.445 Ücretsiz tablet dağıtımı yapıldı.

10. faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında bakanlık tarafından tedarik edilen 27 bin 445 cihazın sevkiyatına başlandı.

MEB Ziya Selçuk resmi twitter hesabında yaptığı açıklamasında ”bir yandan öğrencilerimizi yüz yüze eğitimle okullarına kavuştururken bir yandan da uzaktan eğitim sistemlerimize erişim desteği için çalışıyoruz. Tablet dağıtımlarımızın 10. fazında internet paketli 27.445 cihaz daha öğrencilerimize ulaştırdık ” Dedi.

“22 Mart’tan bu yana içinde 25 GB internet paketi bulunan 27 bin 445 tablet bilgisayar daha öğrencilere gönderildi. 10. faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında bakanlık tarafından tedarik edilen 27 bin 445 cihazın sevkiyatına başlandı.

10.faz tablet bilgisayar dağıtımı kapsamında tablet bilgisayarların 18 bin 764’ü yatılı bölge ortaokulu öğrencilere ulaştırılacak. MEB’in ücretsiz tablet dağıtımında veli ve öğrencilerin herhangi bir başvuruda bulunması gerekmiyor. Ailelerin gelir durumu ve okul çağındaki kardeş sayısı gibi durumlar ile ücretsiz tablet dağıtımı yapılıyor.

Mart Ayında 9.Faz da 31 ilde 68 Bin 241 Tablet Dağıtımı Yapıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bu hafta öğrencilere 31 ilde 68 bin 241 tablet dağıtımı yapılacağını bildirdi. Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi:

Bakan Selçuk, öğrencilere yeni dönemde daha aktif çalışması için yapılan ücretsiz tablet bilgisayar için https://ebadesteknoktasi.meb.gov.tr/ merkezlerine beklediklerini belirtti.

Bakanlıktan yapılan açıklamaya göre, tabletlerin gönderildiği illerin yöneticileri ile video konferansta bir araya geldi. Yapılan açıklamada 9’uncu faz dağıtımı kapsamında Gaziantep, Van , Mardin ve Şanlıurfa’ya da 48 bin 237 adet tablet bilgisayar gönderileceği belirtildi. İfadelerini kullandı. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şimdiye kadar belirlenen kriterler ölçüsünde “Eğitimde ’kontrollü normalleşme’ ile çocuklarımızı koşullar ölçüsünde okullarına kavuştururken bu hafta 68 bin 241 tablet bilgisayarı daha 31 ilde öğrencilerimize ulaştırıyoruz. Çocuklarımızı, yeni dönemde daha aktif çalışacak EBA destek noktalarına davet ediyoruz”

Uzaktan eğitim sürecinde cihaz ya da internet erişimi gereksinimi olan tüm öğrenciler için başlatılan tablet dağıtımlarında 500 bin adet olarak konulan ilk hedefle ocak ayı verileri aşılarak 700 bine yakın öğrenciye ulaşıldı. Milli Eğitim Bakanlığı, “Eğitimde Fırsat Adaleti’ parolasıyla daha çok öğrenciye ulaşmak için dağıtımları sürdürüyor

Aralık-Ocak Ayında MEB 300 Bin Ücretsiz Tablet Dağıtımı

Uzaktan eğitim sürecinde tablet ve internet erişimi ihtiyacı olan tüm öğrenciler için başlatılan tablet dağıtımlarında 500 bin adet olarak konulan ilk hedefle ocak ayı verileri aşılarak 700 bine yakın öğrenciye ulaşıldı Meb;, “Eğitimde Fırsat Adaleti‘ parolasıyla daha çok öğrenciye ulaşmak için dağıtımları sürdürüyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaptığı açıklamada, “21 Aralık tarihine kadar 200 bin tablet daha dağıtılacak, 2021 Ocak ortasına kadar ilave 300 bin daha dağıtılacak.” dedi. MEB ücretsiz tabletler milli eğitim müdürlüklerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılıyor.

