Diş teli fiyatları

Dişlerinde gelişimsel bozukluk, çarpık diş sorun yaşayanlar ve diş teli fiyatları 2021 yılı ile ilgili araştırma yapanlar için Özel hastanelerin ve Devlet hastanelerinin Diş Teli Fiyatları 18 Yaş Altı ne kadar oldu, şeffaf 18 yaş altı lingual, görünmez, sadece üst yada alt, çene deli fiyatlarını araştırdık. Diş teli tedavisi görmek isteyenler tarafından araştırılan; Fastbraces diş teli fiyatları ne kadar oldu, metal şeffaf, şeffat plaka ve lingual braketler hakkında ve tüm diş teli fiyatlarını içeriğimiz de bulabilir ve 18 yaş altı devlet hastanesinde ücretli mi Trabzon’da Gümüşhane, İstanbul’da sadece üst diş teli fiyatları 2021 tüm soruların yanıtlarını öğrenebilirsiniz.

Diş Teli Tedavisini Kimler Yaptırabilir?

Diş teli tedavisi dişlerin üzerine braket adı verilen şeffaf, damon, metal, lingual, porselen, seramik materyallerin yapıştırılmasıyla dişlerdeki bozuklukların ve çapraşıklıkların 12- 18 ay aralığında düzeltildiği bir tedavidir.

Gelişimsel bozukluk, eksik diş, yamuk ve çapraşık diş gibi nedenlerle dişlerdeki görüntünün düzeltilmesi amacıyla tedavi görmek isteyen birçok kişi özel hastanelerde diş teli fiyatlarını merak ediyor. Ortodontik tedavi yöntemi dişlerdeki her türlü bozukluğun giderilmesi amacıyla diş tellerini her yaştan hasta yaptırabilir. Dişlerinde kapama sorunu olan, iskeletsel bir bozukluk olan ve çene yapısında ileri geri duruş bozukluğu olan her yaştaki hastaya diş teli tedavisi uygulanabilir Diş hekimliğinin özel bir dalı olarak ortodonti diş hekimliği hizmeti veren birçok özel hastanenin diş teli fiyatları hastanelerde farklılık göstermektedir.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Belirlenir?

Diş teli fiyatını belirleme noktasında bir çok etken bulunur. Her hastanın hikayesi farklı olduğundan diş, çene ve kemik yapılarına uygun olarak uygulanacak tedavi yöntemi değişeceğinden kişiye göre tedavi de gerekecek aparatlar diş teli fiyatlarını etkileyecektir. Kişiye özel olarak uygulanan diş teli tedavisi klinik muayenesini ve uygulanacak tedavide kullanılacak malzemelere kadar birçok etmen fiyatlara yansıyacak ve fiyatların belirlenmesinde önemli bir rol oluşturulacaktır. Kişiye özel olarak kişinin durumuna en uygun tedavi planlaması yapılmalı ve uzun süren tedavi boyunca kullanılacak yöntemlere göre fiyatlar belirlenecektir.

Ortodontik Tedavi Fiyatları

Diş ve çene anomalilerinin eksik, ayrık, yamuk, çarpık dişlerin düzeltilmesine ortodonti tedavisi denmektedir. Ortodontik tedavi her yaştan hastaya kolaylıkla uygulanabilir. Her yaşta hasta grubuna bu tedavi uygulanabilme kolaylığı sunulmaktadır. Erken yaşlardaki hastalarda özellikle 10/12 yaşlarda tedavinin başlatılması gelişimsel bozukluğun önüne geçilmesi için bir ön tedavi niteliğinde olup gülüş estetiği, pembe estetik gibi özel estetik tedavileri de özel hastanelerin ortodontistler tarafından yapılabilir.

Tel tedavisi uzun süren ve sabır isteyen bir süreç olduğu için erken yaşlardaki hastalarda daha erken sonuç alınabildiği gibi yetişkin hastalarda bu süreç biraz daha uzun olabilmektedir. Tek çene ortodontik tedavilerde dişlerdeki çarpıklık durumuna göre ortalama 6-8 ay, çift çene tedavilerde ortalama 12-18 ay kişinin durumuna göre bu süre 2 yıldan uzun sürebilmektedir. Tedavi süresi kullanılan malzeme ve malzemenin kalitesi diş durumu gibi bir çok etmen fiyatları etkilemektedir.

