l Yeni Nesil Reklamcılık: Ürünü Değil, Markanın Karakterini Pazarlayan 6 Başarılı Reklam Filmi - CEOtudent

Yeni Nesil Reklamcılık: Ürünü Değil, Markanın Karakterini Pazarlayan 6 Başarılı Reklam Filmi

20. yüzyılın başlangıcıyla beraber ivmelenmeye başlayan reklamcılık sektörü günümüzde inanılmaz bir boyuta erişmiş durumda. İnsanların değişen ihtiyaçlarıyla gelişen yeni nesil pazarlama stratejileri, markaları duyguları olan bir birey gibi gösteriyor ve müşterilerle markaların arasında bir bağ kurulmasını amaçlıyor. Her biri bir kısa film niteliğinde olan bu reklamlarda ürün göz önünde tutulmaksızın markanın duruşuna ve karakterine dikkat çekiliyor. İşte ilk saniyesinden itibaren sizi içine çekecek pazarlama harikası reklam filmleri;


1) Dove, ‘Gerçek güzellik çizimleri’ ile insanların kendileri hakkındaki düşüncelerini bir kez daha sorgulamalarını sağlıyor.


2) Kadınlar için hijyen ürünleri de üreten P&G, pek çok dile çevrilen bu reklam ile tüm dünyada ses getirdi.


3) Pegasus’un yaptığı bu anlamlı jest, şirketin emeğe verdiği değere dikkat çekiyor.


4) İnsanların eşitliğine dikkat çeken bu reklam filmi yine Coca Cola’dan geliyor.


5) Carlsberg’in hem keyifli hem anlamlı bu reklam filmini seveceksiniz.


6) Eski sayılabilecek bir reklam filmi olmasına rağmen doğru stratejiyle gönülleri fetheden Anadolu Efes Basketbol Takımı, her ne kadar ürün odaklı bir marka olmasa da farklı değerlere dokunuyor.


BONUS

Bu videoda, duygulara dokunmaya çalışan pek çok reklam filmine ilham veren Steve Jobs’un pazarlama stratejisini görebilirsiniz. (Türkçe çevirisini ne yazık ki bulamadık.)

Facebook'ta Paylaş new-twitter-paylas

Yorumlar (0) Yorum Yap

/