Türkiye’nin 100 Hikaye Anlatıcısı Bir Araya Geliyor

Çağatay Gültekin

Çağatay Gültekin

CEOtudent - reklamcı kafası

Hikaye anlatıcılığının, iletişim sürecinde ne kadar önemli olduğunu çeşitli yazılarımızda sık sık vurguluyoruz. Reklamcılık, pazarlama dünyasının yıllardır yükselen yıldızı olan hikayelerin önemine dikkat çekmek için bir grup reklamcı bir araya geldi. Ajans ve marka ekiplerinden oluşan bu grubun kurduğu platformun adı 100 Storysetters.

100 Storysetters ile, reklam, pazarlama, iletişim, halkla ilişkiler, medya ve televizyon alanında hikaye anlatmakta olan yaratıcı isimler, seminer, konferans ve atölye çalışmaları ile hikaye anlatımı konusunda uzmanlaşma fırsatı bulacak. Herhangi bir organizatöre ihtiyaç duyulmadan gerçekleşecek platform, bütün bunları kar amacı gütmeden gerçekleştiriyor.


Hikaye anlatımının ustası Türkiye’ye geliyor

Gerçekleşecek ilk seminerde hikaye anlatıcılığı konusunda ismini her yerde duyurmuş bir usta olan Robert McKee sahnede olacak. Kendisinin, yılda yalnızca iki defa Londra ve Los Angeles’ta gerçekleştirdiği ünlü Story semineri, ilk kez, üçüncü bir şehir olan İstanbul’da gerçekleşecek.

Story seminerinde, McKee, mecradan bağımsız bir biçimde içerik üreten herkesle hikaye anlatımının formüllerini paylaşacak. Üç gün sürecek olan seminere katılacaklar, hikayenin hangi aşamalardan oluştuğunu, karaktere çatışmanın nasıl yükleneceğini, kahkahanın evrensel prensibi gibi birçok formülü öğrenmenin yanı sıra tüm bunları Robert McKee’nin kendisinden öğrenme fırsatına erişecek.

100 Storysetters’a katılan her Storysetters, #buişlerhikaye hashtagiyle birlikte hikayenin gücünü vurgulayan bir hikaye anlatıyor.

Storysetters videolarını platformun internet sitesi olan storysetters.com adresi üzerinden izleyebilir ve seminere katılım konusunda ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

2 – 4 Haziran’da, Uniq Hall’de gerçekleşmesi planlanan Story seminerine katılmak ve Türkiye’nin 100 hikaye anlatıcısından birisi olarak 100 Storysetters’ın kurucuları arasında yer almak istiyorsanız, storysetters.com adresinden katılım sağlayabilirsiniz.

100 Storysetters’ı, reklamcı Nuri Gülver’den dinleyelim:

Kişisel Not: Bu proje için yaşadığı heyecana şahit olduğum başta Nuri Gülver’i ve 100 Storysetters platformunun tamamını, huzurunuzda tebrik etmek istiyorum.

facebook-paylas2 new-twitter-paylas2

Kategoriler: Etkinlik, Uncategorized @tr

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version