Netflix Aşk Filmleri: Romantizm Arayanlar Bu Listeye

Biraz daha sakin, zihninizi dinlendirecek naiflikte filmler arıyorsanız Netflix aşk filmleri listesi tam size göre. E tabi konu aşk olunca bazen ağlatan bu Netflix aşk filmleri listesi, hafta sonu ne izleyeceğini bulamayanlar için ilaç gibi gelecek!


1) To All The Before I’ve Loved Before – Sevdiğim Tüm Erkeklere (2018) | IMDb: 7.2

Sevdiğim Tüm Erkeklere | Ana Fragman [HD] | Netflix

26 Temmuz 2018 de vizyona giren bu aşk filmi toplam 1 saat 39 dakika sürmektedir. Sevdiğim Tüm Erkeklere Susan Johnson tarafından yönetilmiş ve Sofia Alvrez ile Jenny Han tarafından yazılmıştır. Romantik film kategorisinde sayılıyor olsa da dramatik komedi türünde de sayılmaktadır. Sevdiğim Tüm Erkeklere, Netflix aşk filmleri listesinin en beğenilen filmlerinden birisidir.

Orijinal adı To All The Before I’ve Loved Before olan bu film 3 dalda ödül almıştır. 2019 yılında En İyi Öpüşme Sahnesi Dalında MTV Film Ödülü, En İyi Çıkış Yapan Oyuncu Dalında MTV Film Ödülü ve Nickelodeon Çocukların Favori Erkek Oyuncu Ödülü’nü almıştır. Filmin oyuncu kadrosu Noah Centineo, Lana Condor, Janel Parrish, Anna Catchcart, John Corbett, Madeleine Arthur, Israel Broussard, Emilijia Baranac, Trezzo Mahoro, King Bach, Jordan Burchett, Kelcey Mawema, June B. Wilde’tan oluşmaktadır.

Konusu: Lara Jean, on altı yaşında genç bir kızdır. O dönemde her kızın başına geldiği gibi Lara’nın da kalbi başkaları için atmaktadır. Fakat Lara’nın ilişkileri sadece kendisinin yazdığı mektuplardan ibarettir.

Lara, kalbinin attığı her çocuk için birer mektup yazmıştır. 16 yaşındaki genç kız kimsenin okuyamayacağının verdiği rahatlıkla söyleyemeyeceği bütün duygularını bu mektuba yazar. Bu zamana kadar kimseye bahsetmediği 5 adet mektubu vardır ve bu mektupları odasında bir kutuda saklamaktadır. Fakat bir gün işler istediği gibi gitmez. Lara’nın duygularını ifade ettiği mektuplar yazdığı kişilere tek tek gizemli bir şekilde postalanır. Lara’nın kendi kontrolünde olan aşk hayatı bir anda kontrolünden çıkmıştır. Lara’nın sevdiği erkekler, hepsi aynı anda onun ne düşündüğünü öğrenmişlerdir. Peki Lara’nın sır gibi sakladığı mektupları sahiplerine kim göndermiş olabilir?


2) All the Bright Places – Hayatın Kıyısında (2020) | IMDb: 6.5

Elle Fanning ve Justice Smith'in Rol Aldığı Hayatın Kıyısında | Resmi Fragman | Netflix

7 Nisan 2020 tarihinde vizyona giren bu aşk filmi Brett Haley yönetmenliğindedir. Filmin süresi 1 saat 47 dakikadır. Orijinal adı All the Bright Places olan bu filmin kadrosunu Elle Fanning, Justice Smith, Alexandra Shipp, Felix Mallard, Luke Wilson, Keegan Michael Key, Virginia Gardner, Lamar Johnson, Kellie O’Hara, Sofia Hasmik, Nicole Forester, Alex Haydon, Ming Wang oluşturmaktadır.

Konusu: Kız kardeşinin ölümüyle derinden yaralanan ve oldukça zorlu bir hayat yaşayan Violet Markey’in sorunlu bir çocuk olan Theodore Finch ile tanışması, ikisinin de bütün yaşantılarını değiştirecektir. İkisi de geçmişlerinden gelen acılarla yüzleşecek olan bu çift, bir araya geldikleri her zaman geçirdikleri tek bir anın bile değerli olduğunu fark edeceklerdir.

Psikolojide iz bırakan tüm durumların ilişkiler üzerindeki etkisini konu alan bu film sayesinde izleyiciler, aşkın ve bunun getirisi olan güzelliğin keşfine çıkacaklardır.


