Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021

Devlet Haber

Devlet Haber

Güncel haber ve içeriklerin yer aldığı blog.

Ziraat Bankası EFT saatleri kullanarak karşı hesaba para transfer işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Şubeden, ATM’den, internet ve mobil bankacılık üzerinden dilediğiniz tutarı dakikalar içinde diğer bir hesaba aktarabilirsiniz. Ziraat Bankası EFT nasıl yapılır, para transfer durumu nasıl sorgulanır ve iptal edilir, Ziraat Bankası EFT saatleri 2021 yılı için ayrıntılı bilgi alarak mesai saatleri içinde para gönderme işleminizi tamamlayabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Nasıl Yapılır?

EFT, bankalar arasında yapılan para transfer işlemidir. Ziraat Bankası EFT işlemini şubeden, internet bankacılığından ya da mobil bankacılık üzerinden kolaylıkla yapabilirsiniz. Ziraat internet şubesinden ya da mobil bankacılık üzerinden EFT yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

    Ziraat mobil uygulamasına giriş yapmalısınız.

    Ana sayfa üzerinden sağ alt köşede yer alan ”Menü” bölümüne girmelisiniz.

    Açılan sayfada ikinci sırada yer alan ”Para Transferi” alanına basmalısınız.

    ”Başka hesaba havale/EFT” bölümüne girmelisiniz.

    Para transferi yapılacak hesabın İBAN numarasını, adı soyadını, gönderilecek para miktarını girerek devam etmelisiniz.

    Açıklama bölümüne parayı neden gönderdiğinizi belirtebilirsiniz. (Örneğin; kira bedeli, sınav parası vb.)

    Para gönderilecek olan hesabı da seçerek ”Devam Et” seçeneğine tıklamalısınız.

    Para transfer işleminizi kontrol edebilmek için bir sayfa açılacaktır.

    Tüm bilgileri kontrol ettikten sonra onaylayabilirsiniz.

Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması üzerinden EFT gönderme işleminiz tamamlanmış olacaktır. Aynı EFT işlem adımlarını kullanarak Ziraat internet şubesinden de kolaylıkla para transferi yapabilirsiniz. EFT işlemi yaparken İBAN ya da hesap numarasının doğruluğunu kontrol ederek onaylamaya dikkat ediniz. Aksi bir durumda göndermek istediğiniz tutar başka bir hesaba geçebilir ya da işleminiz onaylanmayabilir.

Ziraat Bankası EFT Saatleri 2021

Ziraat Bankası EFT, hafta içi 09.00-16.00 saatleri arasında gerçekleşmektedir. Saat 16.00’dan 17.00’a kadar yapacağınız para transfer işlemleri ”Geç EFT” olarak işleme alınacak olup ekstra ücretlendirme uygulanacaktır. Yarım gün çalışma saatlerinde ise 09.00-11.00 saatleri arasında EFT işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hafta sonu, resmi tatiller ve bayram günlerinde bankalar açık olmadığından EFT yapılamaz. Bu tarihlerde yapılan para transferleri ileri tarihli olacağı için ilk mesai gününde işleme alınacaktır. Para transferini EFT saatleri içerisinde yapmaya özen gösteriniz.

Ziraat Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası EFT saatleri içerisinde transfer edilen tutarlar en fazla 30 dakika içinde karşı hesaba geçmiş olacaktır. Bu süre işlem yoğunluğuna göre değişmektedir. Bu süre bazen 1 dakika bazen 30 dakikayı bulmaktadır. Fakat EFT işlemi 30 dakika içince karşı hesaba aktarılmadıysa 444 0 000 ya da 0850 220 00 00 iletişim numaralarını kullanarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine sorununuzu bildirmelisiniz.

Ziraat Bankası EFT ücretleri hakkında ayrıntılı bilgi alarak hemen öğrenebilirsiniz.