Dişlerde ve yüzde bulunan her türlü düzensizliğin giderilmesi amacıyla ortodontik diş hekimliğine başvuruda bulunan hastalar özel hastanelerde diş teli fiyatları düncellenmektedir.

Diş teli fiyatları 9.500-18.000 TL arasında değişir.

2021 Yılında Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Diş teli fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından her yıl güncellenmektedir. Özel hastaneler ve devlet hastanelerinde bu fiyatlar değişiklik göstermektedir. Rekabetin yüksek olduğu ortodonti diş hekimliğinde fiyatlar hastanelerden kişiye özel olarak belirlendiği için elektronik ortamlarda fiyatların açıkça yazılması etik değildir. Bundan dolayı özel hastanelerde en güncel diş teli fiyatlarını öğrenmek için ortodonti diş hekimliklerinde klinik muayenesi olarak bir fiyat alabilirsiniz.

Metal diş teli tedavisi erken yaştaki hastalara 12-18 yaş grubundakilere uygulanır.

Türk Diş Hekimleri Birliği Diş Teli Fiyatları Listesi

TDB tarafından belirlenen % 8 Kdv Dahil diş teli fiyatları;

    Açık Kapanışlı Ortodontik Tedavi – 3.485,00 TL

    Ağız Dışı Aparey Tatbiki (Headgear – Chincap) – 690,00 TL

    Aparey Tamiri – 235,00 TL

    Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene) – 305,00 TL

    Çift Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Frankel Aygıtları-Aktivatör-Bionatör) – 1.315,00 TL

    Dudak Yastıkçığı (Lip Bunger) – 775,00 TL

    Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri) – 290,00 TL

    Jasper – Jumper – Herbest Aygıtı – 1.685,00 TL

    Kayıp Apareyin Yeniden Yapımı (Tek Çene) – 630,00 TL

    Kısa Süreli Ortodontik Tedavi – 1.078,70- 1.165,00 TL

    Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi – 3.830,00 TL

    Önleyici Ortodontik Tedavi (Tongue Thrust) – 1.285,00 TL

    Pekiştirme Aygıtı (Havley Pi) – 710,00 TL

    Pekiştirme Tedavisi – 725,00 TL

    Reverse Headgear – 1.500,00 TL

    Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Ratainer) – 910,00 TL

    Tek Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Vida Hariç) – 725,00 TL

    Vida Uygulaması (Tek Vida) – 215,00 TL

    Wilson Arkı Uygulaması – 1.520,00 TL Fiyatlar illere göre değişir.

Bu içerikte Türk Dişhekimleri Birliği fiyat tarifesi esas alınmıştır.

Sadece Üst Diş Teli Fiyatları 2021

TDB fiyat listesine göre;

    Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene) 282,41 TL- 305,00 TL (1. Bölge illeri için)

    Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene) 250,00 TL- 270,00 TL (2. Bölge illeri için) dir.

Devlet Hastanesinde Diş Teli Fiyatları

Devlet hastanelerinde alt üst çene komple yapılacak diş teli tedavisi fiyatları 2000 TL-2500 TL arasında değişmekte bu rakam özel hastanelerde 2 katına kadar 4.500 TL ila 5.500 TL’ ye kadar çıkabilmektedir.

Diş Teli Fiyatları 18 Yaş Altı Ne Kadar?

18 yaş altındaki hastalara SGK tarafından ücretin bir kısmı karşılanacak olup bunun şartlarını 18 yaş altı diş teli fiyatları başlığını inceleyerek öğrenebilirsiniz. Devlet hastanesinde üst dişler için tedavinin ücreti 750 ila bin lira arasında değişmekte bu rakam özel hastanelerde 2 bin lira 2 bin 500 liraya çıkabilecektir.

Diş teli takan devlet hastanelerini inceleyerek bilgi alabilirsiniz.

Devlet İmplantı karşılıyor mu merak ettiyseniz tıklayınız.

Diş Teli Fiyatları Nasıl Hesaplanır?

