Geleceği Tasarlayacak Olan Yaratıcı Zihinleri Şimdiden Harekete Geçirecek 10 Alıntı

Arçelik

Arçelik

GO Beyond Yourself

Gelecek, bugünden yarını düşünen ve planlayanlar sayesinde şekilleniyor. İnovatif zihinlerin zamanın ötesindeki fikirleriyle yaşantımızda büyük değişimler meydana geliyor. Hayatımızı daha kolay yaşıyoruz, istediklerimize daha hızlı erişebiliyoruz. Tüm bunlar zamanında harekete geçen yaratıcı zihinler sayesinde oluyor. Onların adımları, bugünkü yaşantımıza hız katıyor. Yarını şekillendiren zihinler için doping kaynağı olan alıntılarla siz de harekete geçecek gücü kendinizde bulabilirsiniz!

1) Geleceği tahmin etmenin en iyi yolu, onu yaratmaktır. -Alan Kay


2) Şimdi kanıtlanmış olan bir zamanlar sadece hayal ediliyordu. – William Blake

Bugün kullandığımız neredeyse her şey bir zamanlar birilerinin hayallerini süsleyen imkansız şeylerdi. Bir gün birisi çıktı ve bu hayalleri gerçekleştirmek için harekete geçti. Onun sayesinde bugün hayallerimiz daha da ilerledi.

3) Dünyadaki tüm ordulardan daha güçlü tek bir şey vardır; zamanı gelmiş bir fikir. -Victor Hugo


4) Bilinmeyen geleceğin meydan okuması, başarılı geçmişin hikayelerinden çok daha heyecan vericidir. -Simon Sinek

Yaratıcı zihinler, geçmişe bağlı kalmadan her zaman ilerlenmesi gerektiğini bilirler. Bilinmezlik onları korkutmaz, aksine heyecan verir. Sorular, zihinlerine enerji verir ve cevap bulmak için durmadan çalışırlar.


5) Değişimin sırrı; tüm enerjinizi eskiyle savaşmaya değil, yeniyi inşa etmeye odaklamaktır. -Socrates


6) Bir şey; yapılana kadar, her zaman imkansız olarak görünür. -Nelson Mandela

Birçok kişi, inovatif zihinlerin fikirlerine inanmazlar, ta ki gerçekleşene kadar. İleriyi düşünemeyenler tarafından imkansız olarak nitelendirilen birçok hayal ürünü, büyük çabalar sonunda gerçeğe döndü ve bugün hayatımızın vazgeçilmez bir parçası oldu.

7) Başarmak için inovatif olmak zorundasın. -Ted Turner


8) Değişim rüzgarları estiğinde, bazı insanlar duvar örer, diğerleri ise yel değirmeni inşa eder. -Çin Atasözü

Değişim bazı insanları korkutur. Düzenlerinin yıkılacağını düşünen kişiler korku içinde bu değişimi engellemek için akıntıya karşı koymaya çalışırlar. Fakat değişimden korkmayanlar, onu avantajları haline getirerek ondan yararlanmanın bir yolunu bulurlar.

9) Refahın yüksek olduğu zamanlarda inovatif olmak önemlidir. Onun dışındaki zamanlarda ise kaçınılmazdır. -Andy Hargreaves


10) Keşfetmek, herkesin gördüklerini görmekten ve hiç kimsenin düşünmediğini düşünmekten ibarettir. -Albert von Szent-Gyorgy

Yeni bir şeyler bulmak her zaman kolay olmayabilir. Düşündüklerinizi pratiğe dönüştürürken sorunlar yaşayabilir, baştan başlamak zorunda kalabilirsiniz. Her ne olursa olsun fikirlerinizden vazgeçmemeli, hayalini kurduğunuz o ana ulaşmak için çalışmalısınız.

Gereken ilhamı aldıysan harekete geçip geleceği şekillendirmek adına seni Arçelik’in Creativestorming⇗ etkinliğine davet ediyoruz.

2 gün sürecek olan bu harika fikir kampı hakkında detaylı bilgiye ve başvuru sayfasına buradan⇗ ulaşabilirsiniz.

Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/