Kefilsiz, Şartsız Kredi Veren Bankalar

Müşterilerin kredi taleplerinde gelir belgesi yani diğer adıyla maaş bordrosu, vergi levhası ve herhangi başka belge şartı aramayan bankalar da bulunmakta. Bu durumda kredi vermek için bankaların müşterilerde arayacağı tek şart krediye uygunluk değerlendirmesi adı verilen koşullara uyması olacaktır.

Kefilsiz, Şartsız Kredi Veren Bankaların Aradığı Şartlar

Kredi notu raporu, risk analizi gelişmesi ve müşterilere ait verilerinin kapsamının gelişmesiyle kefilsiz, şartsız kredi veren bankalar, müşterilerine bu yolla da hizmet vermeye başladı. Kredi notu raporu ve başvuru yapan müşterinin finansal durumu bankalar için öncelikli özellik olmaya devem etmekte. Bankalar gelir belgesi aramadıkları durumlarda, e- devlet uygulamasını kullanarak, tam olarak yasal olmasa da başvuru yapan müşterinin sigorta hizmet dökümü ya da verdi levhası gibi bilgilerine ulaşarak, müşteriden belge talep etmese de resmi gelir durumunu inceleme yolunu kullanırlar. Sigortalı olarak çalışma değerlendirmesi farklı bankalarda farklı ölçülere göre değerlendirilir. 

Genel yaklaşım kredi başvurusunda bulunmuş olan müşterinin, son çalıştığı işyerinde en az 3 ay, toplam olarak da 1 yıl sigortalı olarak çalışmış olması şartı yönündedir. Kredi başvurusu yapan müşterinin çalışmakta olduğu kurum, kredi notu ve gelirine göre değişmekte olan bu durum, kredi talebi yapan müşteri devlet kurumu çalışanı olduğunda geçerli değildir. Yani devlet memurlarında süre şartı aranmamaktadır. 
Gelir belgesiz, kefilsiz ve şartsız kredi almak için, başvuru yapan müşterinin, gelirini ispat etmesi, kredi notunun yüksek seviyede olması ya da kendi üstüne kayıtlı taşınmaz malının bulunması da yeterlidir ayrıca araç ipotekli kredi de alternatif yöntem olarak kredi çekmek için kullanılabilir. Kredi notu yüksek olmayan kişiler olumsuz sonuç alması halinde kredi notuna bakmayan bankalar tarafından verilen kredilere başvurabilirler.
 

Kefilsiz ve Şartsız Kredi Başvurusu Yapabileceğiniz Bankalar

 

1.CepteTeb: Kefil ve gelir vergisi aramayan banka 30000 TL’ye kadar kredi vermekte. 2.Enpara.com: İnternet üzerinden hizmet veren banka 30000 TL’ye kadar şartsız ve kefilsiz kredi vermekte.
3.ING Bank: Gerekli gördüğü durumlarda belge isteyebilen banka 50000 TL kadar kredi kullanma fırsatı vermekte.
4.Odeabank: Gerekli gördüğü durumlar dışında belge ve kefil istemeyen banka 35000 TL’ye kadar kredi vermekte.
5.Denizbank: Belge ve kefil istemeyen banka 55000 TL’ye kadar kredi vermekte. 6.Akbank: Şartsız ve kefilsiz 20000 TL’ye kadar kredi vermektedir.
Kaynak: https://www.faizsizkredi.org
Kategoriler: Ekonomi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version