Türk Diş hekimleri Birliği tarafından güncellenen fiyatlar en az 2.500,00 TL azami 6.000,00 TL arasında değişkenlik gösterecektir. Tek çeneye uygulanacak tedavi için fiyatları ile çift çene ye uygulanacak olan tedavi fiyatları farklılık gösterecektir. Tek çene diş teli tedavisinde 2.500,00 TL ila 3.000,00 TL ‘ yi gözden çıkarmanız gerekecektir. Tedavi süresine ve dişlerin yapısal bozukluğuna göre uygulanacak olan tel tedavisine bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterecektir. Bu fiyatların belirlenmesinde özellikle kullanılan malzemenin özelliği kalitesi önemli rol oynamaktadır. Özel hastanelerde Amerikan malı malzemeler kullanılırsa bu fiyatta önemli ölçüde farklılık göstermesine sebebiyet verecektir.

Özel hastanelerin diş teli fiyatları

şeffaf, lingual, metal, porselen diş teli fiyatları

Tel tedavisinde kullanılan malzemeler metal diş telleri, şeffaf ve porselen diş telleri, lingual braketler ve şeffaf plaklar diş teli çeşitleri olarak karşımıza çıkmaktadır. Özel hastanelerin diş teli fiyatlarını öğrenmek için tedavi olduğunuz diş hekiminizden ve Ortodontistinize başvurarak fiyatları öğrenebilirsiniz.

Tel tedavisinde kullanılan şeffaf diş teli fiyatlarıyla metal diş teli fiyatları arasında bin liraya yakın fiyat fark bulunmaktadır. Bunun yanında tel fiyatlarını etkileyen diğer durumlar ise şöyle sıralanabilir,

    Tekli ya da çift çeneye hangisine uygulanacaksa diş teli yapısı,

    Dişlerin durumunu gösteren çarpıklık oranının ne kadar olduğ,u

    Dişlerin ayrıklık durumu ve arasındaki aralığın miktarı,

    Diş etlerinin fazla görünmesi nedeniyle ekstradan uygulanacak olan pembe estetik,

    Çene yapısının durumu önde ya da geri de olması,

    Damak çene darlığının ne durumda olduğu,

    Çenede belirgin olarak göze çarpan yapısal bozukluğun durumu gibi faktörler diş teli fiyatlarını etkilemektedir.

Diş Hekimlerinin Uygulayacakları Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi

Diş teli fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliğinin TDB yıllık açıklanan asgari ücret tarifesi baz alınarak hesaplanır. Diş Hekimlerinin Uygulayacakları Ağız Diş Sağlığı Muayene ve Tedavi Ücret Tarifesi 1. grup iller ve 2. grup iller de ayrı olarak belirlenmiştir.

Türk Diş Hekimleri Birliğinin Sabit ücret tarifesinde yer alan 1. grup iller;

Adana, Afyonkarahisar, Aksaray, Amasya, Antalya, Ardahan, Artvin, Aydın, Balıkesir, Batman, Bayburt, Bilecik, Bingöl, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Edirne, Elazığ, Erzincan, Hatay, Ağrı, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kahramanmaraş, Karabük, Karaman, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırıkkale, Kırklareli, Kırşehir, Kilis, Ankara, Kocaeli, Konya, Kütahya, Bartın, Manisa, Mersin, Muğla, Nevşehir, Niğde, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ, Trabzon, Tunceli, Uşak, Yalova, Zonguldak diş hekimliği tüm tedavi fiyatları için siteden bilgi alabilirsiniz.

2 Grup illerin; Adıyaman, Bitlis, Çorum, Hakkari, Malatya, Mardin, Muş, Sivas, Şırnak, Tokat, Van, Yozgat diş hekimliği tedavilerinin fiyat tarifesi için tıklayın!

Porselen Diş Teli Fiyatları

Porselen braketler dişin üzerine yapıştırılan ve diş renginde ürünlerdir. Porselen braket kullanılması dişinizin üstünden tel geçmeyeceği anlamına gelmez. Sadece dişinize yapışan kısım porselendir. Bu kapsamda bu ürünler normal metal ürünlerle arasında bir fiyat farkı olsa da, uygulanacak tedavinin süresine göre hesaplama yapmak gerekir. Örneği 3 seans gelip sadece alt dişlerine porselen diş teli taktırmak isteyen bir hasta ile 20 seans gelip tüm dişlerine düzeltme uygulayacak bir hastanın fiyatları aynı olmayacaktır. Porselen Diş Teli fiyatları 3.500,00 TL ile 7.000,00 TL arasında değişiklik göstermektedir.

