READY PLAYER ONE // FİLM İNCELEMESİ 

Dizi/Film Platformu

Dizi/Film Platformu

İnsan her zaman mutlu değildir ve bu dünyada sık sık kısa bir mutluluk periyodu verilir; Öyleyse neden uzun süre dayanamayacak olan bu rüyadan kaçmaya çalışıyorsun? / Frederic Chopin

konusu: Yıl 2045, dünya kaos ve yok olmanın eşiğinde. İnsanlar kurtuluşu, eksantrik ve muhteşem James Halliday’in yarattığı, büyüyen sanal gerçeklik evreni OASIS’te bulurlar. Halliday öldüğünde büyük servetini OASIS’te sakladığı dijital paskalya yumurtasını bulan insana devredeceği için, tüm dünya rekabet dolu bir yarışmaya girer. Hiç şans verilmeyen genç kahraman Wade Watts de bu yarışmaya katılmaya karar verir ve kendini gizemin, tehlikenin, keşfin fantastik evreninde, zorlu bir hazine avında bulur.

Bir yandan teknolojinin ne kadar muazzam olduğunu hem de ne kadar korkunç olduğunu gözler önüne seren bir film. Düşünün ki bir yer var , oraya girince istediğiniz olabiliyorsunuz. İster kendiniz olun , ister başkası olun , ister 6 kolunuz olsun ya da metalden gözünüz sadece isteğinize kalmış. Ama bu yer sahte ve aynı kumarhane gibi. Bağlandıkça bağlanıyorsun bu yere gerçek olmadığını bildiğin halde içine çekiyor seni ve eğer bu yerde olması gerekenden uzun kalırsan veya hayatını buna yatırırsan kafayı bile yiyebiliyorsun.  Gerçekten bunlar çok saçma ve olmaz gibi geliyor değil mi? Ama üzülerek söylüyorum ki ,tıpatıp böyle olmasa bile, bunlar yakın gelecekte olabilirliği olan şeyler.  

Filmin aksiyon sahneleri gerçekten çok kaliteliydi. Filmin çoğu bilgisayarda yapılmış , konusu dolayısıyla. Bence filmin animasyon kısımlarını yapanları asıl tebrik etmek gerek , gerçekten çok iyi bir iş çıkarmışlar. Filmin sesleri , görüntüsü , konusu tam yerine oturmuştu sonuçta bu bir Steven Spielberg filmi kötü olma ihtimali yok. Özellikle Stephan King’in  bir kitabında uyarlanan filminden sahnelerin olduğu kısım  benim çok hoşuma gitti. Gerçekten çok çeşitlilik vardı. Bu film bir oyunda geçiyor ama Harley Quininden tutun Ninja Kaplumbağalara kadar herkes var içinde. En az 200 oyun/film karakteri var filmde. İnanılmaz bir şey değil mi sizce de ?

Bilgisayarda ya da sinemada bu filmi nasıl olursa olsun izlemenizi şiddetle öneriyorum. 
Filmlerle kalın //

Kategoriler: Kültür, Sanat

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version