3) Yarına Tek Bilet (2020) | IMDb: 5.6

Yarına Tek Bilet l Resmi Fragman l Sadece Netflix'te

Yapım şirketi O3 Medya olan, Ozan Açıktan yönetmenliğinde ve Faruk Özerten kaleminden çıkma bir Türk romantik, dram filmidir. 19 Haziran 2020 tarihinde Netflix üzerinden yayınlanan bu filmin oyuncu kadrosunda bildiğimiz ünlü isimler yer almaktadır. Kadroda; başrolde Dilan Çiçek Deniz ve Metin Akdülger olmak üzere İsmail Şen, Fatma Filiz Sencan, Tevfik Kartal ve Ömür Kayakırılmaz yer almaktadır.

Konusu: Yarına Tek Bilet isimli filmin hikayesi, Ankara’dan İzmir’e doğru yolculuğa çıkan iki yabancının yollarının kesişmesiyle başlamaktadır. Yolculuk sırasında tanışan ve birbirlerinden zıt karakterde olan bu iki yabancı yolcu, başlarda anlaşamayıp sürekli atışsalar da birbirlerini daha yakından tanıdıkça aralarında bir çekim oluştuğunu hissederler. İkisi de hayatlarında yeni tertemiz bir sayfa açmak isterler. Birlikte daha çok vakit geçirmeye başladıkça kendi gerçekleriyle yüzleşmek zorunda kalacaklardır.


4) Falling In Love – Aşka Düşmek (2009) | IMDb: 5.9

Falling Inn Love Starring Christina Milian | Official Trailer | Netflix

29 Ağustos 2019 da vizyona giren bu aşk filmi, Elizabeth Hackett ve Hilary Galnoy’un kaleminden çıkma Amerikan romantik komedi filmidir. Oyuncu kadrosunu Christina Milian, Adam Demos, Jeffrey Bowyer-Chapman, Daniel Watterson, Lucy Wigmore oluşturmaktadır.

Konusu: Çalıştığı işini ve erkek arkadaşını kaybetmesinin ardından, Gabriela spontane şekilde bir yarışmaya katılır ve hiç beklenmedik bir şekilde Yeni Zelanda kırsalında bir pansiyon kazanır. Pansiyona ulaşmak için binlerce yol kat edip geldiğinde, Bellbird Valley Farm’ın dış cephesinin döküldüğünü, ev arkadaşının bir keçi olduğunu ve pansiyonda meraklı komşusunun gözü olduğunu fark eder.

Hayalindeki ödülün bu olmadığı bariz bir şekilde görülmektedir. Burayı hızlı bir şekilde yenileyip düzgün bir hale getirip satmak isteyen Gabriela, inşaat ustası Jake Taylor ile birlikte çalışmaya başlar. Jake, Gabriela’nın yaşadığı kültür şokunu oldukça eğlenceli bulmaktadır. Tüm bu düzenlemelerden sonra Gabriela artık bir karar vermek zorundadır: Ya burada kurduğu düzenli hayata devam edecek ya da geride bıraktığı eski yaşamına geri dönecektir.


5) The Guernsey Literary and Potato Peel Pie Society – Edebiyat ve Patates Turtası Derneği (2018) | IMDb: 7.4

Edebiyat ve Patates Turtası Derneği | Resmi Fragman [HD] | Netflix

1 Temmuz 2018 tarihinde çıkan, Don Roos ve Thomas Bezucha’yla birlikte yazılan bu filmin yönetmeni Mike Newell’dir. Original adı ‘The Guernsey Literary And Potato Peel Pie Society’ olan bu film toplam 2 saat 4 dakika sürmektedir. Oyuncu kadrosunu Lily James, Michiel Huisman, Jessica Brown, Matthew Goode, Penelope Wilton oluşturmaktadır. Edebiyat ve Patates Turtası Derneği, Netflix aşk filmleri listesinin olmazsa olmazlarından birisidir.