Ziraat Bankası Yanlış EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Ziraat Bankası hesabınızdan yaptığınız EFT işlemi 1 ile 30 dakika arasında karşı hesaba geçmektedir. Para transferi yanlış olduğu için ya da farklı bir sebepten dolayı iptal etmek istenirse gönderilen tutar bankanın çalışma yoğunluğuna bağlı olarak gönderen kişi hesabına tekrardan aktarılır. Para iade sürelerinde değişiklikler olmaktadır. EFT tutarınızın iadesinin geciktiğini düşünüyorsanız Ziraat müşteri hizmetlerine bağlanarak sorununuzu bildirerek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası EFT Saatleri Hafta Sonu

Ziraat Bankası EFT saatleri hafta içi 09.00-16.00 aralığındadır. Hafta sonu, bayram günleri ve resmi tatillerde bankalar açık olmadığı için para transferi işleminizi gerçekleştirmeniz mümkün değildir. Mesai saatleri haricinde hafta sonu EFT işleminizi gerçekleştirmek isterseniz FAST hizmetinden yararlanabilirsiniz. FAST ile farklı bankalarda bulunan hesaplar arasında 7/24 para transferi yapabilirsiniz. Merkez Bankası ile ortak geliştirilen bir hizmet olduğu için tamamen güvenilirdir. Ayrıca IBAN numarasına gerek kalmadan sadece adres tanımlama özelliği sayesinde hafta içi veya hafta sonu dilediğiniz gibi para gönderebilir ya da alabilirsiniz.

Ziraat Mobilden Yapılan EFT Nasıl İptal Edilir?

Ziraat mobilden, internet şubesinden ya da ATM’lerden gerçekleştirdiğiniz EFT işlemini iptal edebilirsiniz. IBAN veya hesap numarasının yanlış girilmesinden ya da istediğimiz sürede karşı hesaba geçmemesinden kaynaklı EFT talimatı iptal edilmek istenebilir. Ziraat Bankası mobil uygulamadan EFT iptal etmek için;

    Ziraat mobil menüsünden ”Para Transferi” bölümüne girerek ”Talimatlarım” alanını görüntülemelisiniz.

    Durumunuzu izle sekmesinden EFT iptal adımlarını uygulayarak para transfer işleminizi iptal edebilirsiniz.

Ziraat Bankası 0850 220 00 00 ve 444 0 000 numaralı müşteri hizmetlerine bağlanarak da iptal etme talebinizi bildirebilirsiniz. Gönderilen tutar karşı hesaba geçmişse işlem iptali mümkün değildir. Ancak hukuki yollara başvurarak yanlış hesaba gönderilen para tutarı iptal edilebilir. İleri tarihli EFT işlemi ise banka tarafından iptal edilmemektedir.

Ziraat Bankası EFT Sorgulama Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası EFT talebi 1 ile 30 dakika arasında gerçekleşmektedir. Mesai saatleri içinde gönderilen tutar uzun bir süre karşı hesaba aktarılmadıysa sorgulama yaparak para transferi durumu öğrenilebilir. Teknik ya da farklı bir nedenlerden dolayı göndermek istediğiniz tutar gönderilen hesaba geçmediyse Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine bağlanarak temsilciden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz. Ziraat Bankası internet şubesinden ya da mobil bankacılık uygulaması üzerinden de EFT durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz. Onaylanma sürecinde olan para transferini internetten ve mobil bankacılık üzerinden hemen iptal edebilirsiniz. Ayrıca en yakın Ziraat şubesine giderek de EFT’niz hakkında ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası Havale Saatleri
Farklı bankalar arasında yapılan EFT para gönderme işlemleri mesai saatleri içinde gerçekleşmektedir. Fakat Ziraat Bankası havale hizmeti 7 gün 24 saat kullanılmaktadır. Dilediğiniz yerde ve zamanda Ziraat hesapları arasında para transferi yapabilirsiniz. Günlük havale limiti ve komisyon ücreti hakkında ayrıntılı bilgi almak için Ziraat Bankası resmi internet sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/