(Bu fiyatlarda Türk Diş Hekimleri Birliği’nin belirlediği fiyatları baz alınmıştır. Fiyat aralığı tahminidir. Net fiyatlar muayene sonrası belli olacaktır.)

Şeffaf Diş Teli Fiyatları 2021 Ne Kadar?

Şeffaf diye adlandırılan diş teli aslında bir plakadan ibarettir. Şeffaf diş teli diye bir şey yoktur. Bu plaka istenildiği zaman dişe takılır ve çıkartılır. Bu kapsamda dişin sabit durmasına katkı sağlasa da, metal gibi iş görmez. Hastalar kötü görünmesin diye bu plakayı kullanmak istese de, tedavide asıl olanın metal diş teli olduğundan bahsedilmektedir. Şeffaf görünmez ve görünüm itibariyle sık tercih edilen bu aparatın fiyatları tek çeneye uygulandığında 3 bin ila 5 bin lira, çift çeneye plak uygulandığında ise 5 bin ila 8 bin lira aralıklarında değişir. Şeffaf diş teli fiyatları belirlenirken önemli olan kriter ise hastanın diş yapısında ki bozukluk ve bozukluğun derecesi olacaktır.

özel hastanelerin diş teli fiyatları

Şeffaf diş teli diye adlandırılan plaka görseli.

Lingual Görünmez Diş Teli Fiyatları

Türk Diş Hekimleri Birliği tarafından görünmez diş teli fiyatları da belirlenmiştir.

Lingual olarak dışarıdan bakınca görülmeyen, arka taraftan dişin arka yüzeyine uygulanan görünmez diş teli fiyatlar, güncel fiyatlarına göre tek çeneye uygulandığında 5 bin- 8 bin lira, alt üst çeneye uygulandığında 8 bin lira ila 15 bin lira aralığındadır.

    1. Sınıf Anomalilerinin Tedavisi 2.210 TL

    Lingual Teknikle Angle 2. Sınıf Anomalide 2.875,00 TL

    Lingual Teknikle Angle 3. Sınıf Anomalide 3.830,00 TL olarak belirlenmiştir.

Lingual braket fiyatları otonorm tedavi’ de Lingual braket fiyatı 25.000 ,00TL’dir.

Fastbraces HIZLI Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

Vaka tedavisine bağlı olarak 3 ila 12 ay arasında tamamlanan oldukça hızlı yanıt veren bu tedavide, erişkinlerle çocukların dişlerinin düzeltilmesinde alternatif olarak uygulanan tedavi olan Fastbraces tedavisinin fiyatlarını öğrenebileceğiniz klinikler;

    Fıratkoç ortodonti

    Denteffect

    Onur Ünel

    Zeynep karakoç

Fastbraces diş tellerini fiyatları normal tellerden yüzde 30-40 daha fazladır. Fiyatlar için net bilgi bulunmamakla birlikte 5.000,00 TL ile 10.000,00 TL aralığında meblağ gözden çıkarılması gerekmektedir. Tedaviye uygun olup olmadığınız ve net fiyat bilgisini muayene olduğunuz klinikten öğrenebilirsiniz.

18 Yaş Altı Devlet Hastanesinde Diş Teli Fiyatları 2021 Ücretli mi?

Diş teli tedavisi görmek isteyenlerin en çok ilgilendiği nokta tedavilerin fiyatlarının ne kadar olduğudur. Tedavilerin özel hastanelerde pahalı olması ağız ve diş hastalıklarından muzdarip hastalar fiyat arayışına girmektedir. Geçtiğimiz yıllarda tel tedavileri SGK tarafından karşılanıyordu hastalardan sadece kullanılan malzemenin ücreti tahsil ediliyordu. Devlet hastanelerinde yaşanan yoğunluk ve rekabetin fazla olması gibi nedenlerle Diş teli fiyatları 18 yaş altı için ücretsiz olarak uygulanmaktadır. 18 Yaş altındaki hastaların tel tedavilerinde malzeme ücreti (yaklaşık 1500 TL) alınmaktadır. Sgk tarafından diş teli tedavisinin ücretsiz olarak karşılanması için;

    Hastanın yaşının 18 yaş altında olması,

    18 yaş altındaki çocuğun babası ya da annesinden sigortalı olması,

    Devlet hastanesinde tedavi görülmesi gerekmektedir.

