Yandex Navigasyon ve CarrefourSA, Türkiye’de bir ilk olan reklam modelinde iş birliği yaptı

Türkiye’nin popüler navigasyon uygulaması Yandex Navigasyon, Türkiye organize perakende sektörünün öncü markası CarrefourSA ve GroupM, ilk kez hayata geçirilen bir iletişim modeli ile dijital reklamcılık alanında bir başarı hikâyesine imza attı.

Navigasyon reklamlarıyla dijital iletişime farklı bir soluk getiren Yandex Navigasyon,yeni bir iletişim modelinde birlikte çalıştığı CarrefourSA ve GroupM ile yoğun ilgi gören bir proje gerçekleştirdi. Yandex Navigasyon’un yeni reklam modeli Ads on Route’u Türkiye’de ilk kullanan marka olan CarrefourSA, bu model ile hedefine ulaştı.

Yandex Navigasyon’un yeni çıkardığı “Ads on Route” adlı reklam modeli aracılığıyla lokasyon bazlı özelliklerden faydalanan CarrefourSA, kullanıcılara farklı bir kanaldan ulaşma fırsatı buldu.“Ads on Route” modelinde, kullanıcılar herhangi bir noktaya rota oluşturduğunda; yol üstünde 5 dakika uzaklıkta CarrefourSA mağazası bulunuyorsa, kullanıcı rotasını başlatmadan önce “CarrefourSA’ya uğra” seçeneğini işaretleyerek yeni rotasını oluşturabildi. Bu seçeneği işaretleyen kullanıcıların rotası CarrefourSA mağazasına uğrayacak şekilde düzenlendi. Arabalarıyla işten dönen ya da hafta sonu dışarı çıkan kullanıcılara alışveriş ihtiyacını hatırlatan bu yeni reklam modeli ile Yandex Navigasyon, CarrefourSA ve GroupM Türkiye’de bir ilke imza attı.

Projenin ilk döneminin yapıldığı 24 Mayıs – 10 Haziran tarihleri arasındaki 18 günde, etkili sonuçlar alındı. Ads on Route reklam modelini kullanan CarrefourSA, farkındalığını artırarak marketlerine oluşturulan rota sayısında artış elde etti. Yandex Navigasyon üzerinde CarrefourSA logosu 5.547.488 defa görüntülendi. Kullanıcılar “CarrefourSA’ya uğra” butonunu 104.665 kez seçerken, 12.708 kere de rota oluşturdu.

Yandex Navigasyon’un diğer reklam modelleri ve başarı hikâyeleri bu adreste yer alıyor: https://yandexnavigasyon.com.tr/reklam-ver
Kategoriler: Gündem

Yorumlar (0) Yorum Yap

/