YouTube TV Geliyor

Alperhan Bay

Alperhan Bay

Editör @CEOtudent

Google, üstün kaliteli yayın ve kablo ağı gönderen ücretli bir abonelik hizmeti olan YouTube TV’yi duyurdu. Mobil cihaz, tablet, bilgisayar ve Chromecast’le olan her şeyden kolayca erişilelebilecek olan bu hizmet 40 kanalı kapsıyor.

Ayda 35 dolar ödeyerek sahip olabileceğiniz bu paket büyük yayın ağları, ESPN, bölgesel spor ağı ve onlarca  popüler kablo ağı da dahil olmak üzere 40’tan fazla sağlayıcıdan canlı TV’ye erişmenizi sağlıyor.  Tarifeler arasında sınırsız depolama alanı olan bulut, yapay zeka destekli arama ve kişiselleştirme ve YouTube RED’e erişim sunuyor.

YouTube CEO’su yapılan açıklama da geleneksel kablolu televizyondan daha ucuz bir fiyatla gerçekten istediğiniz kanalları seçebilme imkanı olduğunu söylüyor.

YouTube, bu proje üzerinde iki yıldır çalıştıklarını ve CBS ile ilk ortak bir çalışma için anlaştıklarını da belirtti. ABC, NBC, Fox gibi diğer büyük ağları da YouTube Tv’ye dahil eden YouTube, MTV-CNN gibi birkaç premium kanalın olmayacağını da duyurdu. Ek ücret karşılığında ise ağınızı özelleştirebileceksiniz.

Henüz ne zaman hizmete gireceği söylenmeyen projenin önümüzdeki aylarda ABD’de de test edileceği söyleniyor.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/