Yatırımcılar, Girişimciler ve Girişimci Adayları: Neden Big Bang’te Olmalısınız?

İTÜ Çekirdek

İTÜ Çekirdek

İyi girişimler İTÜ Çekirdek'ten yetişir

Dünya çapında girişimciler bir şeyleri değiştirebilmek adına radikal adımlar atıyorlar. Çoğu zaman onların bu hayalleri okullarının, ailelerinin, iş dünyasının desteğiyle hayat buluyor.
Türkiye’deki girişimcilerin de bir hayal ortağı var: İTÜ Çekirdek. 
İTÜ Çekirdek’e her yıl binlerce girişimci ekip başvuruyor ve aralarından bir kısmı Kasım ayındaki Big Bang etkinliğinde yatırımcıların, şirketlerin ve girişim tutkunlarının karşısına çıkıyor.

Geçtiğimiz yıl İTÜ Çekirdek girişimcileri Big Bang yarışmasında toplam 5 milyon TL’yi aşan ödül ve yatırım topladı. Girişimcilere ulaşan toplam kaynak miktarı ile İTÜ Çekirdek girişimcilerinin yarıştığı Big Bang, girişimcileri en fazla kaynak ile buluşturan dünyadaki ilk üç girişimcilik yarışması arasında. Bu yıl bu tutarın da aşılması ve daha fazla girişimcinin daha fazla ‘akıllı para’ ile buluşması hedefleniyor.

Bir Girişimci ya da Girişimci Adayı Olarak…

23 Kasım’da saat 14:00’te Uniq İstanbul’da gerçekleşecek olan Big Bang’te 23 girişim sahnede girişimlerini anlatacaklar. İTÜ Çekirdek’e başvuru sürecinde yıl boyunca dinlenen binlerce girişim arasından seçilen 478 aday “Ön Kuluçka” adımına kabul edildi. Süreç içinde fikirlerini ürün ve servislere dönüştürmeye başlayan ve çeyrek final aşamasını başarıyla tamamlayan girişimciler, Big Bang sahnesinde yer alma çalışmalarına devam ediyor. Finale kalmaya hak kazanan en başarılı 20 girişim Big Bang sahnesinde girişimlerini sunarken, toplam 90 girişim ise etkinlik alanında ziyaretçiler ve yatırımcılarla bir araya gelecek.

Girişimciler ve girişimci adayları için muhteşem bir Network şansı sunulan bu ortamda son 23’e kalan girişimlerin iş modellerini, pazara giriş stratejilerini, ürünlerini bir sahne konseptinde birebir olarak onlardan dinliyor olacaksınız. Fikirlerin fikirleri doğurduğu, ufukların ufukları açtığı girişimcilik kültüründe Big Bang, girişimciler ve girişimci adayları için de kaçırılmayacak bir fırsat!

Tamamen ücretsiz olan Big Bang’e seyirci olarak katılmak için buradan rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Bir Yatırımcı Olarak…

Yatırım yaptığınız girişimin, İstanbul Teknik Üniversitesi gibi teknoloji ve inovasyon alanında ilerici adımlar atan bir okulun kuluçka merkezinde büyümeye başlamış bir girişim olmasının birçok avantajı olacaktır. Bu girişimler neredeyse 1 yıl boyunca iş kanvası oluşturmadan başlayarak pazarlama, satış, patent süreçleri, teknoloji, Growth Hacking, finans gibi konularda eğitimler ve mentorluklar alıyorlar. Bir girişimcinin ihtiyacı olabilecek tüm teorik bilgiler İTÜ Çekirdek ortamında bu girişimcilere sunuluyor. Bu kaynakları tükettikten sonra kuluçkadan ayrılmaya hazırlanan girişimciler finansal dalgalanmalara ayak uydurabilen, realist bakabilen, Network’ü ve vizyonu geniş girişimciler oluyorlar. Dolayısıyla Big Bang çerçevesinde yapılacak bu yatırımlar daha sağlıklı, güvenilir, heyecan verici ve akıllı yatırımlar oluyor.
Big Bang’le yatırımcı olarak ilgileniyorsanız detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (0) Yorum Yap

/