18 yaş altı bile olsa hastalar özel hastanelerde diş teli tedavisi görecekse kişi sigortalı olsa dahi tel tedavisinin ücreti kişi tarafından karşılanmaktır.

Özel Kliniklerin Diş Teli Tedavi Ücretleri

Özel Hastane Ücretleri ve Güncel Tutarlar için aşağıda verdiğimiz linkleri tıklayınız.

    Medical Park hastanesinin 444 44 84 Çağrı merkezinden randevu alabilir muayene olduktan sonra fiyatları buradan öğrenebilirsiniz.

    Medicadent online randevu alabilir ortodonti kliniğinde muayene olduktan sonra fiyatları öğrenebilirsiniz. 18 yaş altı hastalar için

    Özel Erdem AZİM Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi diş teli fiyatları için tıklayınız.

    Çapa Ortodonti,yine Çapa çocuk ortodontti için tıklayınız.

    Diş teli tedavisi uygulayan diğer kliniklerin adreslerini buradan erişebilirsiniz.

İstanbul Ankara İzmir 24 Saat Açık Dişçiler Randevu

Devlet astanelerinde yoğunluk sebebiyle alınan randevu tarihi bir ya da 2 yıl sonrasına alındığından, acil diş tedavileri ve diş teli tedavisi için beklemek istemeyen hastalar aşağıdaki 24 saat açık dişçilerden randevu alarak tedavi olabilirler.

    İstanbul da 24 saat açık dişçileri inceleyebilirsiniz.

    İzmirde 24 saat açık dişleri de inceleyebilirsiniz.

    Ankara’ da 24 saat açık dişleri

    Trabzon, Gümüşhane Diş teli tedavisi uygulanan kliniklerin adresleri burada.

Diş Teli Fiyatları 2021 (Türk Tabipler Birliği Listesi)

Diş Teli Tedavisinin Türü KDV Hariç Fiyat KDV Dahil Fiyat %8

Açık Kapanışın Ortodontik Tedavisi 4.194,44 TL 4.530,00 TL

Ağız Dışı Aparey Tatbiki (Headgear – Chincap) 828,70 TL 895,00 TL

Ağız İçi Distalizasyon Apareyi (Pendex vb.) 1.828,70 TL 1.975,00 TL

Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 2.449,07 TL 2.645,00 TL

Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 3.148,15 TL 3.400,00 TL

Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 4.189,81 TL 4.525,00 TL

Antero Posterior Sefalometrik Film Analizi (Frontal Film Analizi) 166,67 TL 180,00 TL

Aparey Tamiri 282,41 TL 305,00 TL

Ara Dönem Model Yapımı 115,74 TL 125,00 TL

Ara Dönem Sefalometrik Film Analizi 143,52 TL 155,00 TL

Bant Tatbiki (Tek Diş) 296,30 TL 320,00 TL

Bant veya Braket Çıkarılması (Tek Diş) 97,22 TL 105,00 TL

Braket Tatbiki (Tek Diş) 282,41 TL 305,00 TL

Büküm İçeren Tel Tatbiki (Tek Çene) 365,74 TL 395,00 TL

Çift Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Frankel Aygıtları – Aktivatör – Bionatör) 1.583,33 TL 1.710,00 TL

Dudak Yastıkçığı (Lip Bumper) 930,56 TL 1.005,00 TL

Düşen Bant Tatbiki (Tek Diş) 212,96 TL 230,00 TL

Düşen Braket Tatbiki (Tek Diş) 263,89 TL 285,00 TL

Düz Ark Teli Tatbiki (Tek Çene NİTİ Telleri) 347,22 TL 375,00 TL

Gömülü Dişin Diş Dizisinde Yerine Yerleştirilmesi (Tek Diş) 1.921,30 TL 2.075,00 TL