Konusu: Savaş esnasında yaşananları konu eden bir roman yazmaya karar veren yazarın işgal altındaki kentlilerle kurduğu bağı konu ediyor. Juliet adındaki bir yazar, yeni kitabı için hazırlık aşamasındadır. Bir gün 2. Dünya Savaşı esnasında Nazi işgalinde olan Guernsey adasında yaşayan bir grubun kurduğu Guernsey Edebiyat ve Patates Turtası Derneği’nin üyesi olan Dawsey’den bir mektup alır. Mektupta yazılanlar Juliet’i çok etkilediği için kulübü ve üyelerini merak etmeye başlar. Kulübün ve halkın yaşadıklarının yeni kitabı için harika bir konu olarak gören genç yazar, adaya gitmeye karar verir. Juliet’in ilk yapacağı iş kendisine mektubu atan Dawsey ve kulübün diğer üyeleriyle tanışmaktır. Juliet’in hayatının gidişatı bu tanışmayla birlikte tamamen değişecektir.


6) When We First Met – İlk Tanıştığımız Gece (2018) | IMDb: 6.4

İLK TANIŞTIĞIMIZ GECE | Resmi Fragman [HD] | Netflix

İlk gösterim tarihi 9 Şubat 2018 olan bu film, John Whittington ve Adam DeVine kaleminden çıkar. Ari Sandel yönetimindeki film toplamda 1 saat 37 dakika sürmektedir ve Netflix aşk filmleri listesinin olmazsa olmazlarındandır. Orijinal adı When We First Met olan bu film romantik komedi kategorisinde yer almaktadır. Oyuncu kadrosu Adam Devone, Alexandro Daddario, Shelley Hennig, Robbie Amell, King Bach ve Noureen DeWulf’tan oluşmaktadır.

Konusu: Noah gittiği bir partide Avery adında bir kıza ilk görüşte aşık olur. Birlikte çok keyifli vakit geçirdikten sonra Noah, Avery’nin de ondan hoşlandığı düşünür fakat Avery tamamen arkadaşça yaklaşmaktadır. Noah hislerinin karşılığının olmadığını anladığında, Avery ile yeniden tanışıp onun istediği gibi biri olmayı diler. İmkânsız gibi gözükse de bu dilek sihirli bir fotoğraf kabini sayesinde gerçekleşir ve Noah dilediği zamana gider. Tanıştıkları geceyi tekrar yaşayan Noah, Avery’nin de ondan hoşlanmasını sağlamaya çalışır.


7) The Kissing Booth – Deli Dolu (2018) | IMDb: 6.0

The Kissing Booth | Official Trailer | Netflix

Orijinal adı The Kissing Booth olan bu filmin Vince Marcello hem senarist hem de yönetmenidir. Toplamda 1 saat 45 dakika süren, romantik komedi kategorisindeki bu film 11 Mayıs 2018 tarihinde gösterime girmiştir. Oyuncu kadrosunu Taylor Zakhar, Meganne Young, Molly Ringwald, Maisie Sellers, Carson White ve Bianca Bosch oluşturmaktadır.

Konusu: Elle Evans daha önce hiç öpüşmemiş bir genç kızdır. İlk öpücüğünü lisesinin bahar festivalinde oynanan bir oyun ile gerçekleştirir. Elle gizli aşkı Noah ile öpüşmüştür ve bunun sonucunda ikili arasında bir ilişki filizlenir. Fakat ortada bir sorun vardır. Noah, Elle’nin en yakın arkadaşının abisidir ve ikisinin arkadaşlık kuralına göre bu durum kesinlikle kabul edilemez. Bu durumdan dolayı Elle çok çaresiz hisseder. Noah ile zaman geçirdikçe arkadaşlığını tehlikeye sokan Elle, bir seçim yapmak zorunda kalır. Ya arkadaş ya aşk.


8) Irreplaceable You – Senin Gibisi Yok (2018) | IMDb: 6.4

Irreplaceable You | Official Trailer [HD] | Netflix

Netflix aşk filmleri listesinin bir diğer filmi de Senin Gibisi Yok’tur. İlk gösterim tarihi 16 Şubat 2018 olan bu film Bess Wohl’un kaleminden çıkma olup Stephanie Laing yönetimindedir. Toplamda 1 saat 36 dakika süren bu film romantik, dram kategorisindedir. Oyuncu kadrosu Michiel Huisman, Gugu Raw, Steve Coogan, Jacki Weaver, Timothy Simons ve Kate McKinnon’dan oluşmaktadır.

Konusu: Abbie ve Sam birbirlerini 8 yaşından beri tanımaktadırlar. Her anlarını beraber yaşayan, hayatlarının en güzel zamanlarını beraber geçiren bu çift beklenmedik bir anda Abbie’ye kanser teşhisi konulunca değişir. Aldığı haberle yıkılan Abbie şoku atlattıktan sonra hastalığını kimseye söylememekte karar kılar ve Sam’i düşünür. Flörtten anlamayan nişanlısı Sam için müstakbel bir kız arkadaş aramaya başlar.


