l Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme - CEOtudent

Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme

Devlet Haber

Devlet Haber

Güncel haber ve içeriklerin yer aldığı blog.

Telefon numarası bankacılık işlemlerinde en önemli güvenlik şartlarından biridir. Bankaya kayıtlı telefon numarası değiştirildiğinde bu durum hemen banka yetkililerine bildirilmelidir. Ziraat Bankası internet şubesi ya da mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanmak için telefon numaranızın güncel olması gerekir. Kayıtlı numaranız güncelliğini kaybettiyse, Ziraat Bankası’nda kayıtlı olan telefon numaramı nasıl değiştirebilirim? diyorsanız Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme yöntemlerini öğrenerek numaranızı güncelleyip tüm işlemlerinizi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

Ziraat Bankası Numara Güncelleme

Ziraat Bankası’nın online hizmetlerinden faydalanmak için bankaya kayıtlı telefon numaranızın güncel olması gerekir. İnternet ve mobil bankacılık kanallarına, telefon numarasına gelen onay kodu ile güvenli giriş yapılır. Bankada kayıtlı olan numara eski ise zaman kaybetmeden numara güncellenmelidir. Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme işlemi için birkaç seçenek bulunur;

    Ziraat Bankası ATM’den numara güncelleme

    Şubeye giderek numara değiştirme

    Müşteri hizmetlerine bağlanarak

    İnternet sitesi Canlı Destek hattı

    Vekalet ile telefon numarası güncelleme

Eğer ki bankaya kayıtlı telefon numaranızı artık kullanmıyorsanız, bu yöntemlerden birini tercih ederek numaranızı kolaylıkla güncelleyebilirsiniz. Fakat sadece operatör değişikliğinde telefon numarası güncellemeye gerek yoktur. Bunun için sadece sim kart bloke kaldırma işlemi yapmalısınız.

Ziraat Bankası sim kart blokesi kaldırma adımlarını öğrenerek, siz de hemen sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Ziraat Mobil Bankacılık Numara Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’na kayıtlı numaranızı güncellemek için birden fazla seçeneğiniz bulunmaktadır. İster şubeye giderek ister evden kolaylıkla yeni telefon numaranızı banka sistemine kaydedebilirsiniz. Şubeden telefon numarası güncellemek için veznedeki yetkililerden destek alabilirsiniz. Fakat internet şubesinden eski numaranızı kaldırıp yeni numaranız ile işlem yapmak istiyorsanız bunun için Ziraat Bankası internet şubesine giriş yaparak talepte bulunabilirsiniz. Fakat Ziraat Mobil bankacılık üzerinden yeni numaranızı kaydedecekseniz, uygulamayı akıllı telefonunuza indirmeniz gerekecek. Ziraat Bankası telefon numaranızı güncellemenin diğer yollarını yazımızın devamında ayrıntılı bir şekilde bulabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Numara Güncelleme

Ziraat Bankası telefon numarası güncelleme için banka ATM’sini tercih edebilirsiniz. Aşağıdaki adımları takip ederek kolay bir şekilde telefon numarası güncelleme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz;

    Banka ya kredi kartınız ile ATM’den giriş yapınız.

    Açılan ekranda ”Bilgi Güncelleme” sayfasına giriniz.

    Bilgi güncelleme sayfasında yer alan ”Numara Değişikliği” bölümünü seçiniz.

    Ardında gösterilen talimatları takip ederek yeni numaranızı giriniz.

ATM’den telefon numarası güncelleme işleminizi bu şekilde kolaylıkla tamamlayabilirsiniz. Ayrıca cep telefon numarası güncelleme ve değiştirme, tüm Ziraat ATM’lerinde tamamen ücretsiz bir şekilde yapılmaktadır.

Ziraat Bankası Şubeden Numara Güncelleme

Ziraat Bankası telefon güncelleme ve değiştirme işlemleriniz için size en yakın bulunan Ziraat şubesine gitmeniz yeterli olacaktır. Mesai saatleri içinde gişe işlemlerinden bankaya kayıtlı telefon numaranızı değiştirebilirsiniz. İnternet ve mobil bankacılığı güvenle kullanabilmek için şubelere giderek sadece T.C. kimlik kartınız ile yeni numaranızı sisteme kaydedebilirsiniz.

Ziraat Bankası Müşteri Hizmetlerinden Telefon Numarası Değiştirme

Ziraat Bankası’na kayıtlı telefon numaranızı güncellemek için müşteri hizmetleri telefon numarası olan 444 00 00 ya da 0850 222 00 00 iletişim kanalını kullanabilirsiniz. Müşteri hizmetlerine bağlanarak telefon numaranızı güncellemek istediğinizi söyleyerek, ayrıntılı bilgi alabilir ve yeni numaranızı banka sistemine kaydedebilirsiniz. Böylelikle yeni numara talebinizi bankaya bildirerek iletişim bilgilerinizi değiştirebilir ve güncelleyebilirsiniz. Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanma adımlarını öğrenerek, menü geçişleri arasında zaman kaybetmeden hızlıca bağlanabilirsiniz.

