Kitap Severlerin İlgisini Çekecek 9 İnternet Girişimi

 

 

 

 

Kitap bilgiyi depolamak için binlerce yıldır kullanılan en eski mobil uygulamalardan bir tanesi. Şarjı bitmez, çabuk yıpranmaz ve toplumların biriken kültür mirasını saklamak için ideal bir yöntemdir. İnternetin yaygınlaşması ve gelişen iletişim teknolojileriyle birlikte kitap okuma, paylaşma deneyimleri de şekil değiştirmeye başladı.

Kitap seven herkesin dikkatini çekecek 9 İnternet girişimi 

 

1. 1000kitap.com 

 

1000kitap, kitap okuyan herkes için tasarlanmış bir sosyal medya platformu. Okuduğunuz kitaplar hakkında inceleme bırakabileceğiniz gibi kitapta geçen güzel sözleri de alıntı bölümüne ekleyebilirsiniz.

2. Fiberbooks.com – Büyük Fikirler Küçük Porsiyonlarda

 

Fiberbooks, yazarın kitapta bahsettiği fikri, daha konsantre bir şekilde okuyucuya sunuyor. Büyük Fikirler, Küçük Porsiyonlarda mottosuyla yola çıkan girişimin amacı, yazarların değerli fikirlerini daha hızlı dolaşıma sokabilmek. Ücretli ve ücretsiz seçenekleri olan uygulama, edebiyatın dışında kalan kitapların kapsamlı özet/incelemelerini sunuyor.

3. Horouz – Kitap Takas Uygulaması

 

Horouz bir mobil uygulama olarak çalışıyor. Takas etmek istediğiniz kitapları uygulamada paylaşıyorsunuz ve çevrenizdeki diğer kitap severler arasında kitap takası yapabiliyorsunuz.

4. Kipu – Kitap Paylaşım Uygulaması

 

 

Kipu’da, Horouz’a benzer bir şekilde çalışıyor. Online ve offline olarak kitap takası yapmaya olanak sağlayan uygulama, gönderim operasyonlarını da küçük bir ücret karşılığında üstleniyor.
 

 

Bir Yudum Kitap, seçkin kitaplardan bir sayfayı her sabah kullanıcıların e-posta adresine ücretsiz olarak gönderiyor.
1

 

Tüm dünyada yükselişe geçen sesli kitap şirketlerinin yerli versiyonu olan girişim, arşivini gün geçtikçe genişletiyor. Ünlü seslendirme sanatçılarıyla çalışan Seslenen Kitap, kitap okumayı seven herkesin denemesi gereken bir hizmet. 
 

7. Kulübü

1

Madem hepimiz kitap okuyoruz, neden birlikte okumayalım ki? Kitap Kulübü, her ay kendi seçtiği 4 kitabı abonelerine gönderiyor. Üstelik kitaplar liste fiyatlarından çok daha ucuza gelmiş oluyor. 
1

Türkiye’nin kitap sosyal ağı olmayı hedefleyen uygulamanın şu an için en somut özelliği kitap takası. İyi bir kullanıcı deneyimi vermekle birlikte ıos ve android’te de çalışıyor. 
 

Ve son sırada kitap severler için bir can simidi görevi gören bir girişim var; Nadir Kitap, sahaflar arası bir pazar yeri konumunda. Tüm sahaflar Nadir Kitaba üye olarak, dükkanlarındaki kitapları İnternetle buluşturuyor. Artık yayını olmayan ama okumak istediğiniz bir kitabı bulmak için tüm sahafları tek tek dolaşmanıza artık gerek yok. Tek yapmanız gereken kitabı Nadir Kitap’ta arayıp sipariş vermek. Gerisini Nadir kitap sizin yerinize hallediyor.
Bunların dışında kalan hoşunuza giden girişimler varsa yorumda bildirin. Listeyi genişletmiş oluruz. 
 
 

Kategoriler: Girişimcilik, Yaşam

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version