Hızlı Maksiller Genişletme Apareyi 1.236,11 TL 1.335,00 TL

İnterproksimal Aşındırma (Tek Diş) 97,22 TL 105,00 TL

Kayıp Apareyin Yeniden Yapımı (Tek Çene) 759,26 TL 820,00 TL

Kemik Yaşı Tayini 97,22 TL 105,00 TL

Kısa Süreli Ortodontik Tedavi 1.402,78 TL 1.515,00 TL

Lateral Sefalometrik Film Analizi 166,67 TL 180,00 TL

Lingual Ark 597,22 TL 645,00 TL

Lingual Ataçman Tatbiki 282,41 TL 305,00 TL

Lingual Braket Tatbiki (Tek Diş) 287,04 TL 310,00 TL

Lingual Teknikle Angle Sınıf I Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 2.662,04 TL 2.875,00 TL

Lingual Teknikle Angle Sınıf II Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 3.462,96 TL 3.740,00 TL

Lingual Teknikle Angle Sınıf III Anomalilerinin Ortodontik Tedavisi 4.611,11 TL 4.980,00 TL

Mini Vida Uygulaması 462,96 TL 500,00 TL

Model Cerrahisi 620,37 TL 670,00 TL

Model Set-Up 685,19 TL 740,00 TL

Nance Apareyi 1.041,67 TL 1.125,00 TL

Oklüzal Cerrahi Splint (Tek Çene) 1.148,15 TL 1.240,00 TL

Ortodontik Ameliyat Arkı (Tek Çene) 2.000,00 TL 2.160,00 TL

Ortodontik Fotoğraf 92,59 TL 100,00 TL

Ortodontik Fotoğraf Tetkiki 74,07 TL 80,00 TL

Ortodontik Model Analizi 92,59 TL 100,00 TL

Ortodontik Model Yapımı 115,74 TL 125,00 TL

Ortodontik Modellerin Face – Bow ile Artikülatöre Taşınması 828,70 TL 895,00 TL

Ortognatik Cerrahi Ortodontik Tedavisi 4.398,15 TL 4.750,00 TL

Önleyici Ortodontik Tedavi 1.546,30 TL 1.670,00 TL

Pekiştirme Aygıtı (Hawley Aygıtı vb.) 856,48 TL 925,00 TL

Pekiştirme Tedavisi 875,00 TL 945,00 TL

Positioner Yapımı 1.722,22 TL 1.860,00 TL

Postoperatif Dudak Damak Yarığı (Ortodontik Tedavi) 2.375,00 TL 2.565,00 TL

Preoperatif Dudak Damak Yarığı (Ortodontik Tedavi) 2.587,96 TL 2.795,00 TL

Reserve Curve’li Niti Ark Tatbiki 476,85 TL 515,00 TL

Reverse Headgear 1.805,56 TL 1.950,00 TL

Sabit Fonksiyonel Aygıt Uygulaması (Jasper – Jumper – Herbest Aygıtı) 2.027,78 TL 2.190,00 TL

Sabit Kapanış Yükseltici Tatbiki (Kısa Süreli) 185,19 TL 200,00 TL

Sabit Pekiştirme Aygıtı (Lingual Retainer) 1.097,22 TL 1.185,00 TL

Sefalometrik Cerrahi Planı 259,26 TL 280,00 TL

Segmental Ark veya Tork Arkı Tatbiki 365,74 TL 395,00 TL

Sürme Rehberliği 1.541,67 TL 1.665,00 TL

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Ağır) (Plak Ücreti Hariç) 10.000,00 TL 10.800,00 TL

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Hafif) (Plak Ücreti Hariç) 4.000,00 TL 4.320,00 TL

Şeffaf Plaklar ile Ortodontik Tedavi (Orta) (Plak Ücreti Hariç) 7.000,00 TL 7.560,00 TL

T.M.E. Splint Yapımı 1.018,52 TL 1.100,00 TL

Tek Çeneyi İlgilendiren Aparey Yapımı (Vida Hariç) 875,00 TL 945,00 TL

Vida Uygulaması (Tek Vida) 259,26 TL 280,00 TL
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/