l Yemeksepeti.com 589 Milyon Dolara Satıldı - CEOtudent

Yemeksepeti.com 589 milyon dolara satıldı

Yağmur Avvurur

Yağmur Avvurur

Founder @ceotudent

Operasyonlarının bulunduğu 28 ülkenin birçoğunda pazar lideri konumundaki Berlin merkezli Delivery Hero, 589 milyon dolar toplam değerleme üzerinden Türkiye’nin online yemek sipariş sitesi Yemeksepeti’nin hisselerini bünyesine kattı.

 Bu satın alma ile pazar payına sahip olduğu ülke sayısını 32’ye çıkaran Delivery Hero, Türkiye tarihinin en büyük internet şirketi satın alımını gerçekleştirdi.

Yemeksepeti’nin CEO’su Nevzat Aydın’ın Yemeksepeti’ndeki mevcut görevine devam edeceği, buna ek olarak Delivery Hero’nun yönetiminde de etkin görevler alacağı açıklandı.

 Nevzat Aydın, bu büyük satın almayla ilgili olarak: “2001 yılında 4 kişiyle hayata geçirdiğimiz Yemeksepeti, bugün 400 kişilik bir ekiple 7 gün 24 saat, milyonlarca insanın hayatını kolaylaştırıyor. İnsanlara “Yemeksepeti yokken ne yapıyorduk?” dedirten bir iş modeli kurabilmek oldukça gurur verici.15 yıllık geçmişimizde yerli ve global birçok farklı yatırımcı tarafından teklifler aldık, fakat hep doğru zamanı ve doğru partneri bekledik. Global hedefleri, iş yapış tarzı ve kurumsal kültürü bizimle bu denli örtüşen bir iş ortağı ile yolumuza devam edecek olmak bizi çok heyecanlandırıyor. Şimdi artık 15 senelik deneyim, teknik bilgi ve bize has inovatif iş yaklaşımımızı, Delivery Hero ile birlikte daha geniş coğrafyalara yayma zamanı” dedi.

Delivery Hero CEO’su Niklas Östberg: “Delivery Hero olarak bu sektördeki birçok şirketi derinlemesine analiz ediyoruz. Şimdiye kadar Yemeksepeti’nin gösterdiği performans kriterlerine yaklaşabilen bir örnekle daha karşılaşmadık. 15. yılında bile etkileyici büyüme oranlarını tutarlı bir şekilde gerçekleştirmesi, bize yaptığımız işte motivasyon ve ilham verdi. Nevzat ve ekibi, bu iş modelinin gelişmekte olan pazarlarda ne kadar başarılı olabileceğini Türkiye’de ve bölgede kanıtladı. İnovatif iş anlayışı ve dinamizmi ile Yemeksepeti’nin performansı bundan sonra da, Delivery Hero’nun mevcut ve hedef pazarları için en iyi rol model olacak. Yemeksepeti gerçekten çok sıra dışı bir şirket ve Delivery Hero ailesine katıldıkları için büyük heyecan duyuyorum.” dedi.

Kategoriler: Dijital, Gündem, İş

Yorumlar (0) Yorum Yap

/