9) Alex Strangelove (2008) | IMDb: 6.3

Alex Strangelove | Official Trailer [HD] | Netflix

14 Nisan 2018 de gösterime giren bu filmin senaristi ve yönetmeni Ccraig Johnson’dır. Romantik komedi ve dram türündeki bu film toplam 1 saat 39 dakikadır. Oyuncu kadrosu Daniel Doheny, Antonio Marziale, Madeline Weinstein, Nik Dodani ve Annie Q.’dan oluşmaktadır.

Konusu: Lise son sınıf öğrencisi olan Alex’in hayatında her şey sorunsuzdur. Derslerinin iyi olmasının yanı sıra kız arkadaşı Claire ile çok güzel bir ilişkisi vardır ve eğlenceli bir arkadaş grubuna sahiptir. Fakat bir gün Alex, bir partiye gider ve eşcinsel olan Elliott’la tanışır. Yakışıklı Elliot, Alex’e aşık olur. Elliot’la zaman geçirdikçe kendini ve cinsel yönelimini keşfettiği bir yolculuğa çıkar.


10) Set It Up – Patronlara Tuzak (2018) | IMDb: 6.5

patronlara tuzak | Resmi Fragman [HD] l

Orijinal ismi Set It Up olan, toplamda 1 saat 45 dakika süren bu filmin senaristi Katie Silberman yönetmeni ise Claire Scanlon’dır. 15 Haziran 2018 de ilk gösterimi yayınlanmıştır. Bu aşk filminin oyuncu kadrosunu Zoey Deutch, Clen Powell, Lucy Lui, Taye Diggs ve Pete Davidson oluşturur.

Konusu: New York’ta çok çalışmalarına karşın az kazanan iki genç asistan, bu durumun son bulması ve rahata ermek için patronlarını tanıştırmaya ve aralarını yapmaya çalışırlar. Çok zor olsa da bu iki asistan sonunda patronlarını tanıştırır ve sevgili olmalarını sağlarlar. Fakat bu işbirliği sayesinde iki asistan da birbirlerini tanımaya başlayacaklardır.


11) Tramps – Romantik Serseriler (2017) | IMDb: 6.5

Tramps | Official Trailer [HD] | Netflix

Orjinal ismiyle Tramps, toplam 1 saat 22 dakika sürmektedir. Yönetmeni ve senaristi Adam Leon olan bu filmin türü romantik komedidir. Netflix’te 21 Nisan 2017 tarihinde yayınlanmıştır. Oyuncu kadrosunu Grace Van Patten, Callum Turner, Mike Birbiglia, Michal Vondel, Louis Cancelmi ve Marget Colin oluşturmaktadır.

Konusu: Annesiyle beraber yaşayan Danny, evinde bahis oynatan bir gençtir. Hayali ise bir fast food restoranında çalışıp şef olmaktır. Pek de yararı olmayan abisi Danny’i arayıp hapiste olduğunu ve onun yerine bir iş halletmesi gerektiğini söyler. Danny bu işe istekli olmasa da kabul eder. Yapması gereken tek iş ise bir çantayı istenilen yere teslim etmektir. İş için Ellie seçilmiştir.

Aslında oldukça basit görünen bu iş, Danny‘nin yanlış çantaları değiştirmesi sonucu artık düzeltilmesi gereken bir problem olur. Danny ve Ellie ise verilen görevi yapmak, yani gerçek çantayı bulup teslim etmek, zorundalardır. Bu süreç boyunca bu ikili karmaşık bir ilişkiye adım atarlar.


12) Holidate (2020) | IMDb: 6.1

Holidate starring Emma Roberts | Find Your Perfect Plus-One | Official Trailer | Netflix

İlk gösterim tarihi 28 Ekim 2020 olun bu filmin senaristi Tifanny Paulsen yönetmeni ise John Whitesell’dir. Bu aşk filmi toplamda 1 saat 43 dakika sürmektedir. Aralarında oldukça ünlü isimler barındıran oyuncu kadrosu ise Emma Roberts, Luke Bracey, Kristin Chenoweth, Nicola Peltz, Jessica Capshaw, Manish Dayal ve Frances Fisher’dan oluşmaktadır.