Ziraat Bankası Telefon Numarası

Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak temsilci ile görüşmek yapmak için 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 numaralarını kullanabilirsiniz. Zaman ve mekan fark etmeden 7 gün 24 saat müşteri hizmetlerine bağlanarak finansal işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Finansal konularda müşteri hizmetlerinden faydalanmak istiyorsanız Telefon Bankacılığı müşterisi olmanız gerekir. Bu hizmetten faydalanmak istiyorsanız en yakın Ziraat şubesine giderek ya da internet bankacılığından telefon bankacılığı başvurunuzu oluşturabilirsiniz.

Ziraat Bankası Canlı Destek Hattı Numara Güncelleme

Ziraat Bankası canlı destek hattı ile telefon numarası güncelleme ve tüm işleminizi 7 gün 24 saat yapabilirsiniz. Canlı destek ve cevap hizmetini kullanarak bankaya kayıtlı numara değiştirmek için;

    Ziraat Bankası resmi internet sayfasına girin.

    Sağ alt köşede bulunan ”Daha fazla yardım almak için tıklayın” sekmesine basınız.

    Ziraat Asistan tarafından, hangi işlemi yapmak istediğiniz sorulacaktır.

    Telefon numaranızı değiştirmek ve güncellemek istediğinizi belirtiniz.

    Ziraat Canlı Destek asistanı izlemeniz gereken işlem adımlarını sizler için açıklayacaktır.

Canlı destek hattı üzerinden yapılan tüm yazışmalar kayıt altına alınmaktadır. Tüm banka müşterilerine hitap eden canlı cevap uygulaması, özellikle işitme engelli kişiler için ayrıcalıklı bir hizmettir. İletişim bilgileri güncellemek ve sim kart blokesi kaldırmak için, en yakın Ziraat şubesine ya da ATM’sine gitmeniz gerektiğini bildiren bir mesaj tarafınıza gönderilecektir. Asistanın yönlendirmelerini takip ederek, telefon numaranızı güncelleyebilir, varsa sim kart blokenizi kaldırabilirsiniz.

Ziraat Bankası, güvenlik için üst düzeyde önlemler alarak kişisel bilgilerinizin korunması ve ikinci bir kişinin ulaşmasını engellemek adına bilgilerinizi özenle saklar. Telefon numaranız değiştiyse en kısa zamanda yeni numaranızı Ziraat Bankası sistemine kayıt ettirmelisiniz.

Ziraat Bankası’ndan Vekalet İle Telefon Numarası Güncelleme

Yurt dışında yaşayan kişilerin, başka bir kişiye vekalet vererek bankaya kayıtlı telefon numarasını değiştirmesi mümkündür. Vekaleti alan kişi, sadece ilgili bankanın şubesine giderek numara güncelleme işlemini yapabilir. Ziraat Bankası’nda vekalet ile telefon numarası güncellemesi yapacaksanız, şubeye gitmeden önce müşteri hizmetlerini ya da direkt şubeyi arayarak hizmetin devam edip etmediğini öğrenerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Hizmetleri Telefon Numarası

Ziraat Bankası diğer bankalara oranla kredi faiz oranlarının düşük olması ve sunulan hizmet ürünlerinin daha avantajlı olması sebebiyle milyonlarca kişi tarafından tercih edilir. Hem bireysel hem de kurumsal müşterisi sayesinde bankada gün içinde çok fazla yoğunluk yaşanmaktadır. Tüm bankacılık işlemlerinizi şubeye gitmek yerine internet şubesinden, mobil bankacılıktan ve diğer iletişim kanallarından kolaylıkla halledebilirsiniz. Ayrıca Ziraat Bankası müşteri temsilcileri sayesinde her an finansal konularınız hakkında bilgi alabilir, işlemlerinizi online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası Adres Güncelleme Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası’nda kayıtlı olan adres bilgisinin değiştirilmesi ve yeni adres bilgisinin eklenmesi için 3 yol bulunuyor. Bunlar;

    İlk olarak 444 00 00 iletişim numarasından müşteri hizmetlerine bağlanarak bankaya kayıtlı olan adres bilgilerini güncelleme talebinde bulunabilirsiniz.

    İkinci adım, size en yakın Ziraat şubesine giderek veznedeki yetkili kişiler yardımıyla adres bilgilerinin güncellenmesi ve kaydedilmesidir.

    Üçüncü ve son adım ise internet bankacılığı sistemi üzerinden adres değişikliği bölümünden eklemek istediğiniz yeni adres bilgilerini doğru bir şekilde girmenizdir.

Kredi kartı talebinde bulunduysanız ve kartınızın geleceği adresi değiştirmek istiyorsanız, kartınızın adresine gönderilmek üzere yola çıkmamış olması gerekir. Böyle bir durumla karşılaştığınız zaman, müşteri hizmetlerini bağlanarak durumunuzu anlatmanız gerekecektir. İnternet ya da mobil bankacılığı kullanmıyorsanız kart ekstrenizi adrese yollanmasını isteyebilirsiniz. Bunun için de adres bilgilerinizin ikamet ettiğiniz yer olması gerekir. Ziraat Bankası adres güncelleme yöntemlerinden birini kullanarak yeni adresinizi bankacılık sistemine kaydedilmesini sağlayabilirsiniz. 
Ziraat Bankası Telefon Numarası Güncelleme 1
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/