Aralığın 14’ünde, 21’inde, 28’inde tekrar bir dağıtım süreci başlıyor. Yaklaşık 300 bin tablet dağıtımı gerçekleştirilecek bu süreçte. Ocak ortasına kadar da 500 bin tabletin dağıtımı tamamlanmış olacak.” bilgisini paylaştı. Mart ayında da 31 ilde 68 bin 241 tablet dağıtımı başlıyor.

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır? Şartları Nelerdir?

MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu Nasıl Yapılır, başvuru nerden yapılır, başvuru şartları nelerdir merak ediliyor. MEB Ücretsiz Tablet Başvurusu yapılmasına gerek olmaksızın Bakanlığın belirlediği öğrencilere tabletlerin ulaştırılacağı açıklandı. Uzaktan eğitim sürecinde maddi durumu yetersiz olan ve dersleri takip etmekte zorlanan öğrenciler için yapılan yardımlar MEB’ e bağışlanmaktadır. Milli Eğitim Bakanlığı tablet başvurusu kampanyalarından yararlanmak için Milli Eğitim Bakanlığı resmi sayfasına başvuru yapıldığı gibi EBA destek noktalarından tablet öğrencilere ulaştırılacaktır. Başvurularda başvuru formlarına gerek var mı nasıl başvuru yapılacak gibi soruların yanıtları ise;

MEB Tablet Başvurusu Formu Doldurma 2021

Devlet tablet dağıtımı 2020-2021 başvuru formu doldurmak isteyenlerin merak ettiği soruların yanıtları burada.. MEB tarafından öğrencilere verilecek olan Tablet bilgisayar başvuru formuna gerek duyulmaksızın, ailelerin gelir durumu gibi kriterler esas alınarak İl müdürlükleri tarafından ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılacaktır açıklaması yapıldığından, ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılan tabletlerin herhangi bir başvuru sayfası ya da başvuru ekranı bulunmuyor. İhtiyaç sahibi öğrenciler Milli eğitim müdürlükleri tarafından tespit edilerek, bu öğrencilere tablet bizzat ulaştırılmaktadır.

Belirli periyodlara göre uygulanan ücretsiz tablet dağıtımında öğrenci ve velilerin herhangi bir başvuruda bulunması gerekmiyor. MEB’in ücretsiz tablet dağıtımında, tablet bilgisayar için ailelerin gelir durumu ve okul çağındaki kardeş sayısı gibi durumlar göz önüne alınıyor. MEB tarafından çocuklarımız, yeni dönemde daha aktif çalışacak EBA destek noktalarına davet edilmektedir. Tabletler il Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından dağıtılmaktadır.

    MEB Ücretsiz tablet başvurusu formu doldurma ve başvuruda bulunmak için tıklayınız.

    MEB Ücretsiz Tablet Başvuru linki ve başvuru sorgulama için tıklayınız.

MEB Hangi Marka Tablet Dağıtacak?

MEB Hangi marka tablet dağıtacak soruların yanıtları da merak ediliyor. MEB General Mobile yeni piyasaya sürdüğü modelini MEB için hazırladı. Okullarda dağıtılacak tabletin markası General Mobile E-Tab 20′dir. Eğitim desteği kapsamında yapılan bu bilgisayar desteklerinin 3 bin TL. değerinde olduğu açıklandı.

Ücretsiz Tablet İçin Hangi Numarayı Aranacak?

Milli Eğitim Bakanlığı aracılığıyla ücretsiz tablet almak isteyenler hangi numarayı arayacak sorusunun yanıtı belli oldu. Meb tablet başvurusu için 444 06 32 numaralı telefonu arayarak tablet ihtiyacınız olduğunu iletebilir ve başvurunuz için destek isteyebilirsiniz.

Tablet Kime Verilecek?

Cihazların dağıtım süreci, il milli eğitim müdürlüklerince koordine edilecek. Cihazlar, okul yönetimlerince ihtiyaç sahibi öğrencilere ulaştırılacak.

