l Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır? - CEOtudent

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır?

Devlet Haber

Devlet Haber

Güncel haber ve içeriklerin yer aldığı blog.

Ziraat Bankası internet şubesinden istediğiniz tüm işlemleri tek tıkla güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Çevrimiçi bankacılık olarak da adlandırılan internet bankacılığı sayesinde tüm hesaplarınızı kontrol altına alabilirsiniz. Banka hesaplarınıza doğrudan akıllı telefonunuzdan, bilgisayarınızdan veya tabletinizden tek bir şifre sayesinde ulaşabilirsiniz. Ayrıca sadece internet şubesi müşterilerine ekstra olarak kampanyalar da sunulmaktadır. Siz de bu kampanyaları değerlendirmek için Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma yazımızı okuyarak şifrenizi hemen alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığından Nasıl Şifresi Alınır?

Ziraat Bankası internet şubesinde yapacağınız işlemler için öncelikle internet şifresi almanız gerekir. İnternet şubesi ile 7/24 dilediğiniz bir yerden tüm bankacılık işlemlerinizi yapabilirsiniz. Pek çok işlemi şubeye ve ATM’ye kıyasla daha düşük ücretlendirmeler ile avantajlı şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat Bankası internet şifresi almak için;

    Ziraat Bankası’nın bireysel internet şubesine giriniz.

    ‘’Hemen Başvur’’ sekmesine tıklayın.

    Açılan sayfada T.C. kimlik numaranız ve cep telefon numaranız istenecektir.

    Bilgilerinizi girdikten sonra, sol kısımda bulunan güvenlik kodunu da yazarak devam edin.

    Girdiğiniz cep telefon numaranıza SMS şeklinde onaylamanız için bir şifre gelecektir.

    Bu şifreyi ilgili alana girip devam ederek diğer sayfaya geçiniz.

    Banka ya da kredi kart bilgilerinizi girip şifrenizi oluşturduktan sonra işleminiz tamamlanacaktır.

Ziraat Bankası internet şubesini artık kullanabilirsiniz. İnternet şifre alma ya da yenileme işlemleriniz için size en yakın Ziraat Bankası şubesine giderek gişe işlemlerinden şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığı Şifre Alma

Ziraat İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Ziraat Bankası internet bankacılığından, kredi kartı limit artırma, EFT, havale, ek kart başvurusu, sigorta ürünleri, bireysel emeklilik, hesap açma ve kapatma gibi pek çok işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Ziraat internet bankacılığı açabilmek için, bankanın müşterisi olmanız yeterli olacaktır. Resmi web adresi ekranında yer alan ”Bireysel Bankacılık” sayfasından ”Hemen Başvur” butonuna basarak başvurunuzu oluşturabilirsiniz. İlk açılan sayfada T.C. kimlik numarası, cep telefon numarası ve güvenli kodunu girerek devam edin. Bilgilerinizin teyit edilmesi için, telefon numaranıza SMS onay kodu gelecektir. Gelen kodu ilgili alan yazarak, kart bilgilerinizi girebilirsiniz. Gerekli olan tüm bilgileri doğru şekilde girdikten sonra, Ziraat internet bankacılığınız açılmış olacaktır.

Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma

Ziraat internet bankacılığı sayesinde şubelere gitmeden tüm bankacılık işlemlerinizi hızlı ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey Ziraat Bankası internet şubesi şifre alma olacaktır. Size ait olan şifre ile internet şubesinde yapabileceğiniz işlemler;

    Kredi kartı limit arttırma işlemi

    Döviz bozdurma ve alma

    Hesap açma ve kapatma

    EFT ve havale işlemleri

    Telefon bankacılığı

    Bireysel emeklilik

    Kredi kartı ekstresi

    Kredi kartı talebi

    Bireysel kredi

    Sigorta ürünleri

    Ek kart

    KMH (Kredili Mevduat Hesabı)

    OGS (Otomatik Geçiş Sistemi)

Ziraat Bankası internet şubesini tüm işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Ayrıca internet bankacılığı kullanan müşterilere özel olarak faiz oranları da sunulmaktadır. Bunun yanında şubelere göre ücretlendirmeler daha uygundur ve çeşitli kampanyalar düzenlenmektedir. Siz de hemen Ziraat Bankası internet şifresi alma yazımızdan şifre alma adımlarını öğrenerek kampanyalardan yararlanabilirsiniz.

Hemen Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine direkt bağlanarak internet bankacılığı şifrenizi hemen alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Mobil Bankacılık Nasıl Açılır?

