l Türk Akademisyen Yasemin Allsop, Britanya İmparatorluk Nişanı'na Layık Görüldü - CEOtudent

Türk Akademisyen Yasemin Allsop, Britanya İmparatorluk Nişanı’na Layık Görüldü

Britanya İmparatorluk Nişanı, 1917 yılından bu yana Birleşik Krallık’ın sanat ve bilim dünyası adına fark yaratan insanlara veriliyor. Yasemin Allsop ise eğitim alanında yaptığı çalışmalar ile bu nişana layık görüldü.

Birleşik Krallık Resmî Gazetesi’nde yayımlanan listede Yasemin Allsop’un ‘dezavantajlı çocuk ve aileler için gerçekleştirdiği eğitim hizmetleri’ adına yaptığı çalışmadan dolayı nişana layık görüldüğü yer aldı.

Türk Akademisyen Yasemin Allsop, Britanya İmparatorluk Nişanı'na Layık Görüldü 1

21 yıldır Londra’da bu alanda ki çalışmalarını gerçekleştiren Allsop, University College London’da layık görüldüğü nişan için büyük gurur duyduğunu söyledi.

Türk Akademisyen Yasemin Allsop, Britanya İmparatorluk Nişanı'na Layık Görüldü 2
Allsop sözlerine şu şekilde devam etti:

“Nişanı temmuz veya ağustosta kraliçenin elinde alabiliriz. Zaman zaman prensler de verebiliyor. Britanya İmparatorluk Nişanı, yaptığınız tek bir çalışmaya bakılarak verilmiyor. 1999’da Birleşik Krallık’a geldim. 2004’ten 2014’e öğretmen olarak çalıştım. Son 5 yıldır da akademik alanda ilerliyorum.


“Birçok alanda ücretsiz dersler düzenliyorum.”

Türk Akademisyen Yasemin Allsop, Britanya İmparatorluk Nişanı'na Layık Görüldü 3

“Gerek öğretmenlik gerekse de akademik hayatım boyunca çocuklar, anne-babalar veya öğretmenler için kodlama gibi birçok alanda ücretsiz dersler düzenliyorum. Buralara dezavantajlı aileler ve çocukları geliyor. Onlara kodlamanın yanı sıra teknoloji kullanımı gibi birçok konuda da destek oluyorum. Üniversitede programım yoğun ancak Londra’daki dezavantajlı okullara gönüllü olarak gidiyorum. Üniversitede yaşamıyorum, yardım edebileceğim kadar çocuğa ulaşmak istiyorum. Bu nişana Türkiye’den gelen bir eğitimci olarak layık görülmem gurur verici. Bu nişan çabamın, ülkenin en büyük isimleri tarafında da takdir edildiğini gösteriyor. Gurur duyuyorum.”

Kategoriler: Başarı, Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/