YouTube’daki Sıradan Kanalların Arasında Güneş Gibi Parlayan Güzel Çocuk: Mehmet Kanur

Popüleksi

Popüleksi

gündemsel konuları özetliyorum

Engerek yılanı, avuva böceği, oluklu kertenkele, su mercimeği… Bunlar küçük doğa kaşifi Mehmet Kanur’un YouTube kanalında tanıttığı hayvanlardan sadece birkaçı.

Mehmet geçtiğimiz günlerde bir yazarın keşfetmesiyle ekşi sözlükte gündeme oturdu. Kısa sürede abone sayısı 100 bini geçen küçük kaşif, yayınladığı teşekkür videosunda bile su mercimeği hakkında bilgiler vermesiyle yüzümüzü gülümsetti.

Hep böyle meraklı, öğrendiklerini öğreten ve sevgi dolu olman dileklerimizle Mehmet.

“Arkadaşlar ben hayvanlarla ilgili video çekiyorum isteyen kişiler kanalıma abone olabilir.” sözleriyle sizleri kanalına davet eden Mehmet’in birkaç videosu:
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (1) Yorum Yap

Tuvana

Ne mutlu böylesine doğayla barışık, araştıran bir beyne sahip çocuk yetiştiren aileye. Ülkemizde ne yazık ki eğitim, sadece ezberlemek ve "o anlık" alınacak notlardan ibaret. Düşünme, araştırma konularında çocuklar/gençler yönlendirilmiyor hatta düşünen, sorgulayanlar baskılanıyor. Ne acı. Ebeveynlerin belki eğitim sistemini değiştirmek için güçleri olmayabilir ama bizzat kendileri bu sorumluluğu üstlenebilirler. "Aman, işten güçten, koşturmaktan vakit mi kalıyor" argümanı son derece kolaycı ve sığdır. İstemek+ zamanı doğru programlamakla bu iş çözülür pekala.

/