Ziraat mobil bankacılık uygulaması ile tüm bankacılık işlemlerinizi tek tık ile halledebilirsiniz. Android ve iOS işletim sistemine tanımlı olarak hizmet veren Ziraat mobil uygulamasının, akıllı telefonunuza yüklü olması gerekmektedir. Mobil bankacılık uygulamasını indirmek ve açmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

    Google Play ya da App Store üzerinden Ziraat Mobil uygulamasını açarak, telefonunuza yükleyin.

    Yükleme işleminiz tamamlandıktan sonra, ”Hemen Başvur” alanına girerek, T.C./Yabancı kimlik numaranızı, telefon numaranızı yazın.

    Sol alanda yer alan güvenlik kodunu, yanında kutucuğa girin.

    Bankaya kayıtlı telefon numaranıza bir SMS onay kodu gelecektir.

    SMS onay kodunu ilgili boşluğa girerek devam ediniz.

    Bankkart’ınızın son 6 hanesini ve şifrenizi girerek işleminizi tamamlayın.

Gerekli kontroller yapıldıktan sonra, başvuru sonucunuz SMS ile bildirilecektir. Mobil uygulamaya girişte gerekli olan şifre bilgisi, telefonunuza gelen SMS içinde yer alacaktır. Bu şifre ile sisteme giriş yaptıktan sonra, şifrenizi hesap bilgilerinizden değiştirebilir ve daha güvenli hale getirebilirsiniz. Ziraat mobil şifremi nasıl alırım? diyorsanız şifremi unuttum menüsünden, şifrenizi yenileyebilir ve değiştirebilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Şifremi Unuttum, Ne Yapmalıyım?

Ziraat Bankası internet şifrenizi hatırlamıyorsanız bu adımları takip ederek şifrenizi yenileyerek tekrardan giriş yapabilirsiniz. Kurumsal ya da bireysel müşteri tanımınıza göre şifre yenileme işleminiz değişiklik gösterir. Ziraat Bankası’nın kurumsal müşterisiyseniz 444 00 00 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarından müşteri hizmetlerine bağlanarak temsilcinizden şifre yenileme talebinde bulunabilirsiniz. Eğer bireysel müşterisiyseniz internet sitesi üzerinden aşağıdaki adımları uygulayarak şifre yenileme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz;

    Ziraat Bankası internet şubesi sayfasına giriniz.

    ‘’Şifremi unuttum’’ sekmesine tıklayın.

    Açılan sayfada sizden T.C. kimlik numaranız ve telefon numaranız istenecektir.

    Bilgilerinizi doğru bir şekilde girerek ‘’Devam’’ butonuna basınız.

    Bir sonrası aşamada ise kart numaranız, şifreniz ve CVV numaranızı girmelisiniz.

    Tüm bilgileri girdikten sonra aktif olarak kullandığın cep telefonunuza SMS onay mesajı gelecek.

    Telefonunuza gelen şifreyi istenilen alana girerek şifre yenileme işleminizi tamamlamış olacaksınız.

Eğer telefonunuza onay için mesaj almadıysanız Ziraat Bankası’nda bulunan telefon numaranızla kullandığınız numara eşleşmiyor demektir. Bunun için bankadaki iletişim numaranızı güncellemeniz gerekecektir. Telefon numaranızı güncellemek ve diğer bankacılık işlemleriniz için Ziraat Bankası telefon numaralarını kullanabilir, temsilcinizden destek alabilirsiniz.

Ziraat Bankası İnternet Bankacılığına Güvenli Giriş Yaptığımı Nasıl Anlarım?

İnternet Bankacılığı sistemini kullanarak birden fazla işlem yapma imkanı bulan banka müşterileri için sistemi daha güvenli hale getirecek birkaç husus;

    İnternet şubesine müşteri numaranız ve şifrenizle giriş yapacaksınız. Ardından ikinci sayfada mutlaka adınız ve soyadınız yazacaktır. Bu noktada güvenlik tercihi olarak telefon numaranıza SMS isteyebilir ya da Ziraat Onay aracılığıyla giriş onayı planlayabilirsiniz. Böylece sisteme her girdiğinizde sizden onay alınması gerekecektir.

    Mutlaka tarayıcınızın adres kısmına ”https://www.ziraatbank.com.tr” yazarak resmi sayfaya ulaşın.

    Ziraat internet bankacılığı için “https://bireysel.ziraatbank.com.tr” adresinden en güvenli girişi yapmış olacaksınız.

    Sistemde internet bankacılığına en son ne zaman giriş yaptığınızı ve saatinizi ayrıntılı şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Yukarıdaki adımları dikkate alarak kişisel bilgilerinize zarar vermeden tüm bankacılık işlemlerinizi halletmiş olacaksınız.
Ziraat Bankası İnternet Şubesi Şifre Alma Nasıl Yapılır? 1
Kategoriler: Alıntılar

Yorumlar (0) Yorum Yap

/