MEB Tablet İnterneti Ne Kadar?

Açıklamada, tablet bilgisayarlarda öğrencilerin canlı ders ve EBA platformundan faydalanmaları için ihtiyaç duyacakları aylık 25 GB kapasiteli GSM internet hizmeti bulunduğu da bildirildi.

Milli Eğitimin Dağıttığı Tabletler Nasıl Alınır?

Meb yanında bazı belediyeler de tablet kampanyası düzenlemeye başladı. Yine Türk Kızılay Mobil Çağrı Merkezinden 168‘ i arayarak bağış yapılmaktadır. Toplanan laptoplar dağıtma aşamasında Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılacaktır. Ilıcalı ise topladığı tüm parayı MEB’ e aktaracaktır. MEB başvuru yapan tüm öğrencilere laptop yardımlarını ulaştıracaktır.

MEB tarafından verilen tablet desteğinin yanında, Belediyeler ve Hayırseverlerde ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için bedava tablet kampanyaları düzenleyerek, tabletleri öğrencilere ulaştırılıyor.

Belediyeler tarafından dağıtılacak olan bedava tablet başvurusu için; öğrenci adı soyadı, adresi bilgileri, veli bilgileri, okul sınıf bilgilerinin yazılması gerekiyor. İnternet üzerinden sağlanan başvuru formu tamamlandıktan sonra ücretsiz tablet başvuru işlemi gerçekleşiyor.

BELEDİYELERİN TABLET BAŞVURUSU DEVAM EDİYOR

Belediyeler tarafından sağlanan tablet dağıtımları devam ediyor. Tablet başvurularında; öğrenci adı soyadı, adresi bilgileri, veli bilgileri, okul sınıf bilgilerinin yazılarak talep oluşturulması gerekiyor. İnternet üzerinden sağlanan başvuru formu tamamlandıktan sonra ücretsiz tablet başvuru işlemi gerçekleşiyor. Belediyelerin tablet desteklerini tek tek bakacak olursak;

Sivas’ta 5 Bin Öğrenciye İnternet Paketli Tablet Desteği

Sivas Belediyesi, yeni tip Covid-19 sürecinde uzaktan eğitime erişim noktasında sıkıntı yaşayan 5 bin öğrenciye 1 yıllık anlaşmalı internet paketi yüklü cihaz hediye edecek. Salgın döneminde eğitimde fırsat eşitsizliğini yok etmek için başlatılan projenin tanıtımı ve ilk cihazların dağıtımı için Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi’nde program düzenlendi. Bu programda konuşan Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediyesi’nin eğitime sağladığı destek ile büyük Türkiye’nin geleceğini şekillendiren güçlü nesillerin oluşmasına öncülük ettiğini belirtti. Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise uzaktan eğitime erişim noktasında fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere internet paketi yüklü tablet dağıtmaya karar verildiğini açıkladı.

Sivas Valisi Ayhan;

    Ben teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum. Eğitim hepimizin görevidir. Gelecek nesilleri ruhen ve bedenen sağlıklı bir şekilde doyurmak için ne yapsak azdır. Dolayısıyla bütün idarecilerimizin belediyemizin bu anlamlı projelerine destek vermesi gerekiyor.

Açıklamasında bulundu.

Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin ise uzaktan eğitime erişim noktasında fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırmak için ihtiyaç sahibi öğrencilere internet paketi içerisinde yüklü olan tablet dağıtmaya karar verdiklerini aktardı. Öğrencilerin bu süreci sıkıntısız geçireceklerini anlatan Bilgin,

    Bugün itibari ile sembolik olarak öğrencilerimize tablet dağıtımına başlıyoruz. Haftaya da inşallah 2 bin öğrencimize 12 aylık taahhüdü yapılmış 30 GB internet paketi yüklü cihazlarını dağıtacağız. Hedefimiz 5 bin tablet dağıtarak merkezde sıkıntıyı ortadan kaldırmak.

diyerek açıklama yaptı. Başvurular için Sivas Belediyesi sayfasından iletişim bilgileri ile iletişime geçerek bilgi alabilirsiniz.

Esenler Belediyesi Tabletsiz Çocuklar Kalmasın Projesi

Esenler Belediyesinin ihtiyaç sahibi öğrenciler için başlattığı kampanya şartları şunlardır;

    İlkokul. ortaokul veya lise öğrencisi olmak.

    Sosyla Yardım Yönetmeliği şartlarına uymak.

    Esenler Kaymakamlığı tarafından onaylanmış Milli Eğitim Müdürlüğü’nün EBA platformuna giremediğini tespit ettiği öğrencilerden olmak.

    Dağıtım öncelik sırası 8. ve 12. sınıf öğrencilerinde olacak.

    Esenler’ de ikametgah ediyor olmak.

    Esenler’ de bir okulda okuyor olmak.

    Birden fazla öğrencinin olduğu tespit edilen ailelere sadece 1 adet verilecek.

    Tabletin fazla olması durumunda bir önceki yılın başarı durumu dikkate alınacak.

Bu şartlar altında Esenler Belediyesi kurumsal web sitesi üzerinden veya 444 00 73 çağrı merkezi aranarak başvuru için kayıt yaptırabilirsiniz.

Kadıköy’de Uzaktan Eğitim Gören Öğrencilere Bilgisayar Desteği

Kadıköylü ihtiyaç sahibi öğrencilere bilgisayar desteği vermek için ”Elini Uzat Uzakta Kalmasınlar” kampanyası başlatıldı. Bu destek kapsamında belediyeye bağışlanan sıfır veya ikinci el bilgisayarlar Belediye tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilen ailelere ulaştırılıyor. 444 55 22 numarasını arayarak veya Belediyeye direkt olarak Ücretsiz laptop ve tablet başvurusu için, Halkla İlişkiler Saha Birimini arayarak, yapabilirsiniz.

BAYKAR Tablet Yardımı Nasıl Alınır?

Baykar Genel Müdürü Haluk Bayraktar, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklama da fırsat eşitliğine katkı sunmak hedefi ile yola çıktıklarını duyurdu. Kampanya kapsamında hediye edilecek bilgisayar ve tabletler Milli Eğitim Bakanlığı ile beraber ihtiyacı olan öğrencilere ulaştırılacak. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam ediyoruz.

Tuzla Askıda Tablet Kampanyası

Uzaktan eğitimden mahrum kalan öğrencilere el uzatıp askıya tablet bırakmak isteyen bağışçılar buradan bilgilerini doldurarak, askıya tablet bırakabilirsiniz. Bırakmak istediğiniz cihaz sayısını ve türünü buradan girerek destek olabilirsiniz. Başvuru formları, Belediye görevlileri tarafından incelenerek uygunluk durumuna göre değerlendirilerek sonrasında görevliler tarafından öğrenciler tespit edilerek kapılarına asılacaktır.

Kayseri’ de 10 Bin Tablet Desteği Yapılıyor!

Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından uzaktan eğitim alacak ihtiyaç sahibi öğrenciler için 10 bin tablet desteği verecektir. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamaya göre il genelinde ihtiyaç sahibi öğrencilere yönelik Valilik ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile beraber çalışma yürütüldüğü görüldü. Konu ile ilgili Melikgazi, Kocasinan, Talas ve Hacılar Belediye başkanları yaptığı görüşmeler sonrasında şu açıklamada bulundu;

    Eğitimde fırsat eşitliğinin bütün çocuklara sağlanması gerektiği inancıyla, çocukların geleceğine katkı sunmak için Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde belediyelerimiz 10 bin adet tablet desteğinde bulunacaktır. Valilik ve İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde tabletler uzaktan eğitim alacak ihtiyaç sahibi yavrularımıza ulaşacaktır.

İfadelerini kullandı. Başvuru için Belediyelere giderebilir veya web sitesinden bilgi alarak başvuru yapabilirsiniz.

Konyaaltı Belediyesi’nden İhtiyaç Sahibi Olan Öğrencilere Tablet Desteği

Antalya’ da Konyaaltı Belediyesi’nin ekim ayı olağan meclis toplantısı, Nazım hikmet Fuar ve Kongre Merkezi’nde, Semih Esen başkanlığında gerçekleştirildi. 11 gündem maddesinin yer aldığı bu toplantıda başkan Esen, Covid-19 sebebi ile uzaktan eğitim gören öğrencilerin önemli bir sorunu haline gelen laptop ve tablet konusu gündeme taşındı. Konyaaltı Belediye Başkanı Esen, yoğun bir şekilde ailelerin ihtiyaçları konusunda belediyeye başvuruda bulunduğunu aktardı. Ekonomik nedenlerden dolayı her evde cihaz olmadığını söyleyen Esen;

    Bize ulaşan talepleri imkanlar doğrultusunda karşılamaya çalıştık. Ancak hem Konyaaltı Kaymakamlığı’mıza hem de belediyemize bu konuda çok sayıda talep gelmeye devam ediyor.

dedi.

Uzaktan Eğitime Tablet Desteği

Döşemealtı Belediyesi tarafından coronavirüs salgını sebebi ile evinde laptop, tablet ve interneti bulunmadığı için uzaktan eğitim sistemi EBA’ya giremeyen öğrencilere ilk etapta 100 kişiye tablet bilgisayar ve ücretsiz olarak internet desteği sağlayacaktır. Belediye Başkanı Turgay Genç, uzaktan eğitime bilgisayarı, tableti ve interneti olmayan öğrencilerin olup olmadığının araştırılıp belirlenmesi talimatını verdi. Tespit edildikten sonra uzaktan eğitim sistemi EBA’ya giremeyen öğrencilere bilgisayar ve internet dağıtılması için Ekim ayı Meclis toplantısına öneri verildi. Başkan Genç, öneri sonrası tüm partilerin oy birliği ile bütçe ve plan komisyonuna havale edildi. Alınacak karardan sonra ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtım yapılmaya başlayacak.

Nilüfer Belediyesi’nden Öğrencilere Destek

Nilüfer Belediyesi uzaktan eğitimden mahrum kalan öğrencilere, eğitimlerine devam etmeleri için tablet dağıtımı sağlıyor. İhtiyacı olan öğrencilere verilen bu destek ile uzaktan eğitim sürecinde öğrenciler evlerinden canlı dersleri takip edebilecekler. Tableti ve bilgisayarı olmayan öğrencilere eğitimlerinden mahrum kalmamaları için destek olmak maksadı ile ”Eğitime Destek Olun! Eksik Olmayın” sloganı ile başlattığı kampanya da dayanışmanın en güzel örneklerinden biri haline geldi. Kampanya çerçevesinde toplanan cihazları ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine giderek, öğrencilere ulaştırmaya başladı. İhtiyaç sahibi ailelere verilen tabletler ve kulaklıklar sayesinde öğrenciler canlı derslerini aksatmadan takip edecekler. Nilüfer Belediye Başkanı, ”Eksik Olmayın” kampanyasına destek olan hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Samsun’dan ”Sınıf Tam Öğretmenim” Tablet Kampanyası

Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından toplumsal dayanışma, birlik ve beraberliğe destek olmak adına başlatılan kampanya ile 19 Mayıs ilçesinde uzaktan eğitimi almayan öğrenci kalmayacak. 19 Mayıs İlçe Milli Eğitim Müdürü Ömer Demirkol yaptığı açıklamada, ”kampanya kapsamında EBA Canlı Ders ve EBA Portalı ile diğer internet tabanlı eğitim uygulamalarını kullanarak eğitime daha çok katılımı sağlamak amacı ile toplanan cihazlar ihtiyaç sahibi olan öğrencilere tespit edilerek en kısa sürede ulaştırılacak, bağışta sıfır ve çalışır durumda olan ikinci el cihazlar kabul edilecek. Tespitler sonrasında teslimler, ilçe milli eğitim müdürlükleri ve okul müdürlükleri tarafından yapılacak. Tablet dağıtım önceliği ilk olarak kırsal bölgelerde TRT EBA TV‘ yi izleyemeyen ve EBA Destek noktalarına ulaşım konusunda sorun yaşayan, evde okul çağında kardeş sayısı fazla olan öğrencilere sınav döneminde olan 8. sınıf ve 12 sınıf öğrencilerinden dağıtıma başlanacak ve sonrasında 5. sınıf ile 9. sınıf öğrencileri sıraya konularak dağıtılacak.

Adana’ da Bilgisayar ve Tablet Toplama Kampanyası

Adana Büyükşehir Belediyesi, pandemi sebebi ile internet ortamında evlerinde eğitime devam eden tablet ve bilgisayarı olmayan ihtiyaç sahibi ailelere destek vermek amacı ile kampanya başlattı. ”Bu Dayanışmada Gelecek Var” mesajı ile başlatılan kampanyayla ilgili açıklama yapan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ”Kullanmadığınız eski tablet ve bilgisayarlar ile destek için yeni satın alınan tablet ve bilgisayarları toplayarak, ihtiyaç sahibi öğrencilerle buluşturuyoruz” dedi. Yardımda bulunmak isteyen kişiler, ve ihtiyaç sahipleri sefkatkoprusu.com adresinden form doldurarak bu yardımlara ulaşabilir. Gerekli belgeler ile beraber Derman ekibine başvuruda bulunan vatandaşların bilgileri elektronik bilgi sistemi üzerinden sorgulanacak ve ihtiyaç sahibi öğrenciler tespit edilerek dağıtımlar yapılacak.

İzmir’ de Tablet Desteği

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan kampanya’ da binlerce öğrenciye ücretsiz veriliyor. Detaylar için ve başvuru için buraya tıklayınız.

Yeşilyurt Belediyesi Tablet Desteği

Yeşilyurt Belediye Başkanlığı başvuruları devam etmektedir. Gerekli bilgi ve başvuruları buradan yapabilirsiniz.

Çaldıran Belediyesi Tablet Dağıtıyor!

Çok sayıda öğrenciye ücretsiz dağıtım yapacağını duyurdu. Bilgi ve başvuru formu için Çaldıran Belediyesi resmi sayfasını takip edebilirsiniz.

Arnavutköy Belediyesi Tablet Desteği Yapıyor

Arnavutköy Belediyesi yaptığı açıklamada çok sayıda öğrenciye ücretsiz tablet dağıtacağını belirtti.

Acun Ilıcalı Bedava Tablet Kampanyası (Haydi Şimdi)

Acun Ilıcalı’nın başlattığı ”Haydi Şimdi” kampanyası ile bedava laptop ve tablet kampanyaları ile imkanı olmayan öğrencilerin tablet sahibi olmaları amaçlanmaktadır. Uzaktan eğitim sürecinde bedava tablet, bilgisayar ve laptop kampanyasının başvuru sürecinin bilgilerini sizler ile paylaştık. Acun Ilıcalı’ nın başlattığı ”Haydi Şimdi” desteğine TV8 ekranlarından yapılan yayına katılarak gerçekleştirildi. SMS yolu ile katılmak isteyenlerin ”EĞİTİM” yazıp 2868‘ e mesaj göndererek kampanyaya destek olabilirsiniz.

Yurt genelinde uzaktan eğitim seferberliği devam etmektedir. Ücretsiz tablet yardımı yapan; BAYKAR’ dan Esenler Belediyesine, Kayseri Büyükşehir Belediyesine, Milli Savunma Bakanlığı ve Milli Eğitim Bakanlığının yardımlarından yararlanabilirsiniz. 
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/