Konusu: Film, bayram günlerinden nefret eden iki genç olan Sloane ve Jackson’ın hikayesini anlatıyor. Bayram günlerinde yalnız olan ikili ailelerinden çokça laf işitmektelerdir, onlar da bir yandan hoşlarına gitmeyen garip randevularla boğuşmaktadır. Bu ikilinin yolu kesiştiği zaman akıllarına onlara göre oldukça mantıklı bir fikir gelir. Bu fikir, bir yıl boyunca bütün bayramlarda birbirleriyle sevgili rolü yapmaktır.


13) Rebecca (2020) | IMDb: 6.0

Rebecca | Official Trailer | Netflix

16 Ekim 2020’de gösterime giren bu film toplam 2 saat 2 dakikadır. Film dram, romantik ve gerilim türlerinde yer alır. Filmin senaristi Jane Goldman ve Joe Shrapnel, yönetmeni ise Ben Wheatley’dir. Oyuncu kadrosunu Lily James, Armie Hammer, Kristin Thomas, Bryony Miller, Sam Riley ve Ann Dowd oluşturmaktadır.

Konusu: Genç ve oldukça saf bir kadın, Maxim de Winter isimli bir adamla evlenir. Başlarda her şey yolunda gitse de sonrasında kocasının ilk karısına bağlılığını hem kendi kocasından hem de evdeki çalışanlardan görmektedir. Evdeki herkes Rebecca’yı unutamamıştır. Daphne du Maurier’un 1938 tarihinde yazdığı romanından uyarlanan film, Alfred Hitchcock’un 1940 tarihli filminin yeniden çekimiyle günümüze gelmiştir.


14) After – Paramparça (2019) | IMDb: 5.3

After Trailer #2 (2019) | Movieclips Indie

8 Nisan 2019 tarihinde gösterime giren bu film toplam 1 saat 46 dakika sürmektedir. After, Jenny Gage tarafından yönetilen, Anna Todd’un aynı isimli romanına dayanan, aslen Wattpad’de bir hayran kurgu olarak yayınlanan romantik drama filmi olarak karşımıza çıkmaktadır. Oyuncu kadrosunu Hero Finnes, Josephine Langford, Selma Blair, Dylan Arnold, Jennifer Beals ve Inanna Sarkis oluşturmaktadır.

Konusu: Oldukça sıradan bir hayatı olan Tessa’nın yeni bir arkadaş edinmesini konu almaktadır. İyi niyetli ve çalışkan bir öğrenci olan Tessa üniversiteye başladıktan sonra da istifini bozmaz ve normal hayatını yaşamaya devam eder. Tessa, Hardin’le tanışınca hayatındaki monotonluk gider ve canlılık gelir. Genç kız Hardin’le geri dönülemez bir bağ kurar ve artık Tessa’nın hayatı Hardin’den ibarettir.


15) The Perfect Date – Mükemmel Buluşma (2019) | IMDb: 5.8

The Perfect Date | Resmi Fragman [HD] | Netflix

Netflix aşk filmleri listemizin son filmi Mükemmel Buluş’tur. 12 Nisan 2019 tarihinde ilk kez gösterime giren bu aşk filminin yönetmeni Chris Nelson’dır. Film toplamda 1 saat 29 dakika sürmektedir. Oyuncu kadrosunu Noah Centineo, Camila Mendes, Odiseas Geoargiadis, Matt Walsh, Carrie Lazar ve Joe Chrest oluşturmaktadır. 

Konusu: Brooks Rattigan, en popüler kızla sevgili olmak, en iyi okula gitmek ya da en iyi arabayı kullanmak isteyen bir gençtir. Ancak hayallerinin gerçeğe dönüşmesi için paraya ihtiyacı vardır. Bu ideallere ulaşmak için bütün yolları deneyen Brooks, bir gün genç bir kızı dansa götürmek için para alınca bunu bir iş haline getirmeye karar verir. Brooks, dansa eşlik etmesi için eşe ihtiyacı olan zengin kızlar için bir uygulama geliştirir. İşler istediğinden daha iyi bir şekilde gitmeye başlar. İstediği hayata geçiş yapan Brooks, bu süreçte birçok kişiliğe bürünür. En sonunda girdiği kişilik karmaşasından dolayı kim olduğunu sorgulamaya başlar. Brooks, bu düşüncelerden sonra ne istediğine karar vermek zorundadır.

 

This post is also available in: English

Kategoriler: Film & Dizi

Yorumlar (0) Yorum Yap